HARIBO

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

HARIBO

Post autor: kinga »

Prawie wszystkie produkty tej firmy są bezglutenowe-jak chcecie sprawdzić jakie zapraszam na stronę:www.haribo.com

Pozdrawiam i życzę smacznego :lol:
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

UWIELBIAM
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Odwiedziłam stronkę HARIBO.Oto link z informacją -również o Dniach Celiakii ,które miały miejsce 21 maja 2006 r.Podane są ich bezglutenowe produkty:
http://www.haribo.com/planet/pl/info/fr ... dukty.html
Ostatnio zmieniony pn 29 maja, 2006 15:47 przez salcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Salcia przeczytałam :D dzieki za linka ale mam pytanie czy z tych osób które były na dniach celiakii jest ktoś kto także przeglądał tą broszurkę Harribo z bezglutenowymi miskami? Bo ja ostatnio poszukiwałam w sklepie tych żelek które tam są w broszurce i powiem szczerze, że w sklepach nie zauważyłam nawet 50% z tych niby bezglutenowych. Standardowe miśki jak najbardziej są wszędzie ale tych innych brak.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Rozmawiałam z panią z Haribo. Na stoisku i w broszurce było sporo nowości, które dopiero będą dostępne na naszym rynku, kiedy nie wiem, nie zapytałam ](*,) Dodam tylko, że bardzo mi smakują żelki leśne :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Na tej stronie reklamują jako bezglutenowe następujące produkty:
Złoty Miś
Happy cola
Dinozaury
Mallow mania
Maoam Stripes
Roulette
Starmix
Tropifrutti
A co z pozostałymi? Mają gluten? I dlaczego tu są tylko Maoam Stripes??? Czy tylko te w paskach są bezglutenowe? A te w kostkach już nie? Nie chcę być upierdliwa, ale bardzo mnie to interesuje.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

osobiście pytałam sie oo maoam i powiedzieli, że są niedozwolone.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

No to już nie rozumiem :roll: Tobie powiedzieli,że są niedozwolone, a na ich stronie napisane, że akurat te Maoam Stripes są bezglutenowe... Idzie zwariować z tym wszystkim ](*,) A co z żelkami? Też tylko niektóre są bezglutenowe? Wolałabym jednoznaczne informacje
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

W związku z nawiązaniem współpracy z firmą HARIBO (ich produkty bezglutenowe wkrótce powinny pojawić się w naszym sklepie) niedługo postaram się zamieścic dokładne informacje, które produkty sa bezglutenowe, a które nie.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Aniu na stronie Harribo jest taka notka:


"Żelki HARIBO wolne od glutenu :

Największy producent żelków, pianek i gum rozpuszczalnych z myślą o tych wszystkich, którzy muszą unikać tradycyjnych słodyczy, wprowadził szeroką gamę produktów bezglutenowych. Alergia nie jest końcem radości płynącej ze spożywania słodyczy. Klasyczne „Złote Misie”, romantyczne „Serca”, owocowe „Tropifrutti”, radosna mieszanka „Starmix”, zupełnie coolowe „Happy Cola” oraz dropsy „Roulette” – wszystkie te produkty HARIBO są słodyczami przyjaznymi dla alergików. Nie zawierają alergenu glutenu. Ważnym składnikiem żelków jest żelatyna wieprzowa, która korzystnie wpływa na stan włosów i paznokci. Warto dodać, że jest całkowicie bezpieczna od szkodliwych prionów, które mogą występować w żelatynie wołowej. Co ważne – są to produkty należące do grupy żelków o najniższej kaloryczności (np. 100 gramowe opakowanie „Złotych Misiów” to tylko 348 kalorii)."

