Bezgluten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

ktoś w firmie dostał zawrotu głowy ! a za audyt płaci Stowarzyszenie ?
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja zrozumiałam, że Bezgluten za licencję nie zapłacił i teraz bez kontroli Stowarzyszenia może w sumie być niepewny, podobnie jak inne firmy "krzak", które mogą sobie same znakować swoje produkty znakiem przekreślonego kłosa, bo nie ma wymogów, które trzeba spełniać, aby znakować produkt kłosem. Każdy firma może sobie to zrobić bez żadnego nadzoru. Nadzór może przyjść jakiś w chwili gdy jest napis bezglutenowe i kłos, a w składzie jest gluten i ktoś to poda do Sanepidu.

Bezguten może uważa, że sobie już taką markę wyrobił, że licencja nie jest mu potrzebna, choć ja osobiście nie kupuje za dużo produktów tej firmy, bo czułam się kilka razy "nie halo" po ich wyrobach. Nie po wszystkich, ale zdarzało się.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Oj to bardzo przykra wiadomość - tym bardziej,że
są bardzo rozpoznawalną firmą dla celiaków :(
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

sprawa jasna , firma nie jest zainteresowana rynkiem celiaków .
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

bardzo mnie ta informacja zasmuciła, kupowałam u nich, teraz jeśli nie są zainteresowani tranparentnością produkcji to będę się po prostu bała... ale Shar ma licencję prawda?
Asia
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Schar to firma o ile się nie mylę włoska, więc z licencją naszego Stowarzyszenia ciężko, ale to jest firma , która sprzedaje swoje produkty w wielu krajach Europy i nie może sobie pozwolić na wpadkę raczej. Kupuje czasem coś i nie zdarzyło mi się mieć objawów.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

a własnie wypełniłam koszyk w sklepie internetowym Bezgluta.
MAŁA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt 26 lut, 2013 14:21
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Post autor: MAŁA »

Czyli BEZGLUTEN odpada z naszego menu :/
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

A może warto napisac do Bezglutenu aby sprawe wyjasnili co ?
Ja nadal u nich kupuje.
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: pawel879 »

Witajcie

No tak żeby nie kupować produktów Bezglutena to troszkę bez przesady. Fajnie jak by licencję mieli, ale jak się zajmują produkcją tylko bezglutenowych produktów to przynajmniej nie dojdzie do skażenia. Bardziej obawiam się firm które, nie mają badań a w swojej ofercie mają produkty glutenowe.
Bezgluten ma w swojej ofercie 2 nowe chleby polecam, długo miękie i nie smakuje jak trociny.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ciekawe czemu nie chcieli dalej współpracować, bo to chyba nie jest jakaś malutka firma, która tnie koszty. Poza tym jakie to cięcie kosztów, skoro firma nie daje gwarancji czystości swoich produktów swojemu rynkowi zbytu, bo przecież nikt poza nami nie jest zainteresowany ich produktami. Ja czasem coś kupię, ale nie za dużo.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

tłumaczą się w komentarzach na swoim profilu na fejsie:


Szanowni Państwo, Nie ma podstaw, żeby wątpić w wiarygodność naszych produktów. Od blisko 10 lat produkujemy dla Państwa produkty w najwyższym standardzie, z bezpiecznych surowców i w odpowiedzialny sposób. Wszelkie inne informacje na nasz temat to zwyczajne - kłamstwa. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości proszę zaglądnąć na strony Polskiego Stowarzyszenia z W-wy, gdzie zamieszczone są wyniki badań produktów bezglutenowych pobranych do kontroli ze sklepowej półki. A jeśli i to za mało proszę poprosić o opinie na temat naszych produktów w Stowarzyszeniach w W-wie, Bydgoszczy, Katowicach, Gorzowie. Mamy nadzieję, że ta krótka informacja rozwiała Pani wątpliwości.

Szanowni Państwo, Posiadanie przez nas licencji lub jej brak nie ma wpływu na jakość naszych produktów. Firma nie zdecydowała się na jej przedłużenie, ponieważ w Europie jak się okazuje nie ma jednolitości w jego stosowaniu i dopóki sprawa się nie unormuje nie będziemy jej wykupować. Należy wiedzieć, iż posiadanie licencjonowanego znaku to nie tylko spełnianie pewnych wymogów jakie narzuca organizacja AOCES , ale również opłata licencyjna. W Polsce i Europie są poważne państwowe instytucje kontrolne do weryfikacji jakości produktów i sugerujemy, żeby to im zaufać. Dlatego też prosimy, aby wszyscy nam "życzliwi" oraz konkurencję o zaprzestanie "dorabiania" nam czarnego PR. Z poważaniem, BEZGLUTEN.
Ostatnio zmieniony pn 16 wrz, 2013 14:01 przez Leeloo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Nie zapędzajmy się - producent nie musi mieć licencji żeby produkować wyroby bezglutenowe, po prostu.
Firmy Balviten i Ultraeuropa także nie mają licencji.

Nadal jako Stowarzyszenie współpracujemy z firmą Bezgluten i kupujemy ich produkty. Zwyczajnie żałuję, że firma z licencji zrezygnowała, ale to nie ma związku z jakością produktów, o to firma dba, bo przecież zajmuje się wyłącznie produkcją bezglutenową.

Jeszcze wyjaśnienie co do wcześniejszych postów:
Firma Schar ma międzynarodową licencję na kłos, którą przyznało firmie włoskie stowarzyszenie (bo siedziba Schara jest we Włoszech) - licencja obowiązuje w całej UE.

Przypominam trochę informacji o licencjach: cały projekt licencjonowania (European Licensing System) opracowany został w AOECS, o wytycznych można sobie przeczytać na ich stronie. My licencjonujemy w Polsce od 2009 roku, dzięki temu macie na rynku bezpieczne sprawdzone (bo regularnie badane) musztardy, wafle ryżowe i kukurydziane, wędliny i wiele innych produktów, nie tylko specjalistycznych.

Nikt nie ma obowiązku mieć licencji, choć w całej Europie takie produkty są przez konsumentów poszukiwane i dlatego firmy są licencją zainteresowane.

Dzięki temu mamy na rynku bezpieczne produkty dostępne w takich samych cenach jak inne produkty rynkowe. Opłata licencyjna pozwala nam ten projekt prowadzić, jeździć na audyty i jest dla firmy kosztem niewielkim w porównaniu z innymi jakie ponosi.
Ostatnio zmieniony pn 16 wrz, 2013 23:40 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 6 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Małgorzata, skopiowałam tylko odpowiedzi BG na pytania skierowane do niego przez klientów na fanpejdżu
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Tak, wiem :) Ale po wcześniejszych postach widziałam, że trzeba wyjaśnić, bo nie wszyscy rozumieją o co chodzi.
Obrazek
ODPOWIEDZ