Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: widzialem_jeza_cien »

Po raz 7 bądź 8 ... tracę już rachubę ;) oczywiście ŁEBA :D :D :D
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Awatar użytkownika
AgaD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 26 paź, 2014 18:29

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: AgaD »

A ja z całą rodziną wybieram sie autem do Czarnogóry . Jest to moja pierwsza wycieczka samochodem tak daleko i pierwsza nie do hotelu z opcja all inclusiv. Boje sie tego strasznie. W zeszłym roku byłam w Turcji ( Magic Live Jacaranda) - dania szweckie stoly ale o dziwo było stoisko tylko dla bezglutenowców - wiec bylam w niebie :) . Wyjazd za 2 tygodnie i już od dzisiaj zaczynam robic gotowe jedzonko do sloików ( tzw. domowe konserwy, pulpety itp..)
KKasia77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 13 gru, 2014 21:10

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: KKasia77 »

Ja w tym roku tylko PL. W planach są Mazury (na około 1,5 tygodnia) i Bieszczady (3-4 dni).
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: pleomorfa »

Tym razem wypaśne Pieniny <lala>
Choć ja to bardziej już na jesień wyjeżdżam :P

Natomiast dla mnie i zagranica, i Polska mają swój urok.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: monisiak81 »

morze, morze morze - od kilku latek Ustka - choć na chwilę - chwila wytchnienia :)
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: Pajacynka »

Ustka i może jakieś góry też ;)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: Adrian »

Jak jest z dietą w Ustce? Nie ma tam restauracji w menu bez glutenu.
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: monisiak81 »

Ja przeważnie wynajmuję mieszkanie. Wtedy obiadki normalnie gotujemy "w domu" (z uwzględnieniem, że jak przyjadę to szoruję garnki, noże, sztućce, deski do krojenia kupuję w namiocie za kilka złoty.) w zeszłym roku udało mi się zarezerwować mieszkanie w którym był piekarnik (nie zawsze są) więc i pizzę swoją na kolację można zjeść.
W tym roku będzie gorzej bo w tym mieszkaniu, które wynajmuję (za późno zaczęliśmy rezerwować) nie będzie piekarnika.
2 lata temu też był piekarnik i z domu wzięłam taką sylikonową foremkę do gofrów, więc i gofry robiliśmy :) z piekarnika z dżemikiem :)

Przy ul. Kopernika jest sklep Delikatesy (ja je nazywam 'z uśmiechem") gdzie co roku kupujemy chlebek b/g przeważnie balviten,
vis' a vis Biedronki na rondzie jest sklep mięsny...(niektórzy nie wchodzą bo "zajeżdża im komuną) przez kilka lat nie mogliśmy się przekonać - w końcu spróbowaliśmy, jest mięsko i są wędliny - wędliny wyrabia masaż -skład jest wypisany na tabliczce, która wisi po lewej stronie od wejścia, rozmawiałam i z Panią Sprzedawczynią i z masarzem - bo mi się trafiło, i w ogóle nie używają glutenu - mąk w zakładzie, celiak spróbował - bez efektów ubocznych - więc jak się udaje to czasem nawet do domu przywozimy wędlinę. Na prawdę jest przepyszna, metka podobno też bardzo smaczna - ja nie jadam. (warunek czy samochodem z lodówką elektryczną - czy pociągiem).
W jednym miejscu jest ryba z pieca (bez panierki) ale nie próbowaliśmy.
Na promenadzie jest lodziarnia. (taka z pielonymi napisami)... mają tam wafelki bezglutenowe ... tylko jakaś trudna nazwa... gotszlif czy jakoś tak.

Ja w Ustce po prostu odpoczywam. Dla nas Ważne, że jest Biedronka, w ww. delikatesach jest chlebek, to tak na szybko co mi do głowy przyszło.
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: Pajacynka »

Ja jeżdżę do rodziców, tak więc wszystko mam na tip top :) W Ustce jest też Lidl (dużo bezglutenowych rzeczy), Intermarche (Schaer), Rossmann (Schaer i inni), Netto i delikatesy mięsne Gzeli z bezglutenowymi wyrobami. Na mieście nie jem, bo nie lubię i nie mam takiej potrzeby.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: Adrian »

Ja wybieram się do Dźwirzyna jest tam bar mesa, gdzie można bezpiecznie zjeść posiłki bg (program MENU BEZ GLUTENU).
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: monisiak81 »

Pajacynka szczęściaro :) (ja do Ustki marzę się przeprowadzić) dziękuję za info o Lidlu, nie wiedziałam :)
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: Pajacynka »

monisiak81 pisze:Pajacynka szczęściaro :) (ja do Ustki marzę się przeprowadzić) dziękuję za info o Lidlu, nie wiedziałam :)
Ja tam wrócę chyba dopiero na emeryturze ;)
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: salsamichal »

Polska - Solina może ktoś był i orientuje się jak z produktami, restauracjami BG
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Joasssia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr 31 sie, 2016 11:31

Re: Spędzacie lato w Polsce, czy za granicą?

Post autor: Joasssia »

Ja spędzam lata u nas w kraju, bo niestety nie było mnie stać w tym roku na to żeby wyjechać za granicę. Ale dwa weekendy spędziłam relaksując się i zwiedzając nasze polskie miasta, więc wakacje były dla mnie udane :D
ODPOWIEDZ