I nie piszą, że maoam jest wolne od glutenu. A mi przy stoisku Harribo w Warszawie powiedzieli wyraźnie, że maoam nie jest dozwolone. Ponieważ zapytałam się w związku z ulotką dozwolonych żelków , którą wzięłam a tam ich nie było.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

HARIBO w swojej ofercie posiada między innymi następujące produkty bezglutenowe: "Złoty Miś", "Happy Cola", "Saftbären", "Jogi Bussi", "Beerentraum", "Sport Fruits", "Bodyfit Gums", "Wummis", "Dinozaury", "Tropifrutti", "Starmix" i "Roulette".
Nie piszą tu nic o MAOAM.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Na stronie firmy Haribo: http://www.haribo.com/planet/pl/info/fr ... dukty.html widnieje następująca informacja:
"alergia to już nie problem

W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost alergii, zwłaszcza wśród dzieci. Problem ten dotyczy niemal 30 procent populacji dziecięcej. Najgroźniejszymi, głównie ze względu na późne wykrywanie, są alergie pokarmowe. Z przeprowadzonych badań wynika, iż najczęściej uczulającą substancją jest gluten. Aby osłodzić życie alergikom Haribo w swojej ofercie zawarło produkty nie zawierające glutenu - równie pyszne jak pozostałe!

Złoty Miś
Happy cola
Dinozaury
Mallow mania
Maoam Stripes
Roulette
Starmix
Tropifrutti"
Jak widać, to nie jest mój wymysł, tylko sprzeczne informacje podawane przez producenta. Dlatego dopytuję o Maoam
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

W tej chwili napisałam do firmy,czekam na odpowiedź.Jak tylko odpiszą zaraz zamieszczę informację na forum.

[ Dodano: Czw 01 Cze, 2006 11:43 ]
MAOAM są bezglutenowe.W poniedziałek mam otrzymać pełną listę produktów bezglutenowych firmy HARIBO.Jeśli chodzi o dni celiakii- firma skupiła się na żelkach,ja poprosiłam bardzo miłą Panią o pełny spis.Jak tylko otrzymam informację zaraz wkleję na forum.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

To ciekawe, dlaczego powiedzieli mi , że MAOAM nie sa bezglutenowe - trochę przykro, że widocznie była tam niekompetentna osoba. Dajcie znać co z tymi maoam w końcu jest jak będziecie wiedzieć.
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Oto odpowiedź z firmy Haribo,pełna lista produktów wolnych od glutenu:
NAZWA gramatura brak glutenu
ROULETTE-OWOCOWE 25g tak
ROULETTE-COLA 25g tak

Haribo 100g
BERRIES-JEŻYNA 100g tak
BRIONCHOL 100g tak
ERDBEEREN PRIMAVERA-TRUSKAWKA 100g tak
GOLDBAREN-ZŁOTY MIŚ 100g tak
FRESH COLA 100g tak
GRUNER APFEL-ZIELONE JABŁKO 100g tak
HAPPY COLA-COLA 100g tak
LIEBES HERZEN-SERCA 100g tak
PFIRSICHE-BRZOSKWINIA 100g tak
SAURE POMMES-FRYTKI 100g tak
SAURE BARENZUNGEN- KWAŚNE JĘZYCZKI 100g tak
QUAXI-ŻABY 100g tak
TROPIFRUTTI-OWOCE TROPIKALNE 100g tak
BEERENTRAUM 100g tak
Haribo 120g
BODYFIT GUMS 120g tak
SPORT FRUITS 120g tak
Haribo 175g
SAFTBAEREN 175g tak
Haribo 200g
DINOSAURIER-DINOZAURY 200g tak
GOLDBAREN-ZŁOTY MIŚ 200g tak
SAURE BARENZUNGEN-KWAŚNE JĘZYCZKI 200g tak
STARMIX 200g tak
WUMMIS-DŻDŻOWNICE 200g tak
FOOTBALL MIX 200g tak
JOGI BUSSI 200g tak
gumy rozpuszczalne Maoam
MAOAM kostka tak
MAOAM pasek 5 kostek tak
MAOAM STRIPES tak
MAOAM FRUTTI - STRIPPIS mini tak
MAOAM KRACHER tak
pianki Marshmallow
Mallow Mania 175g tak
Flowers 175g tak
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
ODPOWIEDZ