Wrocław

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Sklepy z żywnością bezglutenową we Wrocławiu: ul. Krucza-duży sklep zielarsko-medyczny po schodkach-duży wybór, sklep "Verbena" w Arenie na Komandorskiej; sklep na placu przy ul Trwałej; opłatek bezglutenowy można także kupić w hali targowej
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Sklepu w Arenie na Komandorskiej absolutnie NIE polecam! Chyba, że ktoś ma naprawdę bardzo dużo czasu i cierpliwości. Korzystałam ze sklepów z produktami bezglutenowymi w różnych miastach, ale nigdzie nie spotkałam się z takim brakiem szacunku dla czasu i potrzeb klienta, jak tam.

Kilka powodów, dla których należy omijać ten sklep:
1. dostawy pieczywa mają raz na 2 tygodnie, a nie co tydzień, jak w innych sklepach
2. sklep nie ma telefonu, tak więc nie da się upewnić o terminie dostawy bez konieczności pofatygowania się tam osobiście
3. nie można wierzyć zapewnieniom właścicielki, że dostawa będzie danego dnia. Z własnego, bolesnego doświadczenia wiem, że bywają niezapowiedziane, nawet kilkudniowe poślizgi (!)
4. pracownicy sklepu mają swoiste pojęcie świeżości pieczywa. Z uśmiechem wręczają jako "świeży" nawet taki chleb, któremu pozostało 2-3 dni do daty przydatności do spożycia. Podkreślam, że chleby takie jak te z Bezglutenu (ok. 3 tygodnie przydatności do spożycia), jeśli są trzymane tak jak tam - czyli na półce sklepowej, w cieple, przez 2-3 tygodnie - robią się suche (aż pękają w środku), rozsypujące się w rękach i po prostu niesmaczne. Sprawdziłam to osobiście, zmuszona raz do kupienia takiego "świeżego" chleba. Wyjaśniłam to wszystko właścicielce, ale niestety nie dotarło. Poradziła mi chleb odparowywać. Niestety, ja ten chleb potrzebowałam na kanapki do pracy, gdzie odparowywanie nie wchodziło w grę. Zresztą uważam, że jeśli kupuję zapas chleba do zamrożenia na 2 tygodnie (za całkiem niemałe pieniądze, niestety), zrozumiałe jest, że chcę, żeby ten chleb był świeży.

Z moich (krótkich) doświadczeń z tym sklepem szczególnie pamiętne były dwa przypadki:
- kiedy gnałam specjalnie, żeby zdążyć do sklepu, bo właścicielka wcześniej obiecała tego dnia dostawę. Niestety, sprzedawczyni zrobiła wielkie oczy - jaka dostawa? Przecież kierowniczka nic nie zamawiała - proszę przyjść za 2 dni! Za 2 dni chleb był, a kierowniczka wyjaśniła mi, że ona oczywiście chleb zamówiła, ale to producent spóźnił się z dostawą :evil:

- kiedy przyszłam w dniu, w którym miała być dostawa (o czym poinformowano mnie 2 tygodnie wcześniej, podczas zakupów), i na pytanie o świeży chleb pani z uśmiechem wręczyła mi chleb, któremu za 3 dni mijała data ważności. Co więcej, był to chleb z tej samej partii, którą w tym sklepie kupiłam 2 tygodnie wcześniej! Oczywiście powiedziałam pani, że ja tego chleba od niej nie kupię, z przyczyn, jakie parę razy już wyjaśniałam wcześniej. Po czym, na moje pytanie, kiedy będzie świeża dostawa, dowiedziałam się, że to trudno powiedzieć, bo zostało im kilka bochenków jeszcze "świeżych" i nowe zamówią dopiero jak tamte zostaną wykupione... :evil:

Przyznam, że po tym oświadczeniu szlag mnie trafił ostatecznie - stwierdziłam, że wolę jechać do innego sklepu, nawet jeśli będzie on dalej ode mnie, albo nawet zamówić sobie paczkę u producenta, niż stresować się niepotrzebnie. Może tej pani nie robi różnicy, czy ja na jakiś czas zostanę bez chleba, ale dla mnie to jakby jest istotna sprawa.
Alcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 kwie, 2006 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Alcia »

