Gdańsk

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Gdańsk

Post autor: Pajacynka »

Byliśmy w "Dobrej kawie" w zeszłą środę, przy okazji wycieczki do Trójmiasta. Synek uczulony na nabiał i jajka mógł zjeść lody ryżowe i był szczęśliwy :) Piłam zieloną herbatę, jedna z kelnerek mnie zapewniała, że jest bg, bo sama nie może glutenu i ją pije i jest ok - wypiłam i było ok :) Na ciasto się nie odważyłam, a może trzeba było?
Natomiast w Gdyni odwiedziliśmy Trio i muszę powiedzieć, że obiad był pyszny g:D
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Gdańsk

Post autor: Anula80 »

Podobno w sklepie Zielono Mi na Morenie ul. Marusarzówny 2 (lok. 35 - I piętro, w budynku KFC) można kupić bezglutenowe pierogi. Jak się upewnię, to dam znać
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Gdańsk

Post autor: Anula80 »

Widziałam na ich stronie, że mają kawę inkę bg, jakby ktoś szukał w Gdańsku:
http://www.e-zielonomi.com/pl/p/KAWA-IN ... GRANA/1265
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Gdańsk

Post autor: Anula80 »

Zadzwoniłam, mają pierogi z Gospody u Wiedźmy, na chwilę obecną 20 rodzajów farszów. Ceny od 13 do 17zł za opakowanie 10 sztuk. Może komuś info się przyda :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kawo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 22 mar, 2016 12:47

Re: Gdańsk

Post autor: kawo »

Hej!
We Wrzeszczu na ul. Jesionowej jest Vegan Burger i mają opcje jedzonka bez glutenu. Co prawda nie wiem jak z przygotowywaniem potraw, możliwością zanieczyszczeń itd, ponieważ jestem na diecie bez glutka od niedawna i jeszcze nie mam pełnej śmiałości wypytywać o wszystko... W każdym razie sos pieczeniowy jaki jadłam jest bez mąki, jest opcja bułki bezglutenowej i cała reszta dania podobno nie zawierała glutenu. W każdym razie obsługa rozumie o co chodzi i zjadłam ze smakiem :)
Pozdrawiam
honza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr 01 cze, 2011 09:49
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gdańsk

Post autor: honza »

Witam
Z Menu bez glutenu zniknęło gdyńskie Trio?? Wiecie coś o nich? Byliśmy tam ze 2 lata temu i byliśmy zachwyceni. A jutro wybieramy się nad morze i planowaliśmy wycieczkę do Trójmiasta... Help!! możecie coś doradzić?
Syn Jasio, 11-stolatek, na diecie od IV'2011
Awatar użytkownika
Zyziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn 08 lut, 2016 14:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Gdańsk

Post autor: Zyziu »

Witam :)
Będę przejazdem w sobotę w Gdańsku. Czy jest tam jakaś restauracja w której można zjeść bezpieczny bezglutenowy obiad :)?
YT: Celiak w Podróży
ODPOWIEDZ