turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: GOSIASIT »

Witam wszystkich, czy ktoś może mi polecic gdzie wybrać się na turnus z dzieckiem? chodzi mi raczej o morze. Gdzie najpewniejsza jest dieta i atrakcje dla 3 letniego dziecka?
Ogladałam ofertę w Niechorzu "Natalia" ale jak nie bedzie pogody to chyba zanudzimy się tam...
pomóżcie proszę!
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: GOSIASIT »

Widzę,że nikt nam nie pomoże :-( nie ma tu nikogo kto jeździ na turnus???
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: Justyna1982 »

Chętnie bym pomogła ale akurat na turnusy jeżdżę z dziećmi w góry. Polecam Geovitę w Złockiem dietę przestrzegają rewelacyjnie. Jak Tymkowi przyszedł smak na kulki do mleka na drugi dzień już miał bg, chleb zawsze był po dwa trzy rodzaje na stoliku. Jak kucharka czegoś nie była pewna dopytywała itp. Chodziliśmy z pełnymi brzuchami :) Byliśmy jeszcze w Brennej i Ustroniu. Też góry :( Nad morze jeżdżę do męża do pracy i mamy mieszkania wynajmowane. Stołujemy się na mieście :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: GOSIASIT »

Dziękuję może kiedyś skorzystam,ze względów zdrowotnych wybieramy morze,ale w góry pewnie też się wybierzemy.moje dziecko jest małe więc chyba atrakcji nad morzem też więcej,przede wszystkim woda i piasek
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: Justyna1982 »

Dla mnie w sezonie nadmorskie kurorty to taki wielki bazar. Wiadomo co kto woli. Ja w górach nie potrafię się nudzić :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: Anula80 »

Uwielbiam góry :) szczególnie Zakopane. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się pojechać. Mam nadzieję, że nie będzie problemu ze zjedzeniem czegoś na mieście. Pierwszy raz będziemy jechali jako bezglutenowcy :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: GOSIASIT »

Ja też bym się w górach nie nudzila ale moje 3-letnie dziecko nie będzie chodzić po szlakach bo to żadna atrakcja.a jakieś nadmorskie ośrodki godne polecenia,już nie koniecznie na turnus?
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: Justyna1982 »

Z takich mniejszych i spokojnych miejsc to Rewa. Na wyjazd z dzieckiem idealna bo masz płytkie morze, ciepłe. Do tego blisko do Gdynie (oceanarium), Gdańska (zoo), Hel (fokarium). Do tego w Gdańsku sporo miejsc z jedzeniem bg. W samej Rewie jadłam ryby (na samym końcu Rewy taka duża piętrowa smażalnia) nic mi nie było ale to mały wyznacznik bezglutenowości ryzyko. To na wschodnim wybrzeżu. Na zachodnim podobało mi się Pobierowo (tu już większy jarmark ale można wynająć kwaterę na samym końcu i już jest spokojniej) pracowałam tam w hotelu ;) z każdego hotelu blisko do morza nie trzeba przedzierać się przez lasy, wydmy itp. a przy dziecku i ilości niezbędnych rzeczy do zabrania to ważne coś o tym wiem ;)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: GOSIASIT »

Dziękuję bardzo za podpowiedź,szukam spokojniejszych miejsc właśnie i blisko morza,w Pobierowie fajnie ale gwar niesamowity,no taki jarmark.jeszcze raz dzięki
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Tofikowa102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 04 kwie, 2014 13:23

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: Tofikowa102 »

Mam cudną dietetyczkę to się dowiem.
Sama jestem z Koszalina i wiem, że sporo ośrodków zaopatruje się w produkty bezglutenowe w tym samym sklepie co ja. Nie polecam małej mieściny na pobyt z trzylatkiem. Sama mam dwoje dzieci i z kolei jeździmy w góry. Piaskownica i trampolina też się z czasem nudzą.
Np. z Mielna do Koszalina jest 15 km, miasto bardzo ładne z Doliną Sportową dla dzieci, jest basen, kino, piękny park i 2 centra handlowe EMKA i Atrium. Miasto na pogodę i niepogodę. Do Mielna kursuje przez jezioro Jamno "Koszałek" - stateczek, którym można ominąć codzienne korki.
Obiecuję zebrać opinię i polecić Ci coś konkretnego. Bądź cierpliwa a ja popytam kogo trzeba.


