Szczecin

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

BOGDAN.G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 04 sty, 2014 23:39

Re: Szczecin

Post autor: BOGDAN.G »

a ja polecam sklep WĘDZARNIA U WOLFA. robią tam wędliny bez "chemii".
osobiście sprawdzone. mają do wyboru kiełbasy, szynki, boczki, dziczyznę oraz przepyszny salceson ozorkowy, oraz znośne ceny :D

sklep mieści się przy ulicy TWARDOWSKIEGO 18. wejście od ul. 26-go KWIETNIA za BIEDRONKĄ przy dworcu TURZYN.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: Anja »

Nie po drodze mi, ale kiedyś zajadę. Ja wędliny z firmy nove kupuję w Auchan. 2x w tygodniu mają dostawę. Często też robię sama szyneczkę w szyn-kowarze. Palce lizać.
BOGDAN.G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 04 sty, 2014 23:39

Re: Szczecin

Post autor: BOGDAN.G »

elieau pisze:Z tego co się dowiedziałam od mojej babci piekarnia z Karska ma chleb bezglutenowy w swojej ofercie, niestety nie wiem jak z dostępnością akurat tego wypieku w Szczecinie, ale jeśli ktoś przebywa w Nowogardzie to znajduje się tam sklep firmowy i chleb można spokojnie dostać :)
A ja odnośnie piekarni w KARSKU. Dowiedziałem się u sprzedawcy w Goleniowie że pieczywo bezglutenowe robione są na oddzielnej linii produkcyjnej i w innym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: Anja »

Zgadza się i te w Stargardzie Szczecińskim ponoć też, ale czy to wystarczy?
BOGDAN.G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 04 sty, 2014 23:39

Re: Szczecin

Post autor: BOGDAN.G »

aaa... zapomniałem jeszcze dodać że mają jakieś certyfikaty na wyroby bezglutenowe. a jak jest to nie wiem.
mążiojciecceliaczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 24 kwie, 2015 23:23

Re: Szczecin

Post autor: mążiojciecceliaczek »

A ja osobiście polecam sklep ECO-MAKO znajdujący się na ryneczku na POGODNIE. Duży wybór produktów bezglutenowych, oraz najtańsze produkty SCHARA w Szczecinie. Ponadto jeżeli jesteś zainteresowany czymś czego nie mają w swojej ofercie to w miarę możliwości starają się to dla Ciebie sprowadzić.

A ponadto sklepy, których wcześniej nie wymieniono a oferują w mniejszym lub większym stopniu asortyment bezglutenowy to:
- oprócz wcześniej wspomnianego ORGANIC GARDEN przy KASKADZIE, mają jeszcze swoją drugą placówkę przy ulicy Pułaskiego (uliczka na przeciw głównego wejścia do GALERII TURZYN)
- EKO-VITAE przy ulicy Felczaka 20C
- BE FIT na tymczasowym Dworcu PKP
- ZDROWY SKLEP w wieżowcu na rogu ul. Santockiej i ul. Witkiewicza
a także sklepy sieci BIEDRONKA gdzie znajdziecie m.in. najtańsze makarony SAMMILLS, ryż sypki (w pomarańczowym opakowaniu) ze znakiem przekreślonego kłosa jaki i bezglutenowy żółty ser.
Arek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 25 kwie, 2015 19:42

Re: Szczecin

Post autor: Arek »

Dzień dobry Państwu.
Wprawdzie, na szczęście, nie mam problemów z celiakią to prosiłbym Państwa, szczecinian bądź gości Szczecina o pomoc. Chcę otworzyć sklep ze zdrową żywnością i naturalnymi towarami, w znajomości preparatów bezglutenowych nie mam doświadczenia, nie mam żadnej wiedzy. Stąd moja prośba co by Państwo w nim widzieli. :)
olkasna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 30 maja, 2015 11:16

Re: Szczecin

Post autor: olkasna »

Piekarnia z Kaska ma chleb z mak bezglutenowych ale w pełni jest zatruty glutenem. Tworzony jest wraz z innymi chlebami.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: Anja »

Panie Arku proszę rozejrzeć się po sklepach wymienionych przez mążiojciecceliaczek. W naszym Auchanie jest sporo ciekawych produktów.
Lieke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 03 cze, 2015 11:25

where to dine glutenfree

Post autor: Lieke »

Hei, i have booked some days in the centre of Szczecin and are now looking for some restaurant serving glutenfree food. I have the translation i Polish already. I found only restaurants with vegetarian food but like my more with meatdishes . I have booked an appartment on Rynek sienny.
Can somebody help me g:)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: where to dine glutenfree

Post autor: Sheep »

Hey,

just a fast answer. Please have a look here, on the website of the official Polish Coeliac Society and their project on Gluten-free menu:
http://www.menubezglutenu.pl/wojewodztw ... opomorskie

As you see, in Szczecin you have one restaurant ("5 smakow") and one catering company.
Good luck, maybe someone from Szczecin will be able to provide you with more details :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: Anja »

Lody MARCZAK odp
Lody są bezglutenowe ale w zakładzie stosuje się gluten, pszenicę. I mamy ta informacje w lokalu. Lody mogą zawierać śladowe ilości soi. Sorbety są bezglutenowe i wszystkie mleczne ( które nie zawierają ciastek ani biszkoptow)
Decyzja należy już do was.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczecin

Post autor: Anja »

Co piątek w Przecławiu za restauracją Dworski jest ryneczek eco. Można tam zakupić bezglutenowe i bez laktozowe ciasta. Pani, która je sprzedaje zna się na nietolerancjach. Wypieki robi własnoręczni. Dla cukrzyków tez coś się znajdzie. Ponadto cena też przystępna.
ODPOWIEDZ