Roleski

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

nula, czekam na tę musztardę i mam nadzieję, że w aromatach wymienią co "mają na myśli". Bardzo wielu ludzi, którzy tu wchodzą na forum, ma oprócz glutenu nietolerancję mleka i ważne jest jakie są te tajemnicze aromaty...
Czekam na tę musztardę, jednak teraz mniej niż kiedyś by to było... W miarę diety pozbywam się dawnych przyzwyczajeń, polubiłam inne smaki... W tych produktach ważne są oprócz aromatów, również zagęstniki... Jesli nie ma takiej informacji, w przypadku musztardy to lepiej zrezygnować z niej...
tomaszswiatek - sorry, składniki zapewnie wiesz, że składniki na produktach sa pisane tak małą czcionką... W drugim załączniku, w pierwszym zdaniu jest /.../ aromaty /z glutenem, soją, selerem/... Załączyłam aby pokazać przykładowo co to są te aromaty...Tutaj firma wymieniła je, a w innych produktach, inne firmy nie zawsze to piszą... a jesli ukryli to coś, czego nie możemy...
Ostatnio zmieniony śr 23 mar, 2011 21:02 przez PUMA, łącznie zmieniany 1 raz.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Szkoda, że Roleski nie robi żadnej musztardy bez cukru. Czy cukier to niezbędny składnik musztardy? Właściwie wszystkie w normalnych cenach są słodzone.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W przepisach na musztardę znalezionych w internecie nie zawsze jest cukier. Roleski to przemysł, widocznie z cukrem jest wygodniej.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Już zakupiłam takową musztardę :)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

kinga: Jaką i za ile? Gdzie taką można znaleźć?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
ALAN_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011 13:31
Lokalizacja: Centrum

Post autor: ALAN_ »

Musztarda Roleski nie zawiera glutenu. Jest na liście bezpiecznych produktów na stronie celiakia.pl i ma znak kłosa na etykiecie. Bardzo smaczna musztarda, polecam do ryby i mięsa. :P

Co do musztard bez cukru, to niestety nie znalazłem takiej jeszcze na półkach zwykłych sklepów. Na tą chwilę przemysł dodaje cukier do wszystkiego, nawet do produktów o słonym smaku. Trzeba szukać w sklepach ze zdrową żywnością.
leczę celiakię :)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

ALAN_ pisze:Na tą chwilę przemysł dodaje cukier do wszystkiego, nawet do produktów o słonym smaku. Trzeba szukać w sklepach ze zdrową żywnością.
Owszem, widziałem taką w sklepie ze zdrową żywnością, ale kosztowała, jakby to zmielone złoto było :P. Lepiej kupić gorczycę i własnoręcznie zmielić :P.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
ALAN_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011 13:31
Lokalizacja: Centrum

Post autor: ALAN_ »

titrant pisze:Owszem, widziałem taką w sklepie ze zdrową żywnością, ale kosztowała, jakby to zmielone złoto było :P.
No niestety takie są jeszcze ogólne ceny zdrowej żywności, 2-3x wyższe.
Ja taki majonez robie o niebo lepszy niż ze sklepu. Co do musztardy, to zamiast cukru wystaczy dac zamiennik - miód, fruktoza itp. :)
leczę celiakię :)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Musztarda, którą widziałem w zdrowej żywności nie miała żadnego słodzika. I dobrze, bo żadnego nie toleruję.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

juz widziałam te musztardy u mnie w mieście ze znaczkiem. super. Napisałam tylko do firmy z czego jest ten ocet, bo w moim przypadku nie chodzi konkretnie o gluten co o zboża, ale jest z kukurydzy, więc ok. aha czy w takim razie majonez Roleski też jest ok?
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kaczmi »

Na stronie producenta znajduje sie informacja o produktach bezglutenowych, jeżeli faktycznie ketchupy i majonezy również są ok, to byłoby z czego wybierać -> http://roleski.pl/pl/products/produkty_ ... gorie-head
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

kaczmi pisze:Na stronie producenta znajduje sie informacja o produktach bezglutenowych, jeżeli faktycznie ketchupy i majonezy również są ok, to byłoby z czego wybierać -> http://roleski.pl/pl/products/produkty_ ... gorie-head
Ketchup Roleski jest na pewno bezglutenowy.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Adrian, a smaczny?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Mogę polecić musztardę francuską Roleski. Ja ją uwielbiam :)
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Nie mogę nigdzie znaleźć majonezu z małych słoikach, u nas jest tylko w jednym sklepie ten majonez i w największym słoiku, a to dla mnie za dużo. Keczupów tej firmy u nas w ogóle nie ma. Musztardy bardzo dobre, polecam. A co z tymi sosami tatarskimi itp? już nie są bg?
ODPOWIEDZ