GosiaSIT obdzwoniłam centra informacji turystycznej i proponowane ośrodki. Jedyny, który deklaruje prowadzenie diety bezglutenowej to Ośrodek Wczasowy SOFRA Mielno-Unieście. W opiniach użytkowników pozytywnie oceniany. Jak dojedziesz to daj znać, może spotkamy się na "bezglutenowej" kawie:) Powodzenia

Możesz zadzwonić jeszcze do sklepu "Pod miętą" w Koszalinie. Oni zaopatrują te ośrodki w produkty spożywcze, może właścicielka coś Ci podpowie.
Tofikowa102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 04 kwie, 2014 13:23

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: Tofikowa102 »

No to mam kolejne namiary. W każdym z ośrodków prowadzona jest kuchnia bezglutenowa:
Ośrodek Wczasowy Ledan w Chłopach www.ledan.pl
Sofra Mielno-Unieście www.sofra.com.pl
Ośrodek Rekreacyjny Aga Gąski www.osrodek-aga.pl

Mam nadzieję, że informacja będzie przydatna.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: GOSIASIT »

Dziękuję bardzo za info,już zarezerwowałam turnus w Dziwnówku w hotelu contessa,jakby jakiś bezglutek był tam w terminie od 15czerwca to możemy spotkać się na kawie.zarzekaja się ze dieta jest przestrzegana.zresztą w ofercie jest mowa ze przyjmują ba turnus osoby z celiakia.dam znać w tym poście jak już będę po.
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: GOSIASIT »

Witam wszystkich, tak się zbierałam do opisania tego turnusu, że zrobił się wrzesień... Pierwszy tydzień było ok, dostawałyśmy osobne jedzenie, czułyśmy się dobrze i nagle w niedzielę klapa. Dostałyśmy rosół ze zwykłym makaronem i ziemniaki, kurczak i zwykły sos!!! Tak naprawdę nasze a innych obiady były nie do odróżnienia, ale coś mi nie pasowało w smaku, chyba jednak smak jest troszeczkę inny. Zaczęłam dopytywać w kuchni itp. panie odpowiadały, że wszystko jest ok. Po dwóch dniach kiedy my już słaniałyśmy się na nogach od ciągłego biegania do toalety, okazało się że przez 3 dni dostawałyśmy glutenowe obiady, śniadania i kolacje były ok, ale 3 dni jedzenia chociaż obiadu dało o sobie znać. Na dodatek byłam wtedy na wczesnym etapie ciąży i bałam się, że coś sie stanie, no bo kto by za to odpowiadał? Ostatecznie okazało się, ze to wina kelnerki, która pomyliła stoliki i nasze dawała innym...jak dla mnie nie powinno mieć to miejsca nawet jednorazowo. Wszyscy nas przepraszali, do końca dostawałyśmy jakieś ekstra sałatki owocowe dodatkowo itp. ale co mi po tym jak swoje odchorowałyśmy, a do tego mogłam poronić przez niedopatrzenie obcych ludzi. I jak tu ludziom ufać? Dla mnie ten hotel jest skreślony, więcej tam nie pojadę, bo zdziwiłam się, ze nie potrafili tego dopilnować, bo żona właściciela ma celiakie to powinni wiedzieć jakie to ważne trzymać dietę. Zresztą rehabilitacja też szału na mnie nie zrobiła.Właściwie to prawie jakby jej nie było. Następnym razem wybiorę się do hotelu oznaczonego w menu bez glutenu, bo widzę, ze inacze nie zdaje to egzaminu...pozdrawiam i ostrzegam!
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: Anula80 »

To straszne co opisujesz. Nikomu lampka się nie zaświeciła, jak dopytywałaś? Niedopuszczalne po prostu :(
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: turnus rehabilitacyjne z dzieckiem 2014

Post autor: GOSIASIT »

No właśnie dziwi mnie, że nikt nie sprawdził tego jak już pytałam, a przecież wystarczyło zapytać kelnerkę, na który stolik nosi dane jedzenie. Po prostu mieli to chyba w d...
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
ODPOWIEDZ