Co dziś zjadłeś/aś?

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

April
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 17:40

Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: April »

Witam, mam ogromny problem z komponowaniem sobie posiłków bg. Wiem, że jest tu mnóstwo przepisów ale ja nawet nie mam pomysłów na śniadanie czy szybką przekąskę. Dlatego postanowiłam założyć nowy wątek, który z pewnością przyda się mnie i wielu innym osobom będących w podobnych sytuacjach. Bardzo chciałabym abyście pisali/ły w nim co zjedliście/zjadłyście, myślę, że dzięki temu nauczę się wzbogacać moje menu, które składa się z jednych i tych samych posiłków, które już mnie nudzą a jedzenie jest dla mnie nieprzyjemną koniecznością, gdyż zwykle to co jem to mi nie smakuje. Będę bardzo wdzięczna za czynny udział w tym wątku. Pozdrawiam :)
Obrazek
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: Magda79 »

a co jadłaś przed wprowadzeniem diety BG ?

CHwilę zastanawiałam się nad twoim pytaniem i doszłam do wniosku że ja osobiście jadam to samo co przed wprowadzeniem diety - tylko w wersji BG oczywiście. Trudno wypisać więc cały jadłospis ;)
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: basiag »

Magda79 pisze:a co jadłaś przed wprowadzeniem diety BG ?

CHwilę zastanawiałam się nad twoim pytaniem i doszłam do wniosku że ja osobiście jadam to samo co przed wprowadzeniem diety - tylko w wersji BG oczywiście. Trudno wypisać więc cały jadłospis ;)
Otoż to , ja tak samo jem to co przed dieta tylko zamieniam sobie skladniki czy to make czy makaron czy inne produkty bg typu, budyn, kisiel itp.
Na śniadanie jadam platki jaglane, czy owsiane z proveny, twarozek ziarnisty z pieczywem bg, dzem domowej roboty, kasze jaglana z bananem lub jablkiem, szybka przekaska np. koktajl z kefiru ze zmiksowanymi owocami np. bananem, owoce w postaci surowej wafle ryzowe, lub cos sobie upieke typu, ciasto drozdzowe bg, jakies ciastka, buleczki drozdzowe, ciasto kruche z owocami, pyzy na parze , racuchy , omlet no jest multum mozliwosci , to nie jest az takie trudne zwykle potrawy glutenowe przerabiam na wersje bg, jak dla mnie naprawde gotowanie nie sprawia mi problemow, nawet kupuje te przepisy za 0,99 gr bodajze one sa i tam jest mnostwo fajnych przepisow ,wystarczy skladniki glutenowe zamienic na bg i gotowe ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: Leeloo »

kasza jaglana na mleku roślinnym z owocami, jajka (sadzone, gotowane, jajecznica) z warzywkami, fasolka w sosie pomidorowym Heinz z puszki, wyroby Konspolu (kabanosy, kiełbaski, parówki), banany, banany pokrojone na plasterki i posmarowane masłem orzechowym, tosty na milion sposobów, naleśniki, placuszki, racuchy, omlety, gotowe mixy sałat z wędzonym łososiem i warzywami, domowe sushi, wszelkie orzechy i migdały/nasiona do skubania, owsianki Proveny, mleko z płatkami Schara (musli, corn flakes, musli crunchy) lub innymi bezglutenowymi albo płatki ryżowe gotowane na mleku, pieczone przez 15min jabłka z cukrem i cynamonem, makaron/ryż i wariacje na jego temat z owocami/warzywami/mięsem/rybą, zapiekanki np. z ziemniakami, puddingi sojowe Alpro, wafle ryżowe ze wszystkim na co masz ochotę, chrupki kukurydziane, ryż na mleku z owocami, zmiksowany banan z np. kakao, kiwi, morelą -> do zamrażarki i masz lody, rozpuścić w mikrofali Goplanę i zamaczać w niej owoce/chrupki/wafle/herbatniki..jezu no tyle opcji, że nie mam siły :P
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: Derwid »

Podbijam wątek sprzed paru miesięcy.
Moja dieta bardzo mocno opiera się ostatnio ona jajkach, pomidorach, kaszach/ryżach, mąkach bg, owocach i sałatkach skomponowanych z tych ostatnich.

Niestety, pomidory już mi się zaczynają nudzić i kończy inwencja twórcza. Jak przyjdzie zima i zabraknie letnich owoców, to będę zdychał.