Polecam stoisko w ASTRZ-e na I pietrze. Pani, która je prowadzi jest osobą miłą i widać, że zależy jej na Klientach. Ma dostwy z Bezglutenu, co tydzień w poniedziałki czasami wtorki. Można u niej zamówić konkretny produkt. Ostatnio kiedy powiedziałam jej o moich kłopotach z ciastem na pierogi powiedziała mi, że wodę powinno dodawać się "po troszeczku". Natomiast w sklepie Społem Jagna na Manhatanie, na pl. Grunwaldzkim, mają produkty z Glutenexu, które dostają co 2-tygodnie w czwartki. Słyszałam też o sklepie na Szwedzkiej, ale tam nie byłam. :lol: Pozdrawiam :595:
Alicja
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

U o. Bonifratrów od jutra mają być sprzedawane produkty Bezglutenu. To informacja głównie dla tych, którzy mieszkają w okolicy ul. Traugutta i Pułaskiego.
Alcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 kwie, 2006 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Alcia »

Elola dzięki za informację! Każdy taki sklep i wiadomość o nim napawa mnie radością, bo im więcej takich miejsc tym, być może, większy wybór! Ja mieszkam co prawda na Nowym Dworze, ale do niedawna jeździłam aż na Grunwaldzki, a Bonifratrów jest "po drodze". Pozdrawiam! :wink:
Alicja
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić produkty bezglutenowe??.....Potrzene mi są dokładne adresy..najlepiej koło Wałbrzycha :-k
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Młoda_17 pisze:Czy ktoś wie gdzie mogę kupić produkty bezglutenowe??.....Potrzene mi są dokładne adresy..najlepiej koło Wałbrzycha :-k
Ależ przecież cały ten wątek jest o tym, gdzie można kupić produkty bezglutenowe, tyle że we Wrocku :D W samym Wałbrzychu nie wiem, czy ktoś ci tu coś doradzi, ale polecam sprawdzoną metodę: dzwonimy do wybranego producenta i pytamy, gdzie ma sklepy w danym rejonie. U mnie zawsze działało :D
Polecam do przeczytania:
http://www.fundacjaceliakia.pl/index.ph ... cie.zakupy
Ostatnio zmieniony śr 24 maja, 2006 15:01 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
kosmos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 18:25
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: kosmos »

ja kupuje osobiście w społemie na januszowickiej :) co czwartek dostawa

Powiedzcie mi prosze jakei produkty jecie kjtórych nei za bardoz mozna jesc

np: czy pijeci epepsi albo Zbyszki?? jakei pici akupujecie

albo ajkei słodycze czy np: czekolade??



ja osobiście mam tylko diete bezglutnową Moge jesc produkty mleczne wiec smietane pije tonami:) chociaz czasem od neij brzuch mnei boli Odpiszcie :)

[ Komentarz dodany przez: MariuszO: Wto 20 Cze, 2006 20:01 ]
Po to jest zainstalowana funkcja "Pisownia" żeby z niej korzystać. Poświęcenie paru sekund po napisaniu posta na jego przeczytanie i ew. poprawki to nie grzech. Twoje są nieczytelne.
Dysleksja, dysgrafia i inne dysfunkcje nie są wytłumaczeniem


[ Dodano: Pią 23 Cze, 2006 15:43 ]
Sory :) to już się nie powtórzy. Poprostu spieszyłem się z pisaniem tego postu. Nie krytykuj aż tak:)
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Nowy sklep we Wrocławiu

Post autor: Agrafka »

Witam Was bardzo serdecznie,

Będąc przejazdem we Wrocławiu postanowiłam sprawdzić kilka sklepów. Oto moje doświadczenia:

