Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

Re: Przedstaw się :)

Postprzez Leeloo » Wt 06 sie, 2019 13:16

Czołem g:)
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Festenberg » N 18 sie, 2019 16:28

Witam wszystkich!Mam na imię Kasia. W środę otrzymaliśmy potwierdzenie, że nasza 10letnia Emilka choruje na celiakie. Przed nami jeszcze diagnostyka Jakuba, który ma 12 lat oraz 22 miesięcznej Marceliny. Prawdopodobnie również ja... Szukam ludzi, którzy mieszkają w mojej okolicy i mogą podzielić się ze mną doświadczeniami. A przede wszystkim pomóc mi radami kulinarnymi oraz polecić sprawdzonych specjalistów w naszym regionie. Wiem, że celiakia to nie koniec życia, jednak ta informacja spadła na nas jak nagły deszcz. Nie wiem od czego zacząć... Mieszkam w Twardogórze - powiat oleśnicki, dolnośląskie. Pozdrawiam.
Festenberg
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pleomorfa » Pn 19 sie, 2019 08:48

Witaj :-)
Celiakia tylko na początku wydaje się taka straszna. Z czasem przyzwyczaicie się do diety i zobaczycie, że bez glutenu również może być smacznie i zdrowo.
Gorąco zachęcam do zapisania się do Stowarzyszenia. Po zapisie otrzymuje się pakiet materiałów, które zawierają wszystkie, niezbędne informacje o diecie. Pomoc, wsparcie i kontakt z ludźmi zmagającymi się z tym samym "kłopotem" są nieocenione.
Zachęcam również do obserwowania strony internetowej Stowarzyszenia i brania udziału w wydarzeniach organizowanych we Wrocławiu lub innych miastach.

Tutaj znajdziesz wiele istotnych informacji: https://celiakia.pl
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez Merlys » Wt 10 wrz, 2019 20:29

Dzień dobry!
Mam na imię Agnieszka, jestem nowa. Podejrzewam, że moja 9 letnia córka może mieć celiakię. Jesteśmy jeszcze przed badaniami, dlatego wszystkie informacje są dla mnie bardzo cenne. Cieszę się, że mogę Was poznać! Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Agnieszka
Merlys
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pleomorfa » Śr 11 wrz, 2019 14:27

Super! W razie pytań pytaj śmiało :) .

Forum to skarbnica wiedzy o diecie.
Co do diagnostyki polecam stronę: https://celiakia.pl/celiakia/diagnoza/

Pozdrawiam!
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa

Postprzez marvel25 » Śr 02 paź, 2019 13:13

Cześć, Damian z tej strony ;-) mam 26 lat i podejrzenie celiakii, zrobiłem badania i nawet założyłem temat w dziale "Choroba,objawy,leczenie" być może ktoś będzie wiedział jak je zinterpretować. Pozdrawiam wszystkich :)
marvel25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Śr 02 paź, 2019 13:16

Cześć i czołem g:)

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Karla599 » Pt 04 paź, 2019 13:01

Cześć wszystkim, jestem nową osobą na forum i w diecie bezglutenowej. Na początku jak usłyszałam o chorobie brzmiało to jak ,,wyrok" ale wiem że da się żyć i funkcjonować normalnie. Z tą świadomością i dobrą myślą zaczynam przygodę na forum :) pytań z dnia na dzień pojawia się coraz więcej ale najważniejsze jest to że trzymając dietę czuje się dobrze :)
Karla599
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Hagnos » N 06 paź, 2019 23:22

Witam. Jestem mamą dwóch dziewczynek, prawie 3,5-letniej Kaliny i 1,5-rocznej Gai. Starsza córka ma potwierdzoną już celiakię i prawdopodobnie nietolerancję laktozy. W sumie, to cieszę się z diagnozy, bo w końcu wiemy, co dziecku dolega i jak można pomóc.
Bardzo obawiałam się diety bg, ale nie jest tak źle :-) Powolutku ogarniamy, za kilka tygodni, miesięcy, zdobędziemy wprawę ;-)

Jakieś rady na początek?

Pozdrawiam.
Hagnos
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Pn 07 paź, 2019 12:53

Witamy wszystkich mocno bezglutenowo! g:)
I zapraszam do buszowania po forum, po rady, po przepisy, po wsparcie.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Qla » N 13 paź, 2019 15:05

Cześć,

jestem Ola i mam zdiagnozowaną celiakię od tygodnia. Jak większość nowicjuszy mam mnóstwo pytań, ale bardzo się cieszę, że powstała taka społeczność. Powoli będę się zapoznawała z tematami na forum. Stronę celiakia.pl czytałam już (mam wrażenie) kilka razy :)

Pozdrowienia!
Qla
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pleomorfa » Pn 14 paź, 2019 10:36

Dzień dobry,
powodzenia Olu w poznawaniu bezglutenowego życia. Na forum.celiakia.pl, na celiakia.pl i spotkaniach Stowarzyszenia dowiesz się wszystkiego, co konieczne.
Witaj na pokładzie :564:
pleomorfa

Postprzez mamaHa » Cz 17 paź, 2019 08:33

Cześć, jestem mamą 10 letniej córeczki, u której zdiagnozowano celiakię i chorobę Duhringa. Jesteśmy na początku drogi , jednak pełni optymizmu, że damy radę (z waszą pomocą oczywiście).
Chętnie nawiążę kontakt z innymi chorymi na Duhringa. Pozdrawiam wszystkich :043:
mamaHa
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Cz 17 paź, 2019 14:58

Czołem g:)

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Na dobry początek