Czechy - Jesennik

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tereska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 12 kwie, 2005 10:53
Lokalizacja: Głuchołazy

Czechy - Jesennik

Post autor: Tereska »

Słuchajcie znalazłam w Czechach tj, w Jesenniku sklep z produktami bezglutenowymi, mówię wam są super , mają różne batoniki i ciasteczka, różnego rodzaju paszteciki, kiełbaski, serki, jogurty bezglutenowe, różny wybór mieszanek do wypieku ciast, ciasteczek, naleśników, babeczek,mąki bezglutenowe( które kosztują za kg około 6,50 w przeliczeniu na złotówki), makarony , chleb, koncentraty do wypieku chleba itp.
Pan który tam sprzedaje mówił że dużo ludzi przyjeżdza do niego z Polski
Ja mam dobrze bo mieszkam w Głuchołazach woj. opolskie a jest to około 20 km do Jesennika.
Znajomi którzy pracują w Czechach mówili mi że takie sklepy są w wielu miastach Czech tylko trzeba szukać sklepów które prowadzą tzw.zdrową żywność a dieta bezglutenowa po czesku to inaczej "bezlepkowa dieta" śmieszna nazwa.
Także jeżeli ktoś z Was bezglutków wybiera się w jakąś podróż i zachaczy o Czechy to myślę , że znajdzie w razie potrzeby taki sklep aby się zaopatrzyć w jedzenie dla siebie.
Zapraszam w te rejony Jesennika, Szumperka jest tam co zwiedzać i gdzie się zatrzymać i wypocząć i co ważne jest tanio.
pozdrawiam Tereska z Domisi± (celiakia małej od 1997r.)
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Cześć wszystkim!
Czy ktoś zna podobny sklep w Czechach w okolicach woj. lubuskiego, też bym zrobła duuuuuuuuuuuże zakupy, bo nasze ceny niestety nie pozwalają na szaleństwa a i wybór nie jest oszałamiający. :=D>:
mamuśka Mariuszka
BLASZKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 17 lut, 2006 14:17
Lokalizacja: wARSZAWA

Post autor: BLASZKA »

czy moze ktos z was wie, jak jest na Słowacji, jakieś fajne miejsca, gdzie znajdziemy restauracje, sklepy z żarełkiem bez glutenu i mleka... i jaja
TomaszKasia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 16 kwie, 2005 08:31
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: TomaszKasia »

Napisz coś więcej, gdzie dokładnie jest ten sklep w Jeseniku. Będąc tam chętnie go odwiedzę.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Czy blisko Cieszyna są też może takie sklepy albo od strony Ustronia Górskiego ,po Czeskiej stronie oczywiście i napiszcie jakie mniej więcej tam są ceny.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czechy - Jesennik

Post autor: GOSIASIT »

Odnawiam temat, jeździ ktoś do Czech, bo słyszałam że tam taniej dużo. Gdzie mozna coś kupić? jakies propozycje miast w miarę blisko?
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
ODPOWIEDZ