Żory

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Żory

Post autor: wieczorynka »

W auchanie od jakiegoś czasu:) jet bardzo dobrze zaopatrzone stoisko ze zdrową żywnością. Od pieczywa z trzech różnych firm po słodycze.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

nie wspomnę już o tym, że jest duuuży wybór cydrów i bezglutenowe piwo estrella 0.33 (ze znaczkiem przekreślonego kłosa na kapslu) za jedyne 8 zł.
Dostępne są też sorbety i lody Grycan (ze znaczkiem) też duży wybór. :)
dyniia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 12 wrz, 2013 16:51
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dyniia »

wieczorynka, dzieki za wiesci :)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

W Żorach w Kauflandzie w pasażu po prawej stronie jest stoisko z wędlinami Żywiec.Mają bardzo dużo produktów bezglutenowych a w dodatku panie ekspedientki są chyba przeszkolone w temacie, wiedzą co sprzedają i jak mają sprzedać.

W Biedronce zaś są wędliny KONSPOL pakowane i oznakowane

W TESCO na Okrężnej - pasztety i mielonki PROFI oznakowane

W LIDLU - wędliny Linessa i Dulano (nie są oznakowane ale mają wiarygodny skład na opakowaniu i na części jest zaznaczone że nie zawierają glutenu i laktozy)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Na ulicy Bałdyka 5 ((bliziutko rynku) - sklep zielarski NATURA. I choć nie pachnie w nim na piekarnię jest wybór pieczywa, mąk, można nawet złożyć zamówienie. Ja zamawiałam np pierogi - bo w innych sklepach nie ma:)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Żory

Post autor: wieczorynka »

W Żorach przy rynku piekarnia WITOSZEK robi chleb na zamówienie . Bardzo dobry. Oraz torty :)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Żory

Post autor: wieczorynka »

Niestety wyżej wymienioną piekarnię odradzam na dzisiejszy dzień. Z ciastami jest ok ale do chleba wykorzystują zakwas żytni co jest absolutnym nieporozumieniem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Żory

Post autor: Leeloo »

wieczorynko, czy powiedziałaś w czym tkwi problem? czy personel jest świadomy swojego działania?
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Żory

Post autor: wieczorynka »

Dziś kontaktowałam się ze stowarzyszeniem i z panią odpowiedzialną za program MENU BEZ GLUTENU. Kupić chleb w normalnej piekarni przeznaczony dla bezglutenowców to praktycznie niemożliwe. Owszem, poinformowałam pana, że żyto i ten jego zakwas żytni zawierają gluten. Pan niestety jest święcie przekonany, ze nie bo tak poinformowała go jakaś pani doktor. Szok.... Po czterech latach bezwzględnej diety skusiłam się. Nie wiem co mi wpadło do głowy ale przepłaciłam zdrowiem. Tydzień wycięty z życiorysu. Wiem, że w tej piekarni dużo osób zamawia to bg pieczywo. Przestrzegam.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Żory

Post autor: Leeloo »

trzeba reagować na takie sytuacje, żebyśmy właśnie tak nie płacili.
Mam nadzieję, że "pani doktor" to tylko wymówka właściciela, bo nie wiem co gorsze.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Żory

Post autor: wieczorynka »

W piekarni Witoszek w dalszym ciągu sprzedaje się chleb bg bez żadnych oporów. W tej też piekarni na zamówienie zrobią każde "Bezglutenowe" ciasto.
Zastanawiam się co można zrobić z takimi nieodpowiedzialnymi gnojami. W jaki sposób skłonić właścicieli żeby choć zamieszczali napis że ich wyroby są z obniżoną zawartością glutenu. Nie kupujcie tam.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Żory

Post autor: pleomorfa »

Sanepid?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Żory

Post autor: wieczorynka »

Problem w tym że mu nikt nie zabroni i nie wiem czy sanepid tu coś da. Już jakiś czas temu zgłaszałam to do stowarzyszenia. Skoro inne produkty w sklepach są oznakowane albo zawierają informację o zawartości glutenu to czemu piekarnie nie.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Żory

Post autor: pleomorfa »

Chodzi o opisanie produktu i niezgodność tego opisu ze stanem rzeczywistym (ewentualnie można iść do tej piekarni i poprosić o świeże wyniki badań na zawartość glutenu w danym chlebie). Tak jak i po badaniach Stowarzyszenie zgłaszało sprawy właśnie do Sanepidu.
Innego pomysłu nie mam, szczerze mówiąc.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Żory

Post autor: Anula80 »

Koniecznie zgłoś to do sanepidu, nie mogą tego zbyć
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