Mc Donalds

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
danuta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 14:29
Lokalizacja: wałbrzych

mc donald

Post autor: danuta »

czy sa jakies produkty w mc donaldzie ktore moga osoby bezglutynowe jeść
:cheesy: :lol: :?:
danuta
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

W Polsce - tylko frytki, ewentualnie jakaś sałatka z samych warzyw bez sosu, bez grzanek. W Skandynawii są natomiast nawet bezglutenowe "bigmaki". Ale czy to tak naprawdę powód do rozpaczy? Radzę obejrzeć dokument "Super size me" - każdemu odchodzi ochota na cokolwiek z McD...
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

No i ichni keczup jest bezglutenowy
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

z dań bezglutenowych w mcdonaldzie polecałabym jeszcze jajecznicę. Podają ją do 10:30 jako danie śniadaniowe - zestaw "jajecznica z szynką + muffin + napój" i kosztuje około 9 zł
Co prawda dłuższą chwilę trwało przesłuchanie sprzedawczyni i przekonanie jej , że NAPRAWDĘ chcę zestaw BEZ muffina - tylko "kawa + jajecznica"
Ale jakoś się udało - danie dobre, ciepłe, sycące. Jadłam w niedzielę - do tej pory nic mi nie było.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Bzorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 12:11
Lokalizacja: Rzeszów

Mc Donalds

Post autor: Bzorek »

dzisiaj w Wyborczej napisali:
"Amerykański Urząd Kontroli Żywności i Leków wykrył w daniach serwowanych w sieci McDonald`s nie ujawnianą przez żywieniowego giganta obecność produktów, które u osób uczulonych powodują występowanie objawów alergii
Urząd, który przeprowadził kontrolę w związku ze skargami konsumentów, niezwłocznie skierował sprawę na drogę sądową.
Z Kalifornii i z Florydy napłynęły skargi od konsumentów, którzy zachorowali po spożyciu frytek w barach McDonald`s.
Kontrola wykazała, że w sieci tej do frytek ziemniaczanych dodaje się dla polepszenia ich smaku i zapachu produkty pochodzące z przerobu mleka oraz zboża, na które wiele osób jest w różnym stopniu uczulonych.

Associated Press podaje konkretne przypadki wystąpienia niekiedy bardzo silnych objawów alergicznych u dorosłych i dzieci, po spożyciu frytek lub innych gotowych dań z dodatkiem derywatów mleka, zbóż, orzeszków arachidowych, jaj i ryb nie ujawnionych w oficjalnie podawanym składzie tych dań.
Urząd Kontroli żywności i Leków nakazał właścicielom sieci McDonald`s informowanie klientów o składnikach serwowanych dań."

Kiedyś przeczytałam na forum post o tych frytkach. No i jest potwierdzenie. A swoją drogą ciekawe czy taki SFINX jest czysty? Pozdrawiam
- Asia
Joanna
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

Dotychczas w Mc Donaldzie kupywałem córce frytki. Otóz byłem w Ostródzie i spytałem się mimochodem kierowniczki lokalu czy owe frytki są bezglutenu a ona na to że z tego co wie są posypywane mąką zeby były chrupiące jak zresztą i kartofelki- nowość. Zbladłem a córka była bardzo smutna. Wiadomo kolejna izolacja od normalnego życia.
Bristo
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Rafal_tata pisze:Frytki chyba jako jedyne, bo reszta to nawet nie śnię, żeby nie wykazała glutenu :lol:
A sałatki. Bardzo lubię sałatki z McDonalds i KFC (oczywiście bez panierki) i nie widzę w nich nic glutenowego. Sosy sprawdzam
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

A może jednak frytki są dozwolone ? :)

Post autor: mamadwójki »

Witam,
mając dwójkę dzieci na diecie bezglutenowej, które są baaardzo wrażliwe na moje pomyłki w diecie, frytki w McDonalds jadły do czasu, aż wyczytałam, iż istnieje podejżenie, że są posypywane mąką. Napisałam do Firmy i taka uzyskałam odpowiedź:

"Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o frytki, to nie są niczym posypywane. Ale należy wziąć pod uwagę fakt, że
teraz sprzedajemy kartofelki. Kartofelki są posypane przyprawami, w których substancją
wiążącą jest mąka. Może się zdarzyć, że kartofelki zostały usmażone w tej samej komorze,
co frytki, wówczas nie możemy w 100% wykluczyć, że na frytkach nie ma pozostałości glutenu
z kartofelków. Śladowe ilości glutenu mogą znajdować się w oleju do smażenia. Restauracje
powinny smażyć frytki w osobnej komorze niż kartofelki, ale nie możemy w 100% stwierdzić,
że restauracja nie usmażyła ich razem.

Pozdrawiam,
Eliza Knap
Public Relations McDonald`s Polska
ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa
www.mcdonalds.pl

Czyli może jednak są dozwolone?
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony wt 08 sie, 2006 22:05 przez mamadwójki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ciekawe czy można jeść u nich lody, jak jeszcze wszystko jadłam to ich lody bardzo mi smakowały :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

lody faktycznie są niezłe, a co z shakeami?Czy są bezglutenowe?
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

otrzymałam odpowiedź z mc dotyczącą shake`a;
pytanie:
Witam serdecznie,Szanowni Państwo

Proszę o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących tabelki zamieszczonej na stronie o zawartości alergenów w Państwa produktach. Chodzi minaowicie o to, dlaczego mały shake truskawkowy jest bezglutenowy, a duży - juz ten gluten zawiera? Wszelkie informacje na temat zawartosci glutenu w Państwa produktach będą dla mnie bardzo cenne, bowiem choruję na celiakię (choroba ta całkowicie wyklucza spożycie). Na margniesie dodam, że na celiakie cierpi ok. 3% populacji, zatem nie tylko dla mnie ta informacja będzie miała znacznie.
odp:

Na druku jest błąd, bo shake truskawkowy mały i duży może zawierać śladowe ilości glutenu. Powinien przy glutenie być znak „!”.

