wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

Marlenn1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 24 lut, 2009 19:05
Lokalizacja: Gdynia

wczasy koszt

Post autor: Marlenn1 »

Czy ktoś tak mniej więcej przeliczał ile wyniesie koszt pobytu tak dla 3 - osobowej rodziny, czy za atrakcje hotelowe typu baseny trzeba płacić osobno? Rozumiem, że dzieci do lat 3 nie płacą.
Patryk.Marta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 18 lip, 2013 15:08
Lokalizacja: Gdansk

Właśnie wróciliśmy z wczasów z Heviz Wegry

Post autor: Patryk.Marta »

Wróciliśmy z pobytu w hotelu Helios w Heviz na Węgrzech. Nasza córka od czerwca tego roku jest na diecie bezglutenowej ( ma 3 lata, ma tez cukrzycę). Dyrektorka hotelu jest pani, która jest chora na celiakia więc hotel jest doskonale przystosowany na diety. Potrawy bezglutenowe są przygotowywane w osobnej części kuchni. Dania w restauracji dla bezglutenowcow są na oddzielnym szwedzkim stole. Pani Maria Puskas zajęła sie nami rewelacyjnie. Czekała aż przyjedziemy do hotelu, pomogła w zameldowaniu ( oprowadzila po hotelu) jak, i przy wymeldowaniu. Codziennie była w hotelu, organizowała wycieczki. Pierwszego dnia oprowadzila nas po Heviz, zorganizowała pokaz gotowania dań bezglutenowych w hotelu przez szefa kuchni.
Marta
Michel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Michel »

Witam,
Potwierdzam powyższy post. Byliśmy również w terminie lipcowym. Oprócz tego, że jedzenie przepyszne, zdrowe (nie tylko dla celiaków, przygotowane również pod kątem innych schorzeń i alergii) bardzo urozmaicone, to atmosfera przyjazna, hotel położony w cichej okolicy, pogoda wspaniała.

Szczególne podziękowania dla p. Marii.
Polecam!
Ewa48Ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewa48Ewa »

Spędziliśmy w sierpniu 2 fajne tygodnie w Heviz. Na lotnisku w Budapeszcie czekała na nas Pani Maria ze swoim mężem, którzy zawieźli nas do Heviz. Jazda samochodem trwała ok. 2,5 godziny. Po dotarciu na miejsce P. Maria oprowadziła nas po hotelu i przekazała sporo praktycznych informacji – co było dla nas bardzo cenne, gdyż już nie musieliśmy sami dopytywać się o wiele spraw. Mało tego, w trakcie naszego pobytu P. Maria wraz z mężem zabrali nas na piękną wycieczkę po okolicy, sami jako, że nie byliśmy zmotoryzowani do wielu miejsc byśmy nie dotarli. Tą drogą serdecznie dziękujemy P. Marii i jej mężowi za niezwykłą życzliwość i przesyłamy wyrazy szacunku.
Teraz kilka słów o pobycie. W pierwszym momencie hotel Anna przypominał nam miejsca, w których spędzaliśmy wakacje z naszymi dziećmi, w minionym wieku - czas jakby się tu trochę zatrzymał. Było dość tłoczno bo Niemcy przyjeżdżają tam na leczenie sanatoryjne, ale to nie stanowiło żadnego problemu. Centrum odnowy biologicznej jest naprawdę świetne. Kompleks termalny z basenem jest spory, basen na zewnątrz i jacuzzi są również dość duże, więc nie było tłoczno. Jeśli chodzi o pokoje, to w pełni zasługują na 3,5 gwiazdki, nasz był na 6 piętrze, miał około 20m2 i balkon z pięknymi widokami na park i dalsze okolice Heviz. Restauracja jest ogromna, więc nie było problemów ze stolikiem. Najważniejsze w tym wszystkim było to, że jedzenie było super. Przyznam się, że jechałam trochę z niedowierzaniem, co do diety bezglutenowej. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania, jedzenie było wspaniałe, na śniadania i kolacje duży wybór potraw, owoce i desery, a w południe 2 zupy.
Obsługa Hotelu uprzejma i profesjonalna. Ogólnie rzecz biorąc uważam, że jest to bezpieczne miejsce dla celiaków i nie tylko, świetne do odpoczynku (bez szaleństw), a dla tych co mają kłopoty z kręgosłupem lub stawami dla podratowania zdrowia (moczenie się w basenie termalnym lub jeziorze).
Suma sumarum za dwa tygodnie wybieramy się tam ponownie.
kkkkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 17 wrz, 2013 12:21
Lokalizacja: Internet

Post autor: kkkkk »

