Zielona Szkoła Camp Radków firma Chris

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Zielona Szkoła Camp Radków firma Chris

Post autor: rafjas »

Dobry Wieczór,
Szukałem we wrześniu informacji o Zielonych Szkołach organizowanych w Camp Radków przez firmę Chris, niestety nie znalazłem. Teraz mogę podzielić się własną opinią.

Kiedy pojawił się pomysł zorganizowania Zielonej Szkoły w Camp Radków zacząłem oczywiście od telefonu do Ośrodka.
Zapewniono mnie, że znają się na diecie bezglutenowej i nawet nie trzeba dostarczać produktów bg typu chleb makaron itd. bo mają na stanie przyjmując na bieżąco dzieci na diecie bg.

Kiedy wyjazd został przesądzony, czyli Rodzice większości dzieci w klasie zdecydowali, że oddadzą na tydzień swoje pociechy, wysłałem dodatkowo kontrolny mail, opisujący trudności w stosowaniu diety bg typu pyląca mąka, okruchy pieczywa, sklepowe wędliny itd. Dostałem potwierdzenie, że nie stanowi to problemu dla Camp Radków.

Na miejscu kontakt z Córką był utrudniony, ponieważ zasięg jej sieci komórkowej (Orange) nie docierał do Camp Radków. Udało się nam skontaktować dzięki życzliwości koleżanki jedynie w środę (czyli w środku wyjazdu).

Dowiedziałem się wtedy, że obiady wyglądają tak:
"ryż z jabłkiem co dwie minuty" czyli raczej sam ryż
"naleśniki mogłam oddać nie zjedzone bo Pani wychowawczyni spróbowała i pozwoliła"
Czyli niejadalne ale bg ;)
Na tym kontakt z dzieckiem się urwał.

Po powrocie dowiedziałem się dodatkowo, że:
- na kolejnym obiedzie była bezglutenowa pizza. Dziecko do tej pory nie wie dlaczego placek z wędliną bez sera żółtego nazwano pizzą.
- suchy specjalny bezglutenowy prowiant na powrót do domu to: dwie bułki bezglutenowe z pomidorem i czymś tam jeszcze, baton Knoppers i drożdżówka.

Jak Córka zobaczyła baton Knopppers to zaufanie do bezglutenowego prowiantu prysło, oddała wafel koleżance a resztę prowiantu schowała i na wodzie mineralnej do domu dojechała (7-8 godzin, na szczęście po drodze były frytki w McD).

Po dotarciu do domu i wysłuchaniu rewelacji rozpakowaliśmy prowiant, dodatkowy po Knoppersie niepokój wzbudziła drożdżówka, bezglutenowcy wiedzą jak smakuje bezglutenowa. Ta byłaby majstersztykiem sztuki wypieku bezglutenowej drożdżówki. Pozwoliłem sobie, pomimo późnej pory, skreślić słów kilka do Camp Radów z prośbą o pilną informacje na temat bezglutenowości drożdżówki (zamieściłem zdjęcia). Odpowiedzi nie otrzymałem, a skoro minęły dwa tygodnie to już wiem jaka ta drożdżówka była.

Dodam, że po tygodniu w Camp Radków dziecko z 34 kilogramów zeszło na 32.

Jestem dumny z mojej Córki, że odpowiedzialnie zareagowała na problemy z dietą. Na szczęście ma już 10 lat, gdyby była młodsza, na pewno zaliczyła by glutenową wpadkę.

Bezglutenowy Camp Radków, NIE DZIĘKUJĘ !

Pozdrawiam
rafjas
Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zielona Szkoła Camp Radków firma Chris

Post autor: Leeloo »

Brawa dla Laury <brawo>

Karny K..łos dla Camp Radków <nie> :<
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Zielona Szkoła Camp Radków firma Chris

Post autor: rafjas »

No niestety, dużo jeszcze pracy przed nami.
Obrazek
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zielona Szkoła Camp Radków firma Chris

Post autor: Anula80 »

Dzielna dziewczynka. Brawo :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Torquemada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 30 paź, 2014 17:27

Re: Zielona Szkoła Camp Radków firma Chris

Post autor: Torquemada »

Witam serdecznie :okulary: To mój pierwszy post zatem pozdrawiam wszystkich forumowiczów .Na diecie bezglutenowej jest moja prawie 12-letnia córka.Celiakię zdiagnozowano u niej w 2010 r.
Ad Rem. Chciałbym troszkę pobronić firmy Chris, choć nie jestem absolutnie jej rzecznikiem.Napiszę jedynie o swoich doświadczeniach.
Chris należy do ścisłej czołówki firm( przynajmniej na rynku warszawskim)organizujących wypoczynek dla dzieci i młodzieży.Świadczy o tym oferta kolonii letnich wykupowana praktycznie na pniu oraz zadowolenie dzieci i rodziców.Osobiście życzyłbym sobie aby wszystkie instytucje w tym dzikim kraju działały tak jak zorganizowana jest firma Chris.
Moja córka z tą firmą wyjeżdżała siedem razy na różne Campy, w tym dwa razy do Radkowa.Obsługę diet(bezglutenowej również) zapewnia specjalna osoba nadzorująca ich przestrzeganie w kuchni.Pociecha moja zabierała za każdym razem torbę z produktami bezglutenowymi (mąka ,bułka tarta ,bulion itp.)Póki co nie było większych zgrzytów.Zdarzyło się ,że dzieciątko nie dostało "swojego" prowiantu na wycieczkę czy "swojej" kiełbaski na ognisko.Po wakacjach ma badaną krew na przeciwciała -jest w porządku.
W Radkowie była trzy lata temu.Był to jej pierwszy wyjazd.Była bardzo zadowolona z wyżywienia. Na śniadanie miała nawet swój własny osobny szwedzki stół, a kucharki używały produktów,które przywiozła z domu.
W Radkowi była również w tegoroczne wakacje. I niestety było tak jak napisał Rafjas.Jadła te wstrętne naleśniki bodajże z mąki ryżowej i jakieś niestrawne racuchy z bananami.Co ciekawe mąka i produkty,które ze sobą wzięła nienaruszone wróciły do domu....dlaczego?
Rzeczywiście jest problem z łącznością komórkową-ośrodek praktycznie leży na granicy z Czechami,ale jest telefon stacjonarny.
Trochę znam już tę firmę i jestem pewien ,że uczynią wszystko aby naprawić tę sytuację.
Firmy,które organizują dzieciom wycieczki szkolne,czy przyjęcia urodzinowe bardzo łatwo mówią nie lub niemożliwe bezglutenowcom.Na ich tle Chris jest wręcz przyjazny dla celiaków.
Moja córka na kolonie w roku 2015 pojedzie znowu z Chrisem.
Dziękuję i pozdrawiam.
Wszyscy mieszkamy na ulicy Wiązów.
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Zielona Szkoła Camp Radków firma Chris

Post autor: rafjas »

Cześć,
Fajnie Torquemada, że dobrze piszesz o firmie Chris, bo to nie ma być "czarny wątek".
Dzieci z pobytu w Camp Radków były bardzo zadowolone, oczywiście z moją córką włącznie. Dobra organizacja, ciekawe zajęcia i super instruktorzy.

Niestety wystarczy jedno "ale" mogące wpływać na zdrowie dziecka, aby cała reszta była nieważna.
Bardzo bym chciał, żeby naprawili sytuację i stali się przyjaźni bezglutenowcom nie tylko na papierze, ale skoro nie odpisali to chyba odfajkowali temat i jest po sprawie ?

Pozdrawiam
rafjas
Obrazek
ODPOWIEDZ