Objawy niezbyt spojne - prosba o pomoc

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Objawy niezbyt spojne - prosba o pomoc

Postprzez piotrek712077 » Pt 09 lis, 2018 04:22

Witam serdecznie wszystkich,

Jestem absolutnie swiezy tutaj i chcialbym Was poprosic o pomoc. Otoz obserwuje objawy ktore biorac pod uwage historyczne fakty ukladaja sie w calosc. Ale opisze swoj przypadek od poczatku.

Mam 39 lat, mezczyzna :-) W wieku 19 lat zdiagnozowany jako cukrzyca typu 1. Cukrzyca bardzo dobrze utrzymana, bez problemow. Dieta praktycznie przez cale zycie niskoweglowodanowa oczywiscie z momentami slabosci. Dodatkowo od tego samego wieku dokucza mi luszczyca (genetyczny szlak po mamie) z tym ze bardzo umiearkowanie - kilka ognisk bardzo niewielkich.
Zaczne od tego ze 2-3 lata po zdiagnozowaniu cukrzycy mialem epizod polroczny alergii pokarmowej,. Nigdy nie wyszlo na co ale generalnie cokolwiek zjadlem - puchlem dosc intensywnie plus wysypka. Bralem pol roku leki alergiczne i przeszlo.
Poltora roku temu przepriowadzilem sie do kraju (Nowa Zelandia) gdzie podobno uzywa sie sporo pszenicy modyfikowanej i gdzie gluten wystapuje w wyokich stezeniach. Po pol roku wrocila alergia pokarmowa, dodatkowo zaczely sie problemy ze skora na twarzy - dziwne zaczerwienione miejsca kolo nosa, problemy ze stawami (zmrozony bark lewy pozniej prawy - moja mama rowniez miala szlak genetyczny z uwagi na dosc ostre RZS). Nigdy nie wpadlem na to ze to mogloby by byc wynikiem glutenu. Faktem tez jest ze dieta mocno sie rozluznila - sporo pieczywa niestety. Po pol roku kolezanka namowila mnie na detox sokowy po ktorym alergia przeszla ale pojawily sie objawy zoladkowe - przelewanie, bole w okolicach zoladka i przelyku. Co charakterystyczne podczas alergii mialem takie dziwne objawy przelykowo - oskrzelowe - czulem taki dyskomfort i lekkie pieczenie w klatce piersiowej.

Wpadlem na trop ze CT1 wspolwystepuje z problemem z glutenem. Pytanie czy to moze to byc. Co sadzicie. Objawy sa nie takie spojne. Dodam ze objawy zoladkowe nie wystepuje zawsze ale nigdy wczesniej nie mialem problemow z zoladkiem.

Co sadzicie i od czego powinienem zaczac? Czy ktos moze potwierdzic ze w krajach typu USA i NZ faktycznie stezenie glutenu jest wieksze? Inna sprawa ze niestety w PL mialem wiekszy wybor ciemnego pieczywa a tutaj bywa z slabo.

Z gory dziekuje za kazda pomoc.

Pozdrawiam
P.
piotrek712077
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Objawy niezbyt spojne - prosba o pomoc

Postprzez olareszke80 » Cz 15 lis, 2018 19:21

Ja bym spróbowała całej diagnostyki - przeciwciała, gastroskopia. Chociażby dla własnego spokoju i pewności, czy to jest celiakia czy nie. Fakt, że z cukrzycą, łuszczycą masz większe predyspozycje do celiakii i do chorób tarczycy, może tą też trzeba zbadać?
olareszke80
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Powrót do Choroba, objawy, leczenie...