Ja również chciałam sie bardzo ciepło wypowiedzieć o wakacjach w Heviz oraz o p.Marii Puskas. Spędziłam z rodzina 2 tygodnie w sierpniu. Bardzo bałam się tego wyjazdu, poniewaz dieta dotyczyła naszej 4-letniej córki, która jest dosyć wybrednym konsumentem. Obawy jednak były bezpodstwne, bogate menu gwarantowało zawsze pełny brzuszek dziecka.
Początek naszego pobytu był bardzo pechowy. W pierwszy dzień zepsuła nam się klimatyzacja, co przy temperaturze ok 30% było prawdziwą masakrą. P. Maria znalazła, umówiła i pojechała z nami do mechanika, który ta klimatyzację naprawił.
Następny dzień to niefortunny "wypadek" dziecka i tym razem wizyta w szpitalu.
Po raz kolejny mogliśmy liczyć na p. Marię, która sama nie mogąc z nami pojechać, wysłała swoją córkę Olę do szpitala. Pomoc była ogromna, ponieważ sami nie byliśmy w stanie w żadnym języku porozumieć się. Pomoc p. Marii daleko wykraczała poza świadczone usługi turystyczne, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
P. Maria była również naszym przewodnikiem w Budapeszcie, wycieczkę zaplanowała bardzo fajnie uwzględniając małe dziecko. Było super.
My wrócimy tam na pewno :>
Myszorek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 23 wrz, 2013 13:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Myszorek1 »

Chętnie wybrałabym się na takie wakacje. może kiedyś się uda...
biankawalewska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 11 paź, 2013 11:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: biankawalewska »

Ja też bym się zdecydowała, gdyby tylko fundusze pozwalały
Ewa48Ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewa48Ewa »

Wróciliśmy z Heviz, po ponownym dwutygodniowym pobycie i wbrew obawom, które nawiedzały mnie przed ponownym wyjazdem – zgodnie z regułą, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki – nie zawiedliśmy się. Spotkała nas też miła niespodzianka, bo otrzymaliśmy po darmowym masażu relaksacyjnym. Pogoda była różna, jak to na przełomie września i października. Idealny czas na piesze wędrówki i zwiedzanie okolic, dziennie pokonywaliśmy pieszo trasy 8-10 km. Nie wiem czy to klimat, czy kąpiele termalne ale nie czuliśmy wcale zmęczenia. Hotel oferuje co prawda różne atrakcyjne wycieczki m.in.: do Budapesztu, Wiednia, Bratysławy, lot balonem ale my z nich nie korzystaliśmy. Co wieczór w holu recepcyjnym odbywały się różne imprezy: koncerty, pokazy mody (dla seniorów i z udziałem seniorów), kiermasze wyrobów węgierskich i artykułów spożywczych. Na nudę nie można było narzekać.
Dla mnie najważniejsze to bezpieczna dieta, a ta była bez zarzutu. Widać, że znają się na rzeczy. Posiłki były urozmaicone i bardzo smaczne. Szczególnie słodkości, szef kuchni wymyślał różne ciasteczka, po które sięgali często i goście nie będący na diecie bezglutenowej czy bezlaktozowej. Rewelacja! Jedzenie normalne też było super, mój mąż bardzo sobie chwalił. Poza tym było sporo sezonowych owoców. W sierpniu dominowały melony, arbuzy i brzoskwinie a teraz winogrona, jabłka i śliwki. Owoce można było też kupić w sklepach lub na bazarze w cenach porównywalnych z naszymi ale np. winogrona uprawiane na miejscu miały zupełnie inny smak niż te, które kupujemy u nas. Niebo w gębie! Natomiast jeżeli chodzi o produkty bezglutenowe to w sklepach były tylko wafle ryżowe, ale w hotelu w lobby barze można zamówić różne potrawy, łącznie z chlebem czy napić się wspaniałej kawy z ciastkiem (za 570 HUF – ok. 9 PLN). W tym terminie byliśmy chyba jedynymi Polakami w Heviz, bo nigdzie nie słyszeliśmy polskiej mowy. Było sporo Niemców i bardzo dużo Rosjan. Ale gdzie ich nie ma? Czasami miałam wrażenie, że jestem na Newskim Prospekcie. W większości Węgrzy poza niemieckim władają biegle rosyjskim tak więc nie ma problemów z porozumieniem się w tych dwóch językach. Z angielskim jest słabo ale w hotelach mówią nieźle.
Super miejsce. Na pewno wrócimy tam nie raz. Dla mnie najważniejsza jest ta dieta i poczucie bezpieczeństwa, bez zastanawiania się co mogę zjeść.
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Bardzo, bardzo chciałabym pojechać... Czy może ktoś, kto był zrobił podliczenie - całkowity koszt wyprawy?
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Ewa48Ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewa48Ewa »

