Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

andrzejD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 10 sie, 2013 17:41
Lokalizacja: Brzozów

Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: andrzejD »

Podczas pieczenia chleba w automacie Zelmer BM1000 mam problem z tym, że ciasto się nie chce zagniatać, nie trzyma się mieszadła jak podczas pieczenia "normalnego" chleba. Mieszadło robi sobie "dziurę" na środku, a całe ciasto pozostaje po bokach. Nie pomaga zmniejszanie ani zwiększanie ilości wody. Przepis biorę bezpośrednio z torebki KONCENTRATU MĄKI WIELOZIARNISTEJ Bezglutenu. Czy ktoś wie co można z tym zrobić?
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arterius »

Spróbuj jakąś łyżką mieszać razem z maszyną, ja tak też miałem na mące Bezglutenu. A tak w ogóle to polecam przejście na mąkę Schara, Schar w mojej ocenie jest dużo lepszy.
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: EdwardV »

Nie mam problemu z wypiekiem chleba z mąki wieloziarnistej i koncentratu chleba bg z Bezglutenu a chlebki są dobre i smaczne. Wypiekam wg podanej receptury (450 ml wody na 500g mąki), czasami zgarniam na początku cyklu mieszania, z boków pojemnika resztki mąki, później jest ok. Piekę na PANASONICU. Jeżeli na innych mąkach będziesz miał ten sam problem to chyba jest coś z na rzeczy z wypiekaczem.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja też piekę na mąkach m.in. z bezglutenu i nigdy nie miałam takiego problemu. Ja mam moulinex maszynkę.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: EdwardV »

Justyna1982 pisze:Ja mam moulinex
Jaki model? Szukam opinii nt. modelu OW 6101 (chleb, bułki, bagietki, dżem, makaron). :)
Elżbieta Komar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2012 15:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Elżbieta Komar »

Czy komuś wylewa się ciasto z wypiekacza robione wg przepisu na mące shara?
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja mam właśnie moulinex ten do bagietek, bułek :) Piekę wiele w nim różnych rzeczy. Wszystko bg. Chleby, bułki ciasto na pizze, dżemów nie robiłam. Dla mnie to najlepszy sprzęt w domu :) Kiedyś piekłam w piekarniku ale teraz mam inny piec i piekarnik w nim beznadziejny więc automat ratuje mi życie
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: salcia »

Witajcie.Zakupiłam aparat z Lidl-a.Upiekłam dwa chleby i niestety wszystko wychodzi nie tak.Nie mam pojęcia jaka jest przyczyna.Pierwszy przepis wypróbowałam z ich książki z jogurtem naturalnym-wyszło źle.Tzn.Chleb mi po prostu wykipiał...Teraz zrobiłam wg. przepisu z opakowania na mące chlebowej i znów to samo,również wykipiał.Wyrósł szybko a potem opadł...Dałam 350 g wody i 7 g drożdży suchych i nie mam pojęcia co tu zrobić żeby wychodziło dobrze.Pomóżcie...jakaś podpowiedź...Z góry dziękuję.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
karnila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 08:54
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: karnila »

Również mam automat z Lidla i przy pierwszym pieczeniu musiałam wyłączyć maszynę, bo ciasto zaczynało uciekać. Od tego momentu włączam krótsze programy - ten bezglutenowy prawie 4 godzinny jest chyba za długi. Może zależy to też od wielkości chleba jaką wybierasz (750 g, 1000 g, 1250 g). Ja za każdym razem wybieram środkową, a przepisy biorę głównie z opakowań mąk, ze sprawdzonych przepisów np. z warsztatów (na forum też są) lub ewentualnie z załączonej książeczki.
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: salcia »

Czytałam te opisy różnych programów.Najbardziej chyba będzie dobry program do chleba razowego-czas jest podany 2,30 na trybie szybkim.Muszę coś pokombinować.Jednak chyba typowy program dla chlebów bezglutenowych nie za bardzo działa w przypadku tego aparatu z Lidl-a.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: salcia »

Wypróbowałam przepis na mieszankę z mąką razową.Piekłam na trybie-chleb razowy,szybki.Niestety wszystko poszło dobrze oprócz tego,że chleb mało wyrósł i zrobił się kluchowaty:(Nie mam pojęcia co robię nie tak-czy tym razem to wina drożdży??Dodałam preparat błonnikowy do ulepszenia pieczywa ,może to jest przyczyną?Nie mam pojęcia co robię źle....Miała to być pomoc a zrobił się problem.Dajcie jakieś rady,to jest automat z Lidl-a.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: Justyna1982 »

Ja zawsze chlebki piekę w opcji chleb bg nie zależnie od rodzaju mąki czy to zwykły biały miks czy wieloziarnisty itp. Tylko ja mam moulinex a preparatu błonnikowego nigdy nie dodawałam.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Re: Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: noodle »

Ja korzystam z tej maszyny: http://bezglutenowy.blog.pl/2013/05/25/ ... ku-chleba/
Nigdy jeszcze się nie stało tak, żeby chleb mi nie wyszedł. Najczęściej korzystam z mieszanki Balvitenu (Piekarz), ale czasem używam innych mieszanek, np. PROVENA. Robię wszystko według przepisu na opakowaniu.

Odkryłam, że najlepszy chleb zawsze wychodzi mi, kiedy dodam składniki w tej kolejności: woda, olej, mieszanka, cukier, drożdże (tam, gdzie cukier) i sól (osobno).
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: Anula80 »

Nie lubię mąk balvitenu i bezglutenu, bo wszędzie jest skrobia pszenna b/g. Jakoś mnie ona odpycha. W zagranicznych firmach tego "wynalazku" nie ma
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Problem przy pieczeniu chleba w automacie

Post autor: Anula80 »

Nie chodziło mi o E, tylko o skrobię pszenną b/g. Ale mąki galicyjskiej nie kojarzę - muszę się bardziej rozejrzeć. Dobra jest do pieczenia chleba? Zamierzam zacząć piec, ale zabieram się do tego jak do jeża. Z prostej przyczyny, że nie bardzo mi pieczywo b/g wychodzi. Zastanawiałam się nad automatem do pieczenia, ale trochę miejsca to zajmuje i nie ma gwarancji, że chleb wyjdzie lepiej
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