IMBIR

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

IMBIR

Post autor: PUMA »

Moda na leczenie się azjatyckimi cudeńkami rozwija się. Pisane są peany, ludzie dają się na to nabrać i wpadają… Tak jak kiedyś ja. Warto znać plusy ale minusy także i mieć dystans… Zapraszam na mojego bloga:

http://blog-alergia.bloog.pl/id,3282061 ... index.html

Zapraszam na mojego bloga: http://blog-alergia.bloog.pl
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Zasłabłaś od imbiru, bo trzeba go pić coś o nim wiedząc, a nie tak hop-siup:). jest ostry w smaku i bardzo rozgrzewający, więc trzeba go rówoważyć innymi składnikami, zresztą mogłaś akurat cierpieć na jakąś przypadłość, która nie pozwalała Ci go pić w takich ilościach. Herbatkę z imbiru można podawać maleńkim dzieciom, tylko trzeba wiedzieć, jak to robić, wgryźć się w temat.
Ja nie znosiłam imbiru (mydło - bleeee), odkąd go poznałam, ale w tym roku już nie miałam wyjścia, bo byłam maksymalnie wychłodzona, i zaczęłam stosować - w odpowiednich proporcjach, w odpowiednich połączeniach, i powoli się nagrzewam, co, jak się spojrzy za okno, każdemu się przyda;).
Trzeba tylko dbać o to, żeby imbir był z biosklepu, bo cholera wie, czym jest pryskany w trakcie hodowli i czym posypywany w trakcie transportu. No i doczytać się, czy na pewno dobrze zrównoważyliśmy wywar, czy nie jest za ostry i za bardzo rozgrzewający jak na nasze potrzeby.
A poza tym, piszesz o wielu alergiach czy nietolerancjach, jakie masz - sama powiedz, jaki odpowiedzialny człowiek, będąc świadom niedoskonałości swoich niedoskonałości immuno, rzuca się na nowy składnik i zamiast zapodawać go sobie w dawkach pozwalających organizmowi przyzwyczaić się do nowych doznać, wali sobie go non stop przez dwa dni...? Zdrowy organizm by przy tym wysiadł:)

też pozdrawiam bm i bg, ale imbirowo (z nagietkiem i lukrecją) :)
Ostatnio zmieniony wt 30 lis, 2010 12:41 przez martini, łącznie zmieniany 1 raz.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Martini, dzięki za komentarz. Masz rację, że rzuciłam się na ten imbir. Ale ja ten felietonik na bloogu napisałam po to by inni nie zrobili tak głupio jak ja, świadomie czy nieświadomie, to nie jest ważne... To było 5 lat temu, a to, że jestem na IMBIR UCZULONA wiem dopiero 3 miesiące.
Drugi taki cudowny lek, który krąży po Polsce a też jestem uczulona to GRZYB SHIITAKE. W Internecie mnóstwo na ten temat... peanów, a minusów nie uświadczysz :zly2:
Albo, kto wie, że do tak lubianej w Polsce METAXY dodawany jest ANYŻEK, to też dla mnie alergen. Dlatego piszę o róznych sprawach na swoim blogu. Szczególnie, że tutaj udzielają się przeważnie rodzice chorych dzieci. Do niedawna choroba związana z wykluczeniem GLUTENU była zarezerwowana dla dzieci.
Nawet w formularzu zapisania się do Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej jest wybór: rodzic albo opiekun. A to ja jestem chora i jestem już babcią... Wstępując do stowarzyszenia reprezentuję siebie ;)
Zapraszam do odwiedzania mojego blogu: http://blog-alergia.bloog.pl
Pozdrawiam :)
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

IMBIR - cały felieton

Post autor: PUMA »

W nr 2010/24 Sukcesy i Porażki / czasopismo czytane głównie przez kobiety/ - na stronie nr 9 jest artykulik pt. Wiem, co jem; IMBIR na rozgrzewkę. Same ochy i achy!!! Co jakiś czas wybucha moda na systematyczne picie wywaru z tego korzenia /podobno leczy wszystko/ a pozostałość po sporządzaniu wywaru dodawana jest do keczupów by je zaostrzyć w smaku.

Ani słóweczka nie ma o minusach tego cudownego korzenia ((( Niektórzy są na niego uczuleni, np. ja jestem. Bywa nawet polecany w leczeniu chorób alergicznych (sic!!!) I wiele lat temu też włączyłam się do tej kuracji. Po trzech dniach picia tego wywaru, zrobiło mi się niedobrze, zbladłam i zasłabłam.
Wtedy przestałam się już kurować, a zaczęłam szukać szerszych informacji o imbirze.

Od Polki mieszkającej w Niemczech, pracującej w szpitalu, dowiedziałam się, że niemieccy lekarze ostrzegają… IMBIR jest zdrowy, bo rozrzedza krew i zapobiega tworzeniu się skrzepów. Jednak to działanie idzie w dwie strony i u większości pacjentów wywołuje krwotoki, zasinienia na skórze, podskórne wylewy, krwotoki z nosa. Zatem ostrożnie!!! Najpierw wyniki a dopiero potem kuracja, byśmy sobie nie zrobili krzywdy.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Lutienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt 04 paź, 2013 13:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lutienka »

Ale się do wątku dokopałam :D

Imbir to, jak wiele leków roślinnych miecz obosieczna. Jest bardzo skuteczny, ale trzeba wiedzieć jak go używać.
Podobnie jest z różnymi innymi ziołami - glistnik i konwalia z jednej strony są truciznami, a z drugiej niezwykle skutecznymi lekarstwami. Wszystko zależy od dawki i naszej wiedzy.

Jeżeli chodzi o imbir - na pewno byłabym ostrożna z dawkowaniem wywaru imbirowego (który jest bardzo skuteczny przy przeziębianiach!) małym dzieciom.

Ale już do zupy bardzo chętnie go dorzucam, zwłaszcza do rosołu (naprawdę polecam, wystarczą 2 plasterki na duży garnek zupy).
Ale jak ze wszystkim - ilość czyni truciznę ;)
Imbir dorzucany po małym plasterku do herbaty jesienią to świetna rzecz. Ale picie wywaru imbirowego przez trzy dni to może być samobójstwo ;)
arome
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 03 kwie, 2015 07:09

Re: IMBIR

Post autor: arome »

moja żona uwielbia dodawać imbir do wszystkiego co możliwe, faktycznie rosół ale dodatkowo gotuje sobie kawę z przyprawami w tym IMBIR:)
ODPOWIEDZ