Największy problem mam z posiłkami do pracy - mój chlebek bg jest dość mały i często kruchy, żeby stanowił dobry prowiant, a brakuje mi ostatnio pomysłów na coś w miarę szybkiego (do przygotowania, ew. odgrzania i zjedzenia) oraz sycącego.
Jakieś ciekawe propozycje?
arti
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pn 14 kwie, 2014 19:20

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: arti »

Derwid , jeżeli masz możliwość podgrzania posiłku w pracy to świetna jest zupa ze strączkowych , z dużą ilością kartofelków i mięcha , czyli taka gęsta...sycąca :)
Do tego czasami robię chrupki czekoladowo orzechowe firmy bezgluten (na kartoniku jest szop pracz) lub po prostu innej firmy (bo jak za dużo orzechów wcinam to alergii dostaję) i zalewam to podgrzanym mlekiem sojowym. Po takim zestawieniu jest moc :burger:
Tego typu zupa to mega sprawa jest , można zrobić cały gar , wstawić do lodówki i zawsze jest szybki i dobry posiłek :)
Leeloo podsunęłaś mi mega pomysł :564: muszę kupić sobie toster
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: Leeloo »

arti, służę :D

Derwid - na super szybko: strączki z puszki (fasole, ciecierzyca, soczewica, groszek) + np. kasza gryczana, gotowe śledziki i rybki wędzone (makrele, łososie), owsianki, jaglanki, banany i orzechy/migdały/pestki jako najzdrowszy i najbardziej sycący fast food.
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: Derwid »

Dzięki za propozycje, dzisiaj zaopatrzyłem się pierwszy raz w kiełbaski z Konspola. :)
Na razie wzbraniam się przed kupnem gotowego chleba bg, bo jakoś wzdrygam się na samą myśl jedzenia pieczywa z woreczka... ale to też jest jakieś rozwiązanie.

Bezglutenowe fast foody? No, tego jeszcze nie grali. :burger:
Skorzystam z inspiracji i spróbuję powyższych. Jeśli chodzi o lunche, to w chwili obecnej jadę głównie na majonezowych sałatkach, co stanowi niezły kompromis: czas przygotowania a jakość posiłku.

A czy istnieje taki wynalazek jak bezglutenowa drożdżówka?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: Leeloo »

do tych sałatek wrzucaj sobie rozdrobnioną rybkę czy np. tuńczyka z puszki (w wodzie), będzie fajnie zbilansowane.

istnieje np. Balvitenu:
http://www.balviten.com/produkt,6,92-dr ... enowy.html

mój brat uważa, że pyszne, ale skład ciasta słaby :|

Schar ma np:
bułeczki słodkie BON MATIN -> http://www.bio-kiosk.pl/schar-bulki-bon ... d-740.aspx
coś jak Kinder Pingui -> http://www.glufree.pl/pl/p/Pausa-ciok-t ... wy-35g/619
bułeczki z kawałkami czekolady -> http://www.bio-kiosk.pl/schar-bon-choc- ... -3938.aspx
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: Derwid »

Dzięki Leeloo, to dla mnie pozytywne zaskoczenie!
arti
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pn 14 kwie, 2014 19:20

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: arti »

Ostatnio bardzo smakuje mi chlebek wieloziarnisty z bezglutenu , jest bez skrobi pszennej.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: sandyy »

Wlasnie sobie uswiadomilam, ze jeszcze wiele nie wiem o diecie bg :okulary:

Lub ze slabych sklepow korzystam :okulary:
arti
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pn 14 kwie, 2014 19:20

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: arti »

sandyy to tak chyba wszyscy bg mają , początek to tragedia bo nie wiadomo co jeść , ale z czasem człowiek nabiera doświadczenia i powoli się odnajduje w bezglutenowym świecie :) Dzięki stowarzyszeniu widać że coś się dzieje , i to wbrew pozorom nie mało , za co chwała się należy :)
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: sandyy »

Dokladnie!!
A najwiekszy szok to to, ze istnieja sklepowe drozdzowki bg :)
Sadzilam, ze nie ma (a tak mialam ostatnio chcice... :batman: )
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co dziś zjadłeś/aś?

Post autor: Derwid »

Ja to bym sobie najchętniej taką drożdżówkę sam zrobił, muszę znaleźć jakiś dobry przepis.
W sklepie jeszcze drożdżówki bg nie widziałem.
ODPOWIEDZ