WĘDLINY DULANO LIDL

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

WĘDLINY DULANO LIDL

Post autor: nomado »

Witam,
Na forum podobny wątek był założony rok temu. Próbowałem go odświeżyć ale nie wskoczył na górę więc nie został tym samym przez was dostrzeżony.
Czy naprawdę jest tak że na 100% można zaufać tym wędlinom DULANO, na których brak jest informacji o braku zawartości glutenu?
Podobno na jednych takowy opis istnieje na innych nie - dlaczego?
U mnie w Lidlu w Piasecznie koło Orlenu akurat takowych z opisem braku nie ma i nie wiem czy mogę je kupować/konsumować.
Chodzi mi np o te:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... =0&ndsp=31
Obrazek

Wiadomo że są tańsze od PIKOKA na którym akurat taka informacja znajduje się praktycznie zawsze.

Jak to jest?
Na diecie bezglutenowej od zawsze
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: WĘDLINY DULANO LIDL

Post autor: Magda79 »

też kiedyś o to pytałam
kwestia napisu bg zależy chyba od producenta - pod marką Dulano kryją się różni producenci. Osobiście staram się kierować składem, jeśli wydaje się ok to jem, uwielbiam np taką szynkę z kurczaka z papryczkami Jalapeno. Lidl zapewnia że wszystkie ich produkty są odpowiednio oznaczone.
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Re: WĘDLINY DULANO LIDL

Post autor: nomado »

I jak się czujesz po zjedzeniu tych wędlin? Wszystko ok na żołądku i w "ubikacji" ?
Na diecie bezglutenowej od zawsze
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Re: WĘDLINY DULANO LIDL

Post autor: Gosiuuunia »

Magda79 pisze: Osobiście staram się kierować składem, jeśli wydaje się ok to jem
Też robię tak samo. W angielskim Lidlu nie zauważyłam, żeby na którymś opakowaniu było oznaczenie, że nie zawierają glutenu, a Polsce uchodzą za bezglutenowe. Osobiście jeszcze nie miałam żadnych dolegliwości i nieprzyjemności po zjedzeniu wędlin Dulano (póki co jadłam dwa rodzaje). W razie wątpliwości skontaktowałabym się z producentem (firmą Lidl) i poprosiła o listę produktów nie zawierających glutenu. To jest chyba rozsądne rozwiązanie.
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: WĘDLINY DULANO LIDL

Post autor: Magda79 »

NOmado generalnie nigdy nie czułam dolegliwości, które powiązałabym z tymi wędlinami. Ale ja generalnie nie czuję konkretnie żadnych dolegliwości po glutenie, :/ dlatego staram się jeść ciągle to samo, powoli i rzadko wprowadzam takie nieoznaczone produkt.
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Re: WĘDLINY DULANO LIDL

Post autor: herbatnick »

Jeśli chodzi o Dulano, to zawsze czytam skład, chociaż i tak najczęściej kupuję te wędliny, które wprost mają napisane, że są bezglutenowe. Jeszcze nic mi po nich nie było, ale ja akurat nie reaguję na "śladowe ilości". Muszę zjeść coś konkretnie bezglutenowego, żeby mieć rewolucje.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: WĘDLINY DULANO LIDL

Post autor: Anula80 »

Chyba glutenowego :D
Chyba że jesteś glutenożercą i bezglut Ci szkodzi :P
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Re: WĘDLINY DULANO LIDL

Post autor: herbatnick »

Ło to to, dokładnie :oops: taka "mała" pomyłka :okulary:
romanek007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 12 lut, 2017 19:02

Re: WĘDLINY DULANO LIDL

Post autor: romanek007 »

Spieszę donieść, że od roku kupuję w LIDL szynkę gotowaną, wędzoną w plastrach DULANO, produkowaną w Niemczech, z napisem: Produkt bezglutenowy. Tania to szyneczka nie jest - za kilo trzeba dać 49,90. Na tacce jest zwykle 25-30 dkg i płacę około 12-14 zł. Polecam szynkę, bo na pewno nie zawiera glutenu, moje jelita reagują szybko i jednoznacznie :(
ODPOWIEDZ