Jogurty Zott Jogobella

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Jogurty Zott Jogobella

Post autor: Ola* »

Dzwoniłam do nich dzisiaj.
Pani twierdziła, że mają bardzo restrykcyjną politykę dotyczącą alergenów. Poza musili, jogurtami z ziaren zbórz i jeszcze jakimś wafelkiem wszystko jest bezglutenowe.
Składniki, które zawierają gluten dodawne są na końcu linii produkcyjnej, albo (jeśli muszą dodawać gdzieś w środku, to cała linia jest myta przed rozpoczęciem nowej produkcji.
Pytałam też o skrobie modyfikowaną (nie pamiętam w tej chwili czy nie ma jej przypadkiem w składzie niektórych jogurtów), ale pani twierdziła, że na wszystko co wkładają mają papiery, że jest bezpieczne.
Ostatnio zmieniony pt 07 kwie, 2006 10:39 przez Ola*, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Jeśli chodzi o te jogurty, to w składzie widnieje skrobia modyfikowana, czy to że mają papiery, znaczy że jest dla nas bezpieczne? Pozostaje mieć taka nadzieję... :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

tak jak zwykle ten sam problem - nie dość że wszędzie nie piszą całego składu to jeśli już napiszą to albo skrobię ukryją pod symbolem E... i trzeba z tabelką w portfelu chodzić żeby wiedzieć które E co znaczy, albo o zgrozo napiszą w składzie np po prostu MĄKA ale jaka to nie łaska...ale się rozeźliłam....w Czechach jest wymóg podawania 100% składników na produktach a w Polsce nawet tego dla nas nie mogą zrobić...kurcze blade...

[ Dodano: Czw 20 Kwi, 2006 13:48 ]
DO OLI:

Skoro jesteś z katowic to czy bywałaś kiedyś z panią Pyką na koloniach z TPD- czy znasz wogóle bo jeśli tak to my się raczej też znamy :)
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Po pierwsze chciałam sprostowc - posta pisałam w pracy i chyba coś mi się pomieszało, bo w domu przejrzałam wszystkie jogobelle które miałam (a była to szeroka gama różnych smaków) i nie znalazłam w żadnym skrobii modyfikowanej. Więc chyba zamieszałam trochę :(

Do vixi - jestem na diecie bezglutenowej dopiero pół roku, w dzieciństwie żyłam sobie w błogiej nieświadomości :D tak więc - niestety - nie miałam okazji Cię poznać na koloniach z TPD. W TPD też byłam tylko raz w sklepiku, żałuję, że nie mogę zaopatrywać się tam częściej, ale strasznie mi centrum Katowic nie po drodze - szczególnie między 9.00 a 17.00 :(

[ Dodano: Pon 08 Maj, 2006 12:46 ]
Ponieważ w dniu wczorajszym myślałam że padnę jak przeczytałam że syrop glukozowo - fruktozowy jest dla nas zły, dziś rano zadzwoniłam czym prędzej do firmy zott, jako że jogurty jogobella są składnikiem mojej codziennej diety.

Pani po drugiej stronie słuchawki zapewniła mnie, że syrop glukozowo - fruktozowy używany do produkcji jogobelli nie jest glutenowy i posiada odpowiedni certyfikat. Mimo, że wytwarzany jest z pszenicy, technologia produkcji tego syropu jest taka, że nie zawiera glutenu. Mają na to papiery, sami też przeprowadzają odpowiednie badania (nie jest tak że wierzą na słowo).
Zgodnie z przepisami, gdyby jogurt zawierał gluten, taka informacja znajdowałaby sie na opakowaniu.

Wierzyć? :? Bardzo bardzo chcę wierzyć!
Anwarski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 19 paź, 2004 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Anwarski »

Czyli możemy stwierdzic że jogurty jogobella są dla nas bezpieczne !!!
No to super :D
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

update do tego posta:

Szanowny Panie,

Poniżej wymienione produkty firmy Zott Polska zawierają gluten:

Jogobella 6 zbóż 250g, 500g z owocami
Jogobella Musli 200g, 400g, Jogovita z musli
Deser jogurtowy Cremesse biszkoptowy 125g
Syrop glukozowo-fruktozowy, który zawieraja inne nasze produkty np. Jogurty owocowe, wyprodukowany jest wprawdzie z pszenicy ale zgodnie z deklaracja producenta nie zawiera on glutenu.

Z poważaniem

Pozdrawiam
Iwona Zacharowska
Kierownik Działu
Zapewnienia Jakości
Zott Polska Sp. z o.o.
ul.Chłodnicza 6
95-315 Opole
tel. 0048 77 44 34 287
fax. 0048 77 44 34 345
e-mail iwona.zacharowska@zott.com.pl
45-315 Opole
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Adriaenne
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 22:25
Lokalizacja: Warszawa/Opole

Post autor: Adriaenne »

Nie chciałabym podejrzewać o nieuczciwość, ale jestem z Opola, mieszkam od fabryki Zotta parę ulic dalej, a mojej chorobie całkiem niedawno się dowiedziałam, więc temat ten zglebiam od niedawna. Ale wiem kto pracuje przy mieszaniu produktow Zotta, moi koledzy z osiedla na przyklad, mlodzi chlopcy, w ktorych tak wielka higiene...hm...jednym slowem nie ufam; ) Ale pozostawiam to do przemyslenia
renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

jak to nie ma duzego wyboru. Z tego co napisala ta Pani ("Syrop glukozowo-fruktozowy, który zawieraja inne nasze produkty np. Jogurty owocowe, wyprodukowany jest wprawdzie z pszenicy ale zgodnie z deklaracja producenta nie zawiera on glutenu.") wynika ze mozna jesc te male zwykle Jogobellki. Jest tyle smakow ze na brak wyboru nie mozna narzekac :)
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

No to mogę dalej zajadać się jogurtami Zotta, ale wybieram naturalne. :)
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Witam czy nadal uważcie ze te jogurty sa bezpieczne, dzis podałam serduszko truskawkowe córce. i az sie boje ze moze zawierać gluten, choc nic w skałdzie takie nie pisze, prosze o rade, czy je jecie i badania macie ok? pozdrawiam,
ODPOWIEDZ