Migdały

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
meggi_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 28 kwie, 2014 15:10

Migdały

Post autor: meggi_87 »

Jestem która zaczęła dopiero dięte i mam do Was pytanie jakiej firmy kupujecie migdaly? Sklepowe typu bakalland maja informacje o zawartosci sladowych ilosci glutenu. Na niektorych wogole nie ma informacji ale zapewne rowniez posiadaja. Migdaly typu BIO nie maja informacji ale na stronie prodyucenta jest informacja o zawartosci glutenu. Czesto uzywam moigdalow w swojej kuchi i nie ccialabym z nich rezygnowac.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Migdały

Post autor: Anula80 »

Bezpieczne są firmy Kresto. Mam w domu akurat w płatkach i na opakowaniu jest informacja o śladowych ilościach orzechów i sezamu.
W Biedronce przed świętami kupiłam migdały firmy Bakallino, wyprodukowane przez Atlantę i jest info, że w zakładzie konfekcjonowane są orzechy oraz sezam.
Poza tym na bakaliach marki Tesco są zawsze wymienione wszystkie alergeny, więc jeżeli wśród nich nie ma glutenu, to myślę, że są bezpieczne
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Migdały

Post autor: Leeloo »

i chyba migdały w proszku (funkcjonujące jako mąka) z Lidla są ok, ale sprawdzę dokładnie przy okazji
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Migdały

Post autor: Anula80 »

O, nie wiedziałam, że takie są w Lidlu. Ciekawe jak to wychodzi cenowo. Muszę się tam wybrać :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Migdały

Post autor: Leeloo »

jakoś 8zł za 200g chyba :)
meggi_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 28 kwie, 2014 15:10

Re: Migdały

Post autor: meggi_87 »

dziękuje bardzo za odpowiedź :) Zastanawiam sie tylko bo Bakkaland poprzednio miał informacje o zawartości innych orzechów i sezamów jednak ostatnio na nowym opakowaniu pojawila sie informacja o glutenie. Mam nadzieje ze Kresto jest naprawde czyste :|
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Migdały

Post autor: Anula80 »

Też zauważyłam zmianę na nowych opakowaniach Bakkalandu. Miejmy nadzieję, że Kresto tak nie zrobi. Ale takie życie. Zmieniają składy produktów, informacje na opakowaniach. Nie mamy na to wpływu
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
dismiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 15 wrz, 2013 13:40
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Migdały

Post autor: dismiss »

czy komuś udało znaleźć się bezpieczne migdały - niestety wszystkie opakowania, które miałam szanse ostatnio czytać zawierają wzmianki o możliwej obecności glutenu.
Paulinaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014 22:48

Re: Migdały

Post autor: Paulinaaa »

dismiss pisze:czy komuś udało znaleźć się bezpieczne migdały - niestety wszystkie opakowania, które miałam szanse ostatnio czytać zawierają wzmianki o możliwej obecności glutenu.
Wydaje mi się, że z firmy Kresto wszystkie produkty nie mają wypisanego w alergenach glutenu, więc migdały także powinny być ok ;)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Migdały

Post autor: Anula80 »

Kresto są na pewno w porządku
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