Maszyna do chleba bezglutenowego.

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

bartalmay
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 20:16

Maszyna do chleba bezglutenowego.

Post autor: bartalmay »

Mam pytanko do Was na początek: czy jakaś specjalna maszyna robi chleb na skrobii kukurydzianej/ ziemnaczanej, guarze, oliwie (wodzie i drożdżach rzecz jasna tyż :? ), czy każda jest taka "mądra"? Mój synek ma niestety więcej ograniczeń, niż sam gluten... :frown:
Zamiast mleka krowiego/ koziego/ sojowego może być kokosowe bądź Nutramigen (chleb na Nutramigenie?? obrzydlistwo chyba...)
Ostatnio zmieniony śr 31 maja, 2006 15:04 przez bartalmay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
plavusa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt 22 lut, 2005 10:40
Lokalizacja: Poznan

po co mleko?

Post autor: plavusa »

po co mleko w chlebie?
W zwykły chlebie też przeciez nie ma mleka ani jaj
My też uzywamy Nutramigenu, ale nie do chleba. Chleb pieke z mąki Przekreslony Kłos, z mąką gryczaną, mąką z amamrantusa, z drożdżami, wodą, oliwą i ziarnami sezamu, siemieniem lnianym...
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcin »

Ja piekę w maszynce Panasonic bez jajek i bez mleka (daję po prostu wodę) i wynik jest dobry.

Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

mASZYNA NIE MA ZNACZENIA POPROSTU PRZEPIS MUSI BYĆ DOBRY (PROPORCJE) I NIE MSI BYC JAJEK ANI MLEKA ...
bartalmay
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 20:16

Post autor: bartalmay »

Dzięki, mam już maszynę Panasonica. Nie była tania, ale jest naprawdę dobra 8)
Awatar użytkownika
olga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 12:47
Lokalizacja: wawa

Post autor: olga »

swietny pomysl z ta maszyna. A co?! my tez mozemy miec pachnacy cieplutki chlebus:))
wierzę w Słońce, nawet kiedy nie świeci:)
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Od dwóch miesięcy posiadam niemiecką maszynę do piedzenia chleba i jestem bardzo zadowolona. Zamiast mleka dodaję tylko i wyłacznie wodę i drożdże suszone ( na świeżych chlebek nie wyrósł tak dobrze). Myślę że tajemnica tki w długości przygotowania i pieczenia. Ja nastawiam program na 3,5 godziny. Chlebek jest wyrośnięty, ale zawsze ma białą skórkę. Jeśli ktoś musi to proponuję mleko PROSOBE - 2. Jest znakomite i dobrze smakuje - sama próbowałam- sprzedawane jest nz receptę 8-[ Lekarz powinien przepisać bez kłopotów dla alergików. POzdrawiam
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ainer Na jakiej mące pieczesz chleb?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Stosuję w tej chwili Mieszankę MIX B ale niestety sprowadzona z Niemiec jest troszkę smaczniejsza niż mieszanka kupowana u nas. Chwilowo mam taką możliwość, ale potem przejdę na nasz i myślę że nie powinno być różnicy. Z naszej miesznki gdy piekłam w piekarniku chlebek przeważnie lądował w koszu bo był nie do spożycia :wink: Chlebek urozmaicam sobie ziarnami słonecznika, dyni, orzechami - super !!! ostatnio dodałam zmieloną cebulkę - chlebek fajny, mokry ale zjesz kromkę i masz dosyć. POzdrwiam
BeciaMost
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 11 lip, 2006 21:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BeciaMost »

Mam prośbę ,napiszcie gdzie można kupić maszynę do pieczenia chleba i za ile??
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

BeciaMost pisze:Mam prośbę ,napiszcie gdzie można kupić maszynę do pieczenia chleba i za ile??
W kwiaciarni :P
A na poważnie możliwości jest kilka, na aukcji internetowej np. Allegro wpisując hasło: automat do pieczenia chleba.
Oraz w każdym większym sklepie AGD np. sieć marketów Media Markt, Avans.
A tak na marginesie to już nie raz była o tym mowa, wystarczy przejrzeć dział z chlebem.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no przecież wszędzie tam gdzie agd ...
Agniesia pisze:W kwiaciarni
ale sie uśmiałam - dzięki Agniesiu tego mi było trzeba :P :D
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
edyta060878
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt 09 paź, 2009 11:32
Lokalizacja: Kuj -Pom

Post autor: edyta060878 »

Witam. Widzę,że temat dość odległy ale mam nadzieję,że ktoś mi pomorze w wyborze. Zamierzam kupić maszynę do pieczenia chlebka. Szukając w sklepach internetowych i czytając opis zauważyłam tylko przy jednej maszynie podane jako funkcje "pieczenie chleba bezglutenowego"... więc nasuwa mi się pytanie... czy nie można kupić "pierwszej lepszej" maszyny i w niej piec chlebek bezglutenowy, czy też np wyrabiać ciasto na bułeczki czy musi mieć specjalne zastosowanie z uwzględnieniem ,że nadaje się do wypieku pieczywa bezglutenowego. Dla mnie to raczej nie powinno mieć uwzględnienia takiego ale może jednak jest jakaś różnica.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Odpiszę trochę inaczej. Zastanów się czy potrzebujesz takiej maszyny. Większość celiaków piekących w domu, wybiera jednak zwykły piekarnik kuchenny. Ostateczny efekt jest o wiele lepszy.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

mój chleb się udaje nawet w zdezelowanym, niedomykającym się pierkarniku gazowym. a wcale nie mam doświadczenia w pieczeniu czegokolwiek - trenuję właśnie teraz na chlebie i nieodmiennie jestem nim zachwycona.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Zablokowany