Koszty pobytu w Heviz:
Dwutygodniowy pobyt dla dwóch osób kosztował nas 1080 Euro. Do tego przy wyjeździe do Polski zapłaciliśmy po 1,5 Euro podatku klimatycznego - za każdy dzień pobytu.
Udało nam się na cztery miesiące naprzód kupić bilety lotnicze do Budapesztu, tam i z powrotem za niecałe 800 PLN. Podobno można trafić też na promocje kolejowe - 200 PLN. Podróż z Budapesztu do Heviz i z powrotem kosztowała nas 120 EURO.
W hotelu wszystkie kąpiele są bezpłatne. Płatne są natomiast wszelkie zabiegi rehabilitacyjne ale my z nich nie korzystaliśmy, nie pamiętam dokładnie ale ceny, po przeliczeniu, są prawie takie same, jak w Polsce. Tak było w tym roku, a na temat przyszłego proponuję skontaktować się z P. Marią.
IwonaBurzawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:26
Lokalizacja: Gródków

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: IwonaBurzawa »

Witam!
Chciałabym dopytać osoby, które były w Heviz o samo miasteczko i okolice hotelu: czy jest tam dużo zieleni i miejsc do spacerów i odpoczynku czy jednak jest to miasteczko z ulicami i samochodami?
Z góry dziękuję za informacje
pozdrawiam
Iwona
anusiaxyz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 21 lip, 2014 15:34

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: anusiaxyz »

Witam, wybieram się do Heviz w terminie 10-17 sierpnia 2014 r. Czytałam wiele pochlebnych opinii na temat tego miejsca. Dlatego jestem ciekawa czym tam najlepiej i najprościej można dojechać ? Proszę o odpowiedż. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt 22 lip, 2014 18:17 przez anusiaxyz, łącznie zmieniany 1 raz.
irer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw 27 wrz, 2012 11:02
Lokalizacja: wrocław

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: irer »

Witam, a może ktoś był na Węgrzech ale nad balatonem i może polecić jakąś restaurację w dowolnej miejscowości, bo nie zdecydowaliśmy się jeszcze dokładnie dokąd jedziemy. Jak zaopatrzone są u nich w żywność bezglutenową np sklepy typu Tesco? Będę wdzięczna za wszelkie informacje
MonikaSK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 21:46

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: MonikaSK »

Jesteśmy po 10-cio dniowym pobycie w Heviz w polecanym bezgl. hotelu. Pierwsze wrażenie na widok dość starego hotelu i masy staruszków, było dziwne, ale z każdym następnym dniem banan na twarzy wyginał się w przyjazną stronę. Podstawowa zaleta, widok naszego dziecka wybierającego rozmaite posiłki bezglutenowe był niepowtarzalny. Być może z mojego punktu widzenia nie było idealnie, pieczywo często było twarde, ale naszemu dziecku nic nie przeszkadzało, więc i ja nie marudzę. Wszyscy zawsze znzleźliśmy coś dla siebie, ale to kwestia indywidualna, więc każdy sam musi ocenić. Niewątpliwą zaletą całego wyjazdu były atrakcje jakie oferuje okolIca. Na wstępie podziękowania dla p. Marii i jej córki, przemiłe osoby. Uczestniczyliśmy w wycieczce po wybrzeżu balotonu z p. Marią, Balatonfured pokazuje zupełnie inny wizerunek tego jeziora, miasto przepiękne, z historią, winnica mocno turystyczna, ale przyjemna. Przepiękny widok z półwyspu, rewelacja, polecam. Jeszcze wspanialszą przygodą okazał się Budapeszt, dla naszego syna mega atrakcja pod postacią bezgl. pizzy, w restauracji poleconej przez p. Olę. Obie panie opowiadają bardzo ciekawie, jeśli ktoś lubi historię, będzie zachwycony. Plaże nad Balatonem w Kesthely i w następnym miasteczku zadbane i przyjazne dzieciom, woda w Kesthely bardzo długo płytka, ale może być zaletą dla małych dzieci. Na starszych czekają zjeżdżalnie, kosze i bramki w wodzie. Nie można odmówić sobie pobytu w Aquaparku w Zalakaros, rewelacja! Masa basenów dla dzieci, atrakcji, dla starszych także, jest teź moż możliwość zjedzenia posiłku bezgl. (o nazwe rest. zapytajcie p. Marię). Na koniec bardzo fajna atrakcja zamek w miejscowości Sumeg, super interaktywna zabawa, trochę historii. Dzieci mogą zobaczyć różne zwierzaki węże. Odbywają się tam pokazy walk rycerskich. Węgry były świetne, polecam.
mamaAnuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 18 lut, 2015 12:25

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: mamaAnuli »

Witam, powiedzcie doświadczeni czy lepiej wybrać się tam samochodem czy samolotem (4 osoby), np. czy bez problemu można dojechać do Balatonu jeśli się nie ma "pod ręką " samochodu, lub innych atrakcji regionu?
ODPOWIEDZ