Jak nie martwić się chorobą?

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

jolane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 30 sty, 2014 18:10

Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: jolane »

Niedawno zdiagnozowano u mnie celiakię i przerażają mnie te wszystkie choroby współtowarzyszące. Czy samo ścisłe przestrzeganie diety bezglutenowej zmniejsza ryzyko ich wystąpienia. Jak było u Was? Jak przyjeliście to, że jesteście chorzy?
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: dorkub »

Nie masz się czym zamartwiać :) Najgorsze zawsze są początki, a potem to już odruch. Tak, jeśli będziesz dbała o dietę, to twoje samopoczucie będzie bardzo dobre i nie musisz myśleć o innych chorobach :) Ja od małego choruję, czasami bywa ciężko ale nie warto się poddawać.
celiakia od lutego 1996 ;)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: Leeloo »

Przestrzeganie diety- ale naprawdę rygorystyczne- zmniejszy ryzyko wystąpienia/zahamuje/złagodzi/opóźni te choroby. dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie celiakii i wprowadzenie ścisłej diety.
Nie przejmuj się na zapas, pilnuj diety i odkrywaj nowy świat :)

Ja mam cały pakiet chorób, niestety najpierw wychodziły skutki nieleczonej celiakii, dopiero na koniec sama doszłam, że to od glutenu..czasu się nie cofnie, lekarzy nie wyśle na powtórne studia, trzeba zacisnąć zęby i walczyć o swoje życie i szczęście.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: basiag »

jolane pisze:Niedawno zdiagnozowano u mnie celiakię i przerażają mnie te wszystkie choroby współtowarzyszące. Czy samo ścisłe przestrzeganie diety bezglutenowej zmniejsza ryzyko ich wystąpienia. Jak było u Was? Jak przyjeliście to, że jesteście chorzy?

Nie martw się aż tak, celiakia to nie koniec świata. Początki zawsze są trudne ale z czasem jak bedziesz przestrzegała diety będzie wszystko ok. Ja pamiętam jak lekarz mi powiedział, że to celiakia i dieta bezglutenowa na całe zycie to w pierwszej chwili jakby swiat mi się zawalil, że co?? że nie bede mogla jesc tak jak do tej pory??? i tego typu pytania w glowie mi siedzialy ale pozniej na spokojnie pomyslalam ,że przeciez dieta ratuje mi zdrowie a nawet zycie, ze to jest dla mnie jedyne wyjscie, po tylu mękach i cierpieniu w koncu zaswieciło słonce :) i z dnia na dzien czulam sie lepiej, wiadomo ze dieta troszke utrudnia zycie, bo nie wszedzie mozna kupic produkty bg ale sa sklepy internetowe gdzie mozna sie zaopatrzyc , rowniez czytajac sklad produktow w sklepach tez mozna cos znalezc dla siebie. Ja jestem juz 7 lat na diecie , urodzilam zdrowa coreczke i w ciazy przytylam bardzo duzo nawet moj lekarz sie dziwil ze mam diete a tyje heheh
Choroby współtowarzyszące nie zawsze występują, jak bedzie dieta to powinno byc dobrze, głowa do gory, trzymam kciuki, pozdrawiam :)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: Adrian »

jolane pisze:Niedawno zdiagnozowano u mnie celiakię i przerażają mnie te wszystkie choroby współtowarzyszące. Czy samo ścisłe przestrzeganie diety bezglutenowej zmniejsza ryzyko ich wystąpienia. Jak było u Was? Jak przyjeliście to, że jesteście chorzy?

Dieta bezglutenowa jest dietą bardzo restrykcyjną, ale można się przyzwyczaić wiadomo każdy ma momenty załamania, ale pocieszające jest to że samopoczucie na tej diecie jest zdecydowanie lepsze.
mom1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 18:21

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: mom1988 »

WalkowiakBecia pisze:Początek jest najtrudniejszy, ja w swoim życiu miałam kilka słabszych chwil....a tak to uwierz można żyć nie martwiąc się chorobą:>

Poczatek....ale nie da się zyc tak poprostu nie myslac o tym;/
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: Adrian »

mom1988 pisze:
WalkowiakBecia pisze:Początek jest najtrudniejszy, ja w swoim życiu miałam kilka słabszych chwil....a tak to uwierz można żyć nie martwiąc się chorobą:>

Poczatek....ale nie da się zyc tak poprostu nie myslac o tym;/
To prawda trzeba non-stop kontrolować to co się je...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: Leeloo »

a pomyślcie jak przerąbane mają ludzie chorzy na fenyloketonurię, nietolerujący fruktozy, skrajni alergicy. albo celiacy z cukrzycą itd.. im nikt nie dogadza, nie pisze artykułów, nie otwiera specjalnych restauracji czy menu, nie poszerza co i rusz oferty sprzedaży i nie polepsza sensorycznie produktów. to tak ku głębszej refleksji ;)
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: basiag »

Leeloo pisze:pomyślcie sobie jak przerąbane mają cukrzycy, ludzie chorzy na fenyloketonurię, nietolerujący fruktozy, skrajni alergicy. albo celiacy z cukrzycą itd.. im nikt nie dogadza, nie pisze artykułów, nie otwiera specjalnych restauracji czy menu, nie poszerza co i rusz oferty sprzedaży i nie polepsza sensorycznie produktów. to tak ku głębszej refleksji ;)
dokładnie, zgadzam się ;)
Ludzie mają o wiele gorsze problemy zdrowotne i daja jakoś rade ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Hqbsxudivt50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 12:22

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: Hqbsxudivt50 »

nie jest zle glowa do gory!!!
juby06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 18 lut, 2014 21:39

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: juby06 »

czesc
ja mam gorszy problem
moje dziecko od wrzesnia jest na diecie i jak sie teraz okazalo ........wyniki mu sie pogorszyly tak jakby jadl normalnie......
ZALAMALAM SIE
wszedzie przestrzegamy diety-wszyscy z rodziny wiedza.....
nie iwem co jest!!!!!!!
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: Anula80 »

W jakim wieku jest dziecko? Może coś podjada np w szkole? I skoro dopiero od września jest na diecie, to może popełniacie nieświadomie jakieś błędy? U mnie tak było np z mąką gryczaną, która nie była sprawdzona
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: basiag »

juby06 pisze:czesc
ja mam gorszy problem
moje dziecko od wrzesnia jest na diecie i jak sie teraz okazalo ........wyniki mu sie pogorszyly tak jakby jadl normalnie......
ZALAMALAM SIE
wszedzie przestrzegamy diety-wszyscy z rodziny wiedza.....
nie iwem co jest!!!!!!!
może faktycznie gdzieś tkwi błąd żywieniowy, a jak się w ogole czuje gorzej? zapraszam do watku o chorobie, objawach, tutaj tylko się przedstawiamy więc nie zaśmiecajmy ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
password
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 26 lut, 2014 10:53

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: password »

Jestem przewrażliwioną i nadopiekuńczą mamą i to nie jest łatwe.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jak nie martwić się chorobą?

Post autor: Anula80 »

A ile masz dzieci? Czy oprócz celiakii, są jakieś inne choroby? Trzeba nabrać dystansu, można się tego nauczyć :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