Katowice! Bistro Monitina w MENU BEZ GLUTENU

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Katowice! Bistro Monitina w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: Leeloo »

Bistro Montina w Katowicach (ul. Mariacka 33) to wyjątkowe i jedyne na Śląsku miejsce z menu w 100% bezglutenowym.
Bezglutenowcy szczególnie docenią pizzę przygotowywaną na własnoręcznie wyrabianym cieście oraz domowe bezglutenowe pierogi, smakowite ciasta, babeczki, desery i wiele wiele innych – na miejscu i na wynos. W kuchni wykorzystuje się tylko certyfikowane produkty bezglutenowe oraz mieszanki naturalnych mąk bezglutenowych. Potrawy przyrządzane są w oparciu o naturalne i nieprzetworzone produkty wysokiej jakości.
Większość dań przygotowywana jest na bieżąco, a krótkie, lecz często zmieniające się sezonowe menu, daje gwarancję świeżości i wysokiej jakości serwowanych potraw. Smakosze docenią aromatyczne kawy we włoskim stylu i koktajle kawowe (typu frappe), na bazie mleka nie tylko krowiego, lecz również sojowego, ryżowego i migdałowego; tłoczone soki ekologiczne, bez sztucznych dodatków i konserwantów oraz świeże koktajle warzywne i owocowe typu „smoothie”.
Odpowiednie dla siebie dania znajdą tu osoby nie tolerujące mleka, jajek, wegetarianie i weganie. Panuje tutaj jedna zasada – ZERO GLUTENU. Miła domowa atmosfera, kącik czytelniczy z bezglutenową biblioteczką, Wi-Fi. Jest to miejsce przyjazne dzieciom z kącikiem zabaw, WC z przewijakiem, podgrzewaczem do butelek, krzesełkiem do karmienia. Odbywają się tutaj cykliczne wydarzenia kulturalne.


http://www.celiakia.pl/bistro-monitina- ... z-glutenu/
Awatar użytkownika
xymi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: ndz 11 sty, 2015 22:35
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: Katowice! Bistro Monitina w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: xymi »

Póki co spróbowałam tiramisu i jest rewelacyjne. Na wiosnę będę częściej tam bywać :)
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Katowice! Bistro Monitina w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: Justyna1982 »

Moim zdaniem zbyt drogo. Pizza i kawa nie smakowały mi :( naleśniki od dzieci bardzo smaczne jednak ich cena mnie zwaliła z nóg. Duży plus za kącik dla dzieci
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
maciekczwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 19 gru, 2012 09:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Katowice! Bistro Monitina w MENU BEZ GLUTENU

Post autor: maciekczwa »

Byłem kilka razy z żoną.
Polecam w 100%. Miła obsługa. Smaczne jedzenie. Nie trzeba się zastanawiać co jest bezglutenowe a co nie jak w innych restauracjach.
Ceny jak na bezglutenowe jedzenie w porównaniu do innych restauracji bardzo przystępne.

Mają nawet kilka rodzajów bezglutenowego piwa.

Bardzo mi smakowały gnocchi jaglane w sosie śmietanowo-szpinakowym.
ODPOWIEDZ