Przepis na bułki ???

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

tolanowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 24 mar, 2014 14:14

Re: Przepis na bułki ???

Post autor: tolanowak »

Przepis brzmia przepysznie! Na pewno sprobuje. Sama mam tez kilka swoich sprawdzonych, w wolnych chwilach wezme swoj zeszycik z przepisami i wam je tu przenotuje, bo wydaje mi się że jednak roznia sie nieco od tych tutaj przez was zaproponowanych.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Przepis na bułki ???

Post autor: Anula80 »

Jak wypróbowane, to czekam na przepisy :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przepis na bułki ???

Post autor: uniaczek »

tolanowak nadal nie dzieli się przepisami, a szkoda bo moje bułki syn nazywa "długożujkami"... Rozglądam się za nowym przepisem
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przepis na bułki ???

Post autor: Leeloo »

ja mam zamiar zrobić te, które podrzuciła alva_alva :)
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przepis na bułki ???

Post autor: uniaczek »

chodzi o te wlewane do pasków wycinanych z papieru do pieczenia? Przeraża mnie skomplikowanie tej procedury... chcę tak po prostu zamieszać ciasto i uformować nierozpływające się ciasto.
Moje to bułeczki twarogowe z naszego forum tylko z większą ilością mąki (pisałam zresztą )
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przepis na bułki ???

Post autor: Leeloo »

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Przepis na bułki ???

Post autor: Anula80 »

uniaczek pisze:chodzi o te wlewane do pasków wycinanych z papieru do pieczenia? Przeraża mnie skomplikowanie tej procedury...
A jakby tak wlać to ciasto do foremek na muffinki? Może też by wyszły dobre bułeczki.
Alva_alva pisała o bułkach z przepisu na opakowaniu mąki Schaer. Robiłam, wyszły dobre. Tylko że ja staram się trochę mieszać mąki, więc rezultat nie zawsze jest zachwycający :D Wczoraj na przykład zrobiłam kajzerki z przepisu z książki "120 przepisów bezglutenowych..." i po moich modyfikacjach zamiast kajzerek wyszły bardziej ciabatty. Seba zjadł prawie całą (jakieś giganty mi wyszły) i powiedział, że jest przepyszna. Bezcenne :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przepis na bułki ???

Post autor: uniaczek »

Leeloo dzięki za przypomnienie - tych jeszcze nie robiłam i na pewno spróbuję. Tak jak Anula80 będę kombinować piekąc je za drugim razem dodając mąkę amarantusową, gryczaną, jaglaną. Mam takie przekonanie,że mąki naturalnie bg są wartościowsze niż mixy
Z książki "120 przepisów..."udały mi się tylko bułeczki wieloziarniste i drożdżowe bułeczki z marmoladą ( dawałam różaną Stovitu). Jednak te słodkie nie nadają się do sera czy wędliny. Ziemniaczane były do kitu, biszkoptowe suche i ciastkowe, na proszku nie smakowały. Kajzerki własnie nie pamiętam czy robiłam?
ODPOWIEDZ