1) Odnalazłam nowy sklep (jeszcze nie opisywany na forum).
"Sklep z żywnością bezglutenową, wegetariańską i dla diabetyków" ul. Grabiszyńska 55 czynny pn-pt 11:00-19:00 sob: 10:00-14:00 tel. 607-315-333
Tak szerokiego wyboru jeszcze nigdzie nie spotkałam. Osoba prowadząca sklep współpracuje z poznańskim "Glutenexem", "Bezglutenem" z Krakowa, "Smakiem Życia" z Żywca oraz z firmą "Schar" i jeszcze z firmą czeską
Ma bardzo szeroki asortyment mąki, pieczywa, makaronów, ciastek, przypraw (bez glutamianu sodu), pasztetów sojowych bezglutenowych, ma podkłady do pizzy, pierogi, różne mussli do jogurtu, płatki, całe mnóstwo (w porównaniu do innych sklepów). Miałam taki wybór produktów że aż nie wiedziałam co kupić :D
Dostawy ma regularnie i wszystkie produkty były świeże. Pani była bardzo kompetentna, wiedziała jak doradzić.

2) DH ASTRA I piętro - faktycznie Pan prowadzący sklep również umiał udzielić informacji na temat produktów i miał dość fajne jedzonko (np. gotowe pizze, pierogi), niestety nie przyjmuje zamówień, ale chleb ponoć zawsze można dostać u niego. Ze słodyczami trochę gorzej, ale czekoladowa babka się dla mnie znalazła :P

3) Sklep ZYWNOSC EKOLOGICZNA"UL. SZWEDZKA 15a, WROCŁAW TEL. KOM. 0502 66 26 50
Troszkę się zawiodłam: Pani zgrywała dobrze poinformowaną a nie potrafiła poprawnie odpowiedzieć na część prostych pytań dot. jej produktów. Poza tym sprzedała mi (być może przez przypadek) nie ten makaron co chciałam (jasno powiedziałam że nie chcę bezmlecznego tylko "sam" bezglutenowy bo nie muszę ograniczać mleka). Ich plusem niepodważalnym jest strona internetowa oraz dowóz produktów do domu

Do Hali Targowej już nie zdążyłam, ale następnym razem czemu nie ? :lol:

Pozdrawiam
mcelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 01 sie, 2006 09:25
Lokalizacja: Wrocław-Radwanice

wędliny

Post autor: mcelina »

A czy ktoś wie, gdzie we Wrocławiu mogę kupić wędliny bezglutenowe???
ania_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 19 lis, 2005 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania_p »

Np. w Piotrze i Pawle na Świeradowskiej. Mówisz że potrzebujesz wędliny bez polepszaczy dla osób na diecie bezglutenowej. Panie się orientują, które to. Tanie nie są (będą to te wędliny z najdroższych na stoisku) ale smaczne i w smaku jak własnej roboty.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy sklep we Wrocławiu

Post autor: GosiaM »

Agrafka pisze:1) Odnalazłam nowy sklep (jeszcze nie opisywany na forum).
"Sklep z żywnością bezglutenową, wegetariańską i dla diabetyków" ul. Grabiszyńska 55 czynny pn-pt 11:00-19:00 sob: 10:00-14:00 tel. 607-315-333
Tak szerokiego wyboru jeszcze nigdzie nie spotkałam.
Dostawy ma regularnie i wszystkie produkty były świeże. Pani była bardzo kompetentna, wiedziała jak doradzić.
Dostawy wędlin są we wtorki. Pani faktycznie kompetentna i bardzo duży wybór w produktach - mi osobiście bardzo się ten sklep podoba.
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Rzeczywiście sklep przy Grabiszyńskiej jest godny polecenia! Pani zna się na tym co sprzedaje, co nie jest takie pewne w innych sklepach. Sama wspominałam już o nim kilkakrotnie, m.in. przy temecie "zerówka i wyjazdy".
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

aniu, ja o tym sklepie wiem dzięki Tobie :-)) i powiem, że teraz głównie tam się zaopatrujemy.
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

I zachęcam wszystkich z tego forum mieszkających we Wrocławiu, bo sklep jest jedyny w swoim rodzaju. Tylko jakoś wcześniej nie wzbudził zainteresowania, m.in. na forum o wędlinach, wyjadzach itp :D Ale teraz to naprawimy! 8)
ODPOWIEDZ