Zielarnia Sanitas Ex Natura - Ostrzeżenie!!!!

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Zielarnia Sanitas Ex Natura - Ostrzeżenie!!!!

Post autor: kaczmi »

Chciałbym ostrzec przed Zielarnią Sanitas Ex Natura w Poznaniu, ul. Kraszewskiego. Jakiś tydzień temu moja mama chciała sprawić drobną przyjemność swojemu wnuczkowi, a mojemu synowi, który jest na diecie i wstąpiła do owej zielarni mówiąc w czym rzecz. Miły pan poinformował mamę, iż mają wielu klientów na diecie bezglutenowej i celiakii, więc wie w czym rzecz, po czym zaproponował "Fun cookies BIO fajne ciasteczka Kukurydziane" mówiąc z przekonaniem, iż wszystkim klientom z celiakią właśnie je poleca. Mama zakupiła, na szczęście będąc już w domu coś ją tknęło i obejrzała dokładnie opakowanie, a tam z boku i to dużymi literami "Może zawierać śladowe ilości glutenu". Dziś moja żona będąc w pobliżu pojechała oddać ciasteczka i zamiast usłyszeć "Przepraszamy bardzo" itd, nasłuchała się tego, jak to bardzo ona się nie zna, natomiast panowie z zielarni mają doskonałą wiedzę, stwierdzili, iż WSZYSTKIE polskie produkty zawierają gluten, tylko nie każdy to opisuje (???), jedyne dostępne produkty bezglutenowe pochodzą z Niemiec i Włoch, i teraz, gdy od grudnia alergeny będą wymieniane obowiązkowo, już nic polskiego nie kupimy, bo wszędzie będzie można przeczytać o śladowych ilościach glutenu, "nawet na tej bułce tartej z Balvitenu, którą pani zakupiła"... Szkoda słów...Dodam jeszcze, iż dyskusja była taka, że nawet z zaplecza drugi sprzedawca, który gorąco wspierał swojego kolegę chcąc udowodnić, kto tu ma rację...
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zielarnia Sanitas Ex Natura - Ostrzeżenie!!!!

Post autor: madzialena »

może do Sanepidu
zgłosić Panów Mądrali ?

ktoś początkujący w diecie
może nie być tak czujny :042:
i nieszczęście gotowe g:|
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielarnia Sanitas Ex Natura - Ostrzeżenie!!!!

Post autor: Anula80 »

Normalnie ręce opadają :( Ciągle jakieś kłody pod nogi. Dlaczego w tym kraju nie może być normalnie???
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Zielarnia Sanitas Ex Natura - Ostrzeżenie!!!!

Post autor: basiag »

Bo Polska to jest jednak dziwny kraj :okulary2:
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
lysyup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 15:50

Re: Zielarnia Sanitas Ex Natura - Ostrzeżenie!!!!

Post autor: lysyup »

Nie dość że twardo stoją przy swoim i nie dopuszczają do głosu, to niedawno dowiedziałem się że osoba, która tam pracuje jest nosicielem choroby zakaźnej. Ja osobiście nie chciałbym dostać mieszanki ziołowej, czy ważonej zdrowej żywności, które będą zawierać jakiś "bonus"...
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Re: Zielarnia Sanitas Ex Natura - Ostrzeżenie!!!!

Post autor: polla2 »

Jako, że skontaktował się z nami właściciel sklepu, przedstawiając tę historię zupełnie inaczej niż Autorka postu, zamykamy ten wątek.
Obrazek
Zablokowany