Przepis na chlebek

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasia2202
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 07 maja, 2007 09:19
Lokalizacja: SL

Przepis na chlebek

Post autor: kasia2202 »

Chcialabym przedstawić bardzo prosty, ale bardzo dobry przepis na chlebek bezglutenowy. Odkąd pamiętam dostępne były tylko koncentraty firmy Glutenex. Przeszłam na samodzielny wypiek po tym jak przejadl mi się gotowiec. Na początku wyboru rodzaju mąki praktycznie nie było z biegiem czasu możliwości miałam juz więcej. Najbardziej uniwersalny jest Super Nic na chleb , chleb wychodzi jak malowany, ciasto na pizze, pierogi, naleśniki, paluszki też.
Ok oto przepis:
500g mąki
10 dkg drożdży instant
1 litr wody, ewentualnie pół na pół mleka
Sól, cukier
Wszystko łączymy przekładamy do foremki, ciasto wyrasta szybko nim się piekarnik nagrzeje jest gotowe do pieczenia. 190 st 30-35 minut.
Można przed włozeniem polać wierzch ciasta wodą .
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Przepis na chlebek

Post autor: Anula80 »

Chyba za dużo tej wody :/ A ta mąka Super Nic to jakiej firmy? Czy miało być Super Mix? ;)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kasia2202
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 07 maja, 2007 09:19
Lokalizacja: SL

Re: Przepis na chlebek

Post autor: kasia2202 »

Super Mix z Glutenexu. Wody właśnie tyle musi być. Wstawie fotke z dzisiejszego pieczenia:)
dorotka77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 15 paź, 2014 17:49

Re: Przepis na chlebek

Post autor: dorotka77 »

Jestem tu "nowa" więc z góry przepraszam za pytanie jeśli się już powtórzyło ale mam problem z chlebem na zakwasie. Mój syn poza glutenem uczulony jest też (w mniejszym stopniu) na drożdże więc próbuje piec chleby na zakwasie. Pierwszy jaki upiekłam był super niestety kolejne ciągle są takie jakieś "mokre" i klejące- zakalec? Nie wiem w czym tkwi błąd. Macie jakieś rady co do chlebów na zakwasie?
kasia2202
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 07 maja, 2007 09:19
Lokalizacja: SL

Re: Przepis na chlebek

Post autor: kasia2202 »

Ja to niestety nie pomogę, na zakwasie "nie pracowałam". Chętnie jednak też się czegoś nowego dowiem
ODPOWIEDZ