SANTE MASŁO ORZECHOWE NIE JEST BEZGLUTENOWE!

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zonk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob 28 mar, 2015 08:20

SANTE MASŁO ORZECHOWE NIE JEST BEZGLUTENOWE!

Post autor: zonk »

Witam,

Chciałem ostrzec wszystkich przed masłem orzechowym SANTE, które w składzie nie ma glutenu (i nie ma też żadnej informacji o śladowych ilościach glutenu, ani mąki itp.) -- MASŁO NIE JEST BEZGLUTENOWE, co potwierdziła sama firma SANTE (mail poniżej). Nie wiem czy to nie jest sprzeczne z obecnie obowiązującymi normami, że w składzie nie ma żadnej wzmianki o glutenie - mimo, iż masło nie jest bezglutenowe. Dla mnie osobiście to kpina, bo wydałem tylko niepotrzebnie pieniądze na to badziewie i dodatkowo ponad miesiąc czekałem na odpowiedź firmy (i to też musiałem się przypominać).


mail od firmy SANTE:
Dzień dobry,

Produkt: Masło orzechowe nie jest wyrobem bezglutenowym.


Pozdrawiam
Małgorzata (cenzura)
Specjalista Analityk Laboratoryjny


Sante A.Kowalski Sp.j.
ul. Polna 55
08-460 Sobolew
+48 025/682 51 43
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: SANTE MASŁO ORZECHOWE NIE JEST BEZGLUTENOWE!

Post autor: Adrian »

To dziwna odpowiedź, bo ja je jem i nic mi nie jest, a jestem bardzo czuły na gluten...tym bardziej że listę alergenów masz pogrubioną czcionką na opakowaniu...w tym wypadku to tylko orzechy arachidowe...może Pani nie zrozumiała tematu...co jest niestety ostatnio nagminne... ;)
zonk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob 28 mar, 2015 08:20

Re: SANTE MASŁO ORZECHOWE NIE JEST BEZGLUTENOWE!

Post autor: zonk »

Adrian pisze:To dziwna odpowiedź, bo ja je jem i nic mi nie jest, a jestem bardzo czuły na gluten...tym bardziej że listę alergenów masz pogrubioną czcionką na opakowaniu...w tym wypadku to tylko orzechy arachidowe...może Pani nie zrozumiała tematu...co jest niestety ostatnio nagminne... ;)

obawiam się, że się mylisz, ponieważ u nich na stronie (a raczej w jej odmętach) też jest taka informacja:
https://www.sante.pl/wiadomosci/pokaz/s ... radzi-3861

cytuję:
Witam. Produkowane przez Sante masło orzechowe nie jest wyrobem bezglutenowym. Pozdrawiam.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: SANTE MASŁO ORZECHOWE NIE JEST BEZGLUTENOWE!

Post autor: Adrian »

W takim razie jak nie jest bezglutenowe to gdzie ten gluten ma się tam znajdować :?: na liście składników nie ma się do czego doczepić... przepisy się zmieniły i na etykiecie powinni to zaznaczyć...zauważ że na innych ich produktach każdy alergen jest wypisany pogrubioną czcionką...a na maśle orzechowym jedyny alergen to orzeszki...
zonk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob 28 mar, 2015 08:20

Re: SANTE MASŁO ORZECHOWE NIE JEST BEZGLUTENOWE!

Post autor: zonk »

Adrian pisze:W takim razie jak nie jest bezglutenowe to gdzie ten gluten ma się tam znajdować :?: na liście składników nie ma się do czego doczepić... przepisy się zmieniły i na etykiecie powinni to zaznaczyć...zauważ że na innych ich produktach każdy alergen jest wypisany pogrubioną czcionką...a na maśle orzechowym jedyny alergen to orzeszki...

Dlaczego ty mnie o to pytasz? firma stwierdziła, że masło nie jest produktem bezglutenowym i tyle, a że ci nie szkodzi to nie znaczy, że innym nie będzie i nie znaczy to też, że masło jest bezglutenowe. Podsumowując masło sante nie jest produktem bezglutenowym, jak chcesz to jedz i dalsze pytania kieruj do firmy sante - ja tu tylko zamieściłem informacje, żeby inni nie tracili pieniędzy.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: SANTE MASŁO ORZECHOWE NIE JEST BEZGLUTENOWE!

Post autor: Adrian »

Nie pytam się konkretnie Ciebie, tylko ogólnie zadaje pytanie...dzięki że napisałeś o tym w ogóle bo tego akurat nie wiedziałem...odstawiam ten masło póki nie skontaktuje się z firmą Sante...może wyjaśnią konkretnie o co chodzi... :/
Awatar użytkownika
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: SANTE MASŁO ORZECHOWE NIE JEST BEZGLUTENOWE!

Post autor: KajaKR »

Pewnie nie chcą wprowadzać w błąd pisząc konkretnie 'bezglutenowe' jak nie są do końca pewni czy zawiera śladowe ilości czy nie, może biorą inne składniki z różnych firm. Co zaznaczają na etykietach a co powinni to dwie różne rzeczy, osobiście nigdy nie jem produktu bez kłosa, którego jeszcze nie sprawdziłam na forum i tak jest chyba najlepiej :)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: SANTE MASŁO ORZECHOWE NIE JEST BEZGLUTENOWE!

Post autor: Adrian »

Skontaktować się z tą firmą to nie lada sztuka...ale w końcu odpowiedzieli że masło orzechowe nie jest produktem bezglutenowym...odstawiam te masło całkowicie pomimo dobrego składu :/ Na szczęście firma Felix ma bezglutenowe masła orzechowe oto e-maile od producenta: :)

"Dzień dobry,



Zgłoszenie zostało przekazane do producenta wyrobu, którym jest nasza siostrzana firma zlokalizowana w Holandii. Otrzymaliśmy odpowiedź, że masła orzechowe są 100% bezglutenowe.



Pozdrawiam

Elżbieta Wrona
Asystentka w Dziale Zarządzania Jakością"
ODPOWIEDZ