BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Był tylko jeden taki produkt i miał informację w takim miejscu, że nikt tego wcześniej nie zauważył. A ponieważ my tego nie zauważyliśmy uznaliśmy, że mimo wszystko warto produkt zbadać, bo przeciętny konsument także może tej informacji nie widzieć.


Poza tym to dyskusyjne czy ich nie badać - przy niektórych produktach widać od razu, że taka informacja to tylko asekuracja firm, w innych - ppm jest tak dużo, że to już nie są "ilości śladowe". A niektóre osoby tę informację ignorują kupując produkty...
Obrazek
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Te badania bardzo dobitnie pokazały, że jest problem z kaszami i mąkami kukurydzianymi. Trzeba mocno uważać.
Ostatnio zmieniony wt 20 lis, 2012 19:16 przez nula, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Szkoda, że wyniki badań nie są zadowalające.
Ale cieszę się że moje Stowarzyszenie bada regularnie różne produkty.Brawo dla Was <brawo>
doron125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob 19 lut, 2011 16:24
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: doron125 »

Nie chce nikogo urazić, ale zastanawiam się jaki był sens badania kasz gryczanych 5 firm, skoro i tam powinniśmy je przebierać przed gotowaniem... a badania -drogie
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Dzięki temu badaniu możesz porównać, które z nich są bardziej bezpieczne a które mniej. Jeśli jest zanieczyszenie mąką pszenną to i tak tego nie wyłapiesz przebierając.

Idealne byłoby, gdyby na rynku pojawiły się po prostu serie mąk i kasz przeznaczone dla nas. Pracujemy nad tym :)
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Bardzo dziękuję za Wasze starania. Jestem zasmucona częścią wyników. To tylko utwierdza w przekonaniu, że trzeba uważać, uważać i jeszcze raz uważać...
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
NinaCe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 08 lut, 2013 17:52
Lokalizacja: Radom

Post autor: NinaCe »

Mam pytanie. Ponieważ interesują mnie bardzo produkty firmy Forever a w niektórych produktach jest pszenica ( ścinana przed tym jak osiągnie wzrost 12 cm czyli nie zawierająca glutenu) chciałam napisać do siedziby firmy w Stanach Zjednoczonych (w Polsce nic nie można załatwić) z zapytaniem o badania na gotowych już produktach i udostępnienie ich. W związku z tym moje pytanie: czy mogę podpisać to pismo Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią , ponieważ obawiam sie że jako mały człowieczek nic nie zdziałam?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

NinaCe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 08 lut, 2013 17:52
Lokalizacja: Radom

Post autor: NinaCe »

Dzięki
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Post autor: Anula80 »

Z tego, co ja wiem, to soki 100% glutenu nie zawierają. Zawsze sprawdzam skład i kupuję takie, które nie mają w składzie nic więcej poza sokiem z owoców
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Post autor: alva_alva »

Też mnie ten temat zainteresował. Odkąd jestem na diecie bg to soków kupnych nie piję generalnie, czasem Bobofruta, ale jakiś czas temu wypiłam Hortexu sok marchewkowo - jabłkowo- bananowy, z kartonika i czułam się źle. Jednak zwaliłam to na coś innego, wiadomo, że ciągle coś robię z różnych mąk, a tam najszybciej są zanieczyszczenia, więc Hortexu nie podejrzewałam, ale zapamiętałam to, bo w sumie ten sok był czymś nowym w moim jadłospisie.
Patrzyłam na skład, ale nie zauważyłam nic podejrzanego w sumie.

Tymbark piłam też, ale bez syropu glukozowego, bo niektóre mają chyba ten syrop i nic mi nie było.
dent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 24 sty, 2014 16:39

Re: BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Post autor: dent »

Też bym poprosił o źródło informacji, że soki Hortexu zawierają gluten...? Kupuję je swojemu dziecku, bo na etykiecie ma tylko to: "sok jabłkowy 100% z soku zagęszczonego". U nas jest o tyle gorzej, że nie mamy objawów zewnętrznych po zjedzeniu glutenu, więc musimy uważać tym bardziej.
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Re: BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Post autor: herbatnick »

W "moim" Polomarkecie ostatnio pojawiły się produkty firmy Pro Natura (http://www.pronatura.com.pl/Start). Są np. kaszka i mąka kukurydziana, kasza jaglana czy różne makarony (gryczany, sojowy, kukurydziany). Jakby były faktycznie bezglutenowe to byłoby fantastycznie, ale firma produkuje też produkty glutenowe i boję się, że wszystkie mogą być zanieczyszczone.
Warto by sprawdzić niektóre artykuły, tym bardziej, że na stronie internetowej firma pokazuje przekreślony kłos.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Post autor: Anula80 »

Na stronie Stowarzyszenia jest informacja o kolejnej turze badań.
Wyniki są przerażające, szczególnie wśród mąk naturalnie bg. To tylko mnie utwierdza w tym, żeby kupować takie z licencją
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Post autor: Leeloo »

link do wyników:

http://www.celiakia.pl/viii-tura-badan- ... st-dobrze/

wyrazy w adresie mówią same za siebie.
ODPOWIEDZ