Tabela będzie poprawiona wkrótce.

Pozdrawiam,



Agnieszka Bienkowska

Senior QA Manager

McDonald`s Polska

tel. +48 (22) 874 43 38



Zatem napiszę jeszcze o lody. mogłam od razu ](*,) zapytać....kto nie ma w głowie;-)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Kontakt z McDonaldem

Post autor: glutato »

Jak mozna napisac do mcdonalds ? na stronie wyraznie unikaja podania kontaktu. Nie rozumiem wyjasnienia na ich stronie odnosnie lodow. Niby nie zawieraja glutenu, ale co z wafelkiem ? kukurydziany ? na ich stronie internetowej obok lodow istnieje tajemnicza nazwa (rozek). Czyli, ze tak spytam: co rozek ? poza tym istnieje jeszcze dziwna sprawa z keczupem. w tesko mozna dostac dwa keczupy mcdonalda. tylko na jednym,plastikowym napisane jest "nie zawiera glutenu". Czyzby drugi mial ? Poszedlem wiec do Mc Donalda i spytalem pani, czy keczup dodawany do frytek zawiera gluten, bo w sklepach sprzedajecie dwa i tylko na jednym jest, ze bez glutenu. Pani oczywiscie zrobila oczy wieksze niz jej podkowy ze zmeczenia i zawolala kierownika. Przyszedl fachowiec kierownik. Byl blondynem, wiec widac bylo jak mu sie uszy czerwienia. Po spojrzeniu na torebeczke rzekl: tak, jest w tym keczupie gluten. Po czym szybko byl sie oddalil. Chce spytac McDonalda - whassup ?
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kontakt z McDonaldem

Post autor: kfiatek »

glutato pisze:Jak mozna napisac do mcdonalds ? na stronie wyraznie unikaja podania kontaktu.
Hmm, nie jestem bywalczynią McDonalda i nigdy nie próbowałam się z nimi skontaktować, ale zaintrygowana właśnie spróbowałam przejrzeć ich stronę i faktycznie, kontaktu ze świecą szukać...
Pomysły alternatywne mam takie:
:arrow: strona internetowa Panoramy Firm albo Polskich Książek Telefonicznych, wpisać tam "Mc Donald" - spróbowałam właśnie z Panoramą firm i wyświetliła mi się lista ichnich biur w różnych miastach. Zadzwonić tam i zapytać może? Jak nie, to niech podadzą kontakt (tel., mail?) do jakiegoś ich speca od pytań dietetycznych.
:arrow: to samo pytanie o właściwy namiar zadane w pierwszym lepszym przybytku McDonalda. nie wiem, czy będą wiedzieć, ale spróbować można...
glutato pisze: Poszedlem wiec do Mc Donalda i spytalem pani
Naprawdę podziwiam determinację! :=D>: Inna sprawa, że ja bym się chyba obawiała pytać o zawartość glutenu w ich jedzeniu tą metodą - konkretnie obawiałabym się, że szeregowy pracownik za ladą w McDonaldzie nie będzie miał bladego pojęcia, co to w ogóle jest ten gluten i odpowie coś ni w pięć ni w jedenaście...

OT, "glutato" - świetny nick! :D
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

mc donald widmo

Post autor: glutato »

no tak, ale wolalbym odpowiedz w mailu. w razie czego mozna ich wziac za tylek. telefonicznie beda jak prawie wszyscy krecic, laczyc z kim innym, kto sie ma znac, ale jest na urlopie itd. przypuszczalnie brak kontaktu mailowego to blad w polskiej wersji strony, bo w innych krajach strony sa podobne i jest feedback do pytan. pozostaje zadac publicznie pytanie. celowy to blad, czy nie ?
do mc donalda udalem sie na lody z glusynkiem i przy okazji spytalem o nieprawdopodobnie skomplikowana rzecz. sadystyczna radosc sprawia mi uslyszenie od fachowcow niefachowej odpowiedzi, bo wtedy upewniam sie , ze nie spie albo ze nie jestem za granica, albo ze bron boze polska stala sie krajem wyedukowanym.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

mamadwójki podała w swoim poście na 2 stronie, adres http://www.mcdonalds.pl/# a jak się na niego wejdzie, to jest na dole taki szary napis kontakt klikasz i...


Szanowni Państwo

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Zachęcamy do kierowania do nas pytań i uwag. Czekamy na Państwa telefony, e-maile, faksy i listy.

Dyrektor Generalny:
Piotr Jucha

Nasz adres:
McDonald`s Polska sp. z o.o.
Dział Public Relations
ul. Domaniewska 41
budynek SYRIUSZ
02-672 Warszawa

Nasz e-mail:
kontakt@pl.mcd.com

Nasze telefony i faks:
Tel.: (022) 874 43 03, 874 43 04;
Fax: (022) 874 43 06;
Obrazek
ODPOWIEDZ