Łeba

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Nicol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 19 mar, 2006 18:19
Lokalizacja: śląsk

Łeba

Post autor: Nicol »

Jadę na wakacje do Łeby i mam pytanie, czy znacie tam jakieś sklepy z żywnością bezglutenową i jakąś restauracje gdzie można "bezpiecznie" zjeść.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Łeba jest małą miejscowością nadmorską i na Twoim miejscu nie liczyłabym na dietetyczną - bezglutenową żywność. W skrajnym przypadku sklep z taką żywnością znajdziesz w Słupsku - 60 km od Łeby. Sklep Viki, lub Pod Wieżą, ale z tego co się orientuję tam żywność należy zamawiać. Życzę powodzenia no i słonka nad morzem :lol:
Nicol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 19 mar, 2006 18:19
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Nicol »

Dziekuję za odpowiedź :D
Też tak myslałam że tam nie kupię żywności, trudno wszystko wezmę z domu :wink:
Pierwszy raz w życiu jadę nad morze i wogóle to są moje pierwsze wczasy bezglutenowe :D ,najgorsze jest to że moja siostra zamówiła noclegi,gdzie nie ma dostępu do kuchni,a jadę jeszcze z 1,5 roczną córeczką (też na dietcie bezglutenowej) ale jakoś sobie poradzimy :wink:
Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Jeżeli jedziesz pierwszy raz to życzę Ci bardzo , bardzo dużo słonka :lol: i żebyś zakochała się w morzu i wracała tutaj co rok. Uroki plaży może zrekompensują Ci niedogodności w żywieniu siebie i dziecka. Nie zapomnij również o ciepłych rzeczach , bo pogoda nad morzem czasami bywa kapryśna, no i ten wiatr :lol:
kysiakos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 07 kwie, 2011 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Łeba

Post autor: kysiakos »

Czy cos w temacie się zmieniło, czy trzeba brać walize chleba bezglutenowego, itp.
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Re: Łeba

Post autor: widzialem_jeza_cien »

jak tam w Łebie ? można już coś kupić bezglutenowego ? przede wszystkim chodzi mi o pieczywo ??? :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara:
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
AgaciaOstrołęka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 03 sie, 2011 12:12
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: AgaciaOstrołęka »

witam
w tej chwili jestem z córką w Juracie jest tragedia trzeba jechać do Rumi żeby zrobić jakieś zakupy. W sklepach się dziwią nie wiedzą o czym ja mówię.
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Re: Łeba

Post autor: widzialem_jeza_cien »

Byłem kolejny raz w Łebie i żadnej styczności z żywnością bezglutenową - zapomnijcie ,że gdziekolwiek kupicie chleb czy cokolwiek innego.

3 razy byłem na obiedzie bezglutenowym w zdrowotelu ( na stronie internetowej chwalą się obiadami bezglutenowymi ) , liczyłem po cichu na pierogi bądź naleśniki i przez 3 dni -> gotowane mięso plus surówki plus kompot. Bez smaku nie polecam.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Łeba

Post autor: Anula80 »

Niestety potwierdzam. Byliśmy w Łebie i nie znalazłam żadnego sklepu z produktami bg ;( Na mieście nie jedliśmy, bo miałam wielkie obawy
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łeba

Post autor: Adrian »

Czy ktoś był ostatnio w Łebie :?: Jak tam wygląda sytuacja pod względem produktów bezglutenowych :?:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Łeba

Post autor: Anula80 »

Jest biedronka
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łeba

Post autor: Adrian »

Anula80 pisze:Jest biedronka
Można tam kupić chleb bg :?: Są jeszcze jakieś inne sklepy gdzie można kupić produkty bg. :?:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Łeba

Post autor: Anula80 »

Adrian my byliśmy w zeszłym roku. Największy problem był właśnie z pieczywem. Nigdzie go nie było. Generalnie poza biedronką to praktycznie nie było za bardzo sklepów z bezpiecznymi dla nas produktami.
Wiadomo w każdym sklepie kupi się jakiś ser, czasami trafi się wędlina, czy parówki, ale pamiętam że byliśmy załamani
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łeba

Post autor: Adrian »

Witajcie, wybieram się na wakacje do Łeby, czy ktoś tam był z was ostatnio? Jak tam wygląda sytuacja z produktami bezglutenowymi przede wszystkim z chlebem?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Łeba

Post autor: Anula80 »

Chętnie bym pomogła, ale byłam w Łebie 2 lata temu i wtedy chleb można było kupić tylko w biedronce. Jest tam Lewiatan, może po takim czasie mają jakieś pieczywo w ofercie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