Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Zgubili moją krew we Wrcoku i musiałam dziś jechać do szpitala na kolejne pobranie krwi w kierunku badania poziomu kortyzolu. :028:
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Leeloo »

porażka..

poranny z obciążeniem? czy jaki?
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

poranny po kawie :)

nawet nie liczę na to, że te badanie będzie adekwatne.
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Dziś cukier ok, a ja się fatalnie czułam, spałam, ledwo chodziłam, cudem wyszłam z domu... nie wiem już sama co o tym sądzić.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Leeloo »

ja dziś jestem śnięta jak ryba. w ogóle od jakiegoś czasu mam wrażenie, że coś jest nie halo w powietrzu.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Anula80 »

Na pewno coś jest nie halo z tą pogodą, bo ja czuję się fatalnie. Pomijając to, że biorę antybiotyk i inne leki na helikobakter i na zatoki, z którymi walczę od miesiąca :( to teraz znowu mam skoki ciśnienia i głowa mnie non stop prawie boli. I nie śpię po nocach :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Poszłam wczoraj wczesniej spać i dziś jest nieco lepiej.

Dzwoniłam do szpitala by sprawdzić jak tam moje wyniki, i co słyszę?
że te badanie, które poszło na wrocław jest bardzo skomplikowane i trzeba czekać, więc pytam się to kiedy bedzie ten kortyzol, a ona na to że to nie był kortyzol...
a kortyzol z rana mam podwyższony- norma jest 100-520, ja mam 573, czyli mało podwyższony.

Czyli wychodzi na to, że oni mnie okłamali z tym zgubionym, bo wynik kortyzolu już wtedy mieli...
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Już są wyniki, to było badanie ACTH, które jest w normie. Także na wypisie jest diagnoza: hipoglikemia reaktywna.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Leeloo »

dostałaś paski na receptę?
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Nie dostałam, bo nie mam cukrzycy.
Za jakiś czas zbadać mam kortyzol, cukier i nieco z wagi spaść. Dla mnie to dziwne, bo ja nigdy się nie głodziłam, mam 4 kg nadwagi- nabawionej teraz przy tych rzutach na słodkie.... teraz mam na słone :)
Wg mnie to wszytsko wynik długiego stresu, co zresztą wskazuje sam kortyzol...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Leeloo »

to co, joga hormonalno relaksacyjna? ;)
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Nie usiedzę ;)

Własnie sprawdzałam córki BMI.... ma tylko 14, czyli niedowaga. Daje jej teraz od czasu do czasu nutradrink, w poniedziałek idziemy do prof. noczyńskiej na konsultacje. Niech ona się wypowie.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: alva_alva »

MagdalenaSzl pisze:Alva była ze mną w szpitalu? ;)
Tak, byłam w szpitalu do końca lutego. Magdo, a napisz proszę jakie konkretnie badania ci zrobili w szpitalu, bo piszesz tylko o krzywej cukrowej i insulinie, a inne badania??? Napisz wyniki krzywej i insuliny oraz wyniki innych badań. Miałaś robiony kortyzol i ACTH rano po przebudzeniu? Hormon wzrostu? Prolaktynę, FSH , LH, TSH , Ft4 i Ft3? To podstawowe hormony, które powinni sprawdzić przy hipo, do tego próba głodowa powinna być.Bez tych badań nie można stwierdzić z jakiego powodu jest hipo.
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Witaj Alvo, a jak u Ciebie ze zdrowiem?

Mi robili próbę głodową, przerwaną w 30 godzinie na cukrze 45.
Przyszłam to podali mi glukoze, poszłam mocz zdać i wyszło mi tak pokolei:

100-66-83-63-68-106-52-68-47-45 i koniec próby.

Mocz ok, OB miałam 17 (n: 3-15)
usg jamy brzusznej ok
HbaA1c:4,9 % (dobrze wyrównana cukrzyca <6,0-7,0%)
peptyd C: 1,24 na czczo: ng/ml (n.1,1-4,4)

insulina uIU/ml 0 min -7,5. 60 min- 44,5. 120 min- 31,7. 240 min- 4,5. 360 min- 3,8.

test głodowy: zakonczony w 30 godzinie: glukoza 3,0 mmol/L
peptyd C 2,3 uIU/ml

Kortyzol godz 18-259 mmol/L (n. 64-327)
ACTH ( tutaj musiałam przyjechać w poniedziałek raz jeszcze na pobranie krwi, bo wrocław niby zagubił moją krew) 19,96 pg/ml (n.7,20-63,30)
Kortyzol godz.8.00- 579 (n. 171-536)

Także sądzę, że ten kortyzol z rana wynikiem stresu, zresztą ja żyję w stresie...

Rozpoznanie: hipoglikemia reaktywna.

Z tym ACTH kiedy musiałam przyjechać raz jeszcze byłam po kawie z cukrem i po dodatkowym usg.

Nie sądzę, że mam reaktywną, bo nadwagi nabawiłam się przy spadku cukru kiedy jadłam za 2. Źle czasasmi się czuję, mimo dobrych cukrów w nocy czasami się pocę. Czas pokaże ...

A i jeszcze:

TSH 1,600 (n. 0,27-4,20)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: alva_alva »

A gdzie jest wynik cukru z testu obciążenia glukozą? Podałaś wyniki insuliny po godzinie, dwóch itd, a cukier jaki wtedy był przy tych wynikach insuliny? Bez krzywej cukrowej nie można stwierdzić hipoglikemii reaktywnej.

Cukry, które podałaś to zapewne cukry z pomiarów w czasie próby głodowej. Próbę się przerywa jak cukier spadnie poniżej 40, a nie jest powyżej 40. Tendencja cukru była spadkowa , ale test nie jest do końca diagnostyczny jeśli cukier nie jest poniżej 40. To po pierwsze, a po drugie twój wynik końcowy peptydu C przy tym cukrze 45 jest na granicy normy. Wynosi 2,3. Gdyby wynosił 2,5 lub powyżej to się rozpoznaje wyspiaka trzustki. Twój cukier przy tym pomiarze peptydu C nie był poniżej 40 , a peptyd C jest zbliżony do niebezpiecznej wartości, więc test należy powtórzyć, aby być pewnym, gdyż te wyniki stawiają znak zapytania i nie są jednoznaczne.
Także Twoje objawy wskazują na to, że zródło spadku cukru jest mało skoordynowane z ruchem lub tym co jesz, gdyż czasem się ruszasz, a mimo to cukier jest ok. Innym razem nie ruszasz się za dużo, a cukier spada. Przy reaktywnej cukier spada wyłącznie godzinę do dwóch po jedzeniu, a nie na czczo albo w nocy lub bez ładu i składu. Te poty, które masz w nocy, trochę podwyższone OB są także niepokojące. A jak morfologia?

Jeszcze raz napiszę, że bez pomiaru cukrów w krzywej cukrowej 5-godzinnej najlepiej, nie da się stwierdzić hipo reaktywnej, a z tego co napisałaś, nie miałaś krzywej cukrowej kilkugodzinnej.

Hemoglobin glikowana jest poniżej normy dla ludzi zdrowych. Dla ludzi zdrowych norma dolna to 5.To wskazuje, że masz hipo często.Norma, która masz podaną jest dla cukrzyków, a nie dla Ciebie.

Z moim zdrowiem tak sobie, ale to dużo pisania, nie będę przynudzać.
ODPOWIEDZ