APEL DO WOŚP

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ola
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 10:52
Lokalizacja: Bla

APEL DO WOŚP

Post autor: Ola »

TPD Krajowy Komitet Kół Przyjaciół Dzieci na Diecie Bezglutenowej w Warszawie wystąpił z apelem do FUNDACJI WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTCZNEJ POMOCY w sprawie podjęcia w przyszłości kampanii dotyczącej oznaczania zawartości glutenu w produktach spożywczych.

Osoby, które zainteresowane są tym problemem proszone są o poparcie naszego apelu poprzez indywidualne zwrócenie się do Pana Jerzego Owsiaka, aby go przekonać do naszych codziennych problemów.

Barbara A. Cichańska
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Witaj. Możesz podać formę kontaku w jakiej mamy się zwracać do p. Owasiaka? Jakiś mail, albo inny sposób, który np. wybrało TPD...
klunia2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 23 sty, 2007 13:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: klunia2 »

super ten pomysl... :)
mysle, ze jak p. Jurek Owsiak zrozumie z jakimi problemami musimy sie borykac....

:> :>
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Myślę, że fajnie byłoby też gdyby Pan Owsiak w maju był razem z nami.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Szczerze mówiąc uważam,że taki apel powinien być skierowany do władzy ustawodawczej, żeby ustanowili odpowiednie prawa nakazujące producentom takie oznaczenia na produktach. A następnie żeby te prawa były egzekwowane.

WOŚP, czy nawet sam p.Jurek Owsiak raczej nic tu nie zdziała, bo wątpię żeby miał jakiś wpływ na producentów. I nawet jeśli poprze ten apel, to wydaje mi się, że producenci nie zwrócą na to uwagi.
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

miszczPZ pisze:żeby ustanowili odpowiednie prawa nakazujące producentom takie oznaczenia na produktach
Takie prawo już jest, a co producenci z tym robią i jak się przejmują, wiemy wszyscy...
miszczPZ pisze:żeby te prawa były egzekwowane.
no właśnie...
Wydaje mi się, że WOŚP to dobry pomysł, bo wiedzą o niej chyba wszyscy, co roku jest o nich głośno, może o nas też zrobi się ciut głośniej? Jak dla mnie cały problem z brakiem adekwatnych oznaczeń na produktach wynika z braku świadomości producentów - nie wiedzą ilu klientów tracą rocznie z powodu takiego bzdetu. I można by im to wreszcie uświadomić.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Już od dawna myślę o WOŚP, ale chciałam podjąć jakieś kroki już z ramienia Stowarzyszenia, więc jak tylko nas wreszcie zerejestrują (!@#$%^&**!!!!%$%#@!) na pewno się z Owsiakiem skontaktujemy.
I z pewnością zaprosimy go na MDC II w maju (może gdyby przyszedł chętniej też przyszłaby telewizja..?)
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Małgorzata pisze:I z pewnością zaprosimy go na MDC II w maju (może gdyby przyszedł chętniej też przyszłaby telewizja..?)
Świetny pomysł! :)
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Ola
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 10:52
Lokalizacja: Bla

Post autor: Ola »

Rafal_tata pisze:Witaj. Możesz podać formę kontaku w jakiej mamy się zwracać do p. Owasiaka? Jakiś mail, albo inny sposób, który np. wybrało TPD...
Witam

Adres do korespondecji:

FUNDACJA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
ul. Niedźwiedzia 2a
02-737 WARSZAWA

Jeden z aresów e-mail:

wosp@wosp.org.pl

Pozdrawiam

Ola
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ola pisze: wosp@wosp.org.pl
Mam pomysł, żebyśmy gremialnie, każdy z osobna wysłali apel pod ten adres! Jest to sposób podpatrzony z innych forów. Czytuję forum przeglądarki Opera, która bardzo często jest olewana przez administratorów i webmasterów np. stron banków internetowych. Skutkowało to tym, że pod innymi przeglądarkami wszystko działało ok, natomiast pod Operą ni-chu-chu. Teraz sytuacja się zmieniła m.in. dzięki zorganizowanej akcji polskiego forum Opery. Wygląda to m/w tak, że ktoś zgłasza źle działającą stronę i odszukuje kontakt do osoby odpowiedzialnej za jej działanie. Potem podaje maila, a kilkadziesiąt lub nawet kilkaset maili do admina z prośbą o poprawienie użyteczności serwisu przeważnie robi swoje :diabel2:
Podobnie powinniśmy zrobić tutaj. Jeden mail nic nie zdziała, skasuje go z nudów jakaś sekretarka, nawet nie czytając do końca. Może gdyby przykleić ten adres z apelem do WOSP mielibyśmy szansę wykazać się jakąś siłą :036:
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Poczekajmy lepiej chwilkę :) Podobno Owsiak wcale nie jest przeciw - napiszę do niego oficjalnie ze Stowarzyszenia i zobaczymy.
Taka akcja przydałaby się tam, gdzie nas olewają - w Ministerstwie Zdrowia na przykład.
Obrazek
Awatar użytkownika
mikka*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 07 lut, 2007 00:19
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: mikka* »

Za późno... ;) kilka dni temu wysłałam maila do Fundacji WOŚP z prośbą o pomoc właśnie w tej sprawie a dziś przypadkiem natknęłam się na ten temat na forum...widać coś w tym pomyśle musi być, skoro wielu z nas to przyszło do głowy :) Pomyślałam o WOŚP, ponieważ po pierwsze "dużo mogą" :) a po drugie prowadzą teraz akcję "Policz się z cukrzycą", w ramach której min. będą namawiać polskich producentów żywności do umieszczania na etykietach informacji o wymiennikach węglowodanowych i białkowo – tłuszczowych oraz próbować zmienić nastawienie polskiego społeczeństwa do diabetyków, poprzez przybliżenie ich problemów ( podkreślają jakie znaczenie dla poprawienia jakości życia chorych miałyby te zmiany). Hmm czy widzicie w tym jakieś podobieństwa ? :027: ...właśnie...celiacy borykają się na co dzień z bardzo podobnymi problemami, co w mailu napisałam - wyszczególniłam wiele podobieństw i wspólnych celów - i zapytałam czy możliwe by było "podłączenie" celiakii do tej akcji- bo skoro producenci zmienialiby etykiety, to może za jednym zamachem umieściliby informacje o glutenie. Jeśli natomiast to byłoby niemożliwe poprosiłam, żeby zajęli się tą sprawą osobno. Jeszcze nie odpisali...ale uważam, że fundacja fundacją, ale sami z osobna też możemy do nich pisać regularnie ;) a nóż :D
medic@wosp.org.pl
Ostatnio zmieniony pn 12 lut, 2007 09:26 przez mikka*, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

No to chyba czas napisać oficjalnie, a jeszcze lepiej - spotkać się :)
Myślę, że to się da zrobić. Najwyższy czas zacząć wykorzystywać urok osobisty członkin naszego Zarządu :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Małgorzata pisze:Najwyższy czas zacząć wykorzystywać urok osobisty członkin naszego Zarządu :D :D :D
:D
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Napisałam do WOŚP i otrzymałam taką odpowiedź:

Witaj, Krysiu!
Problem istotny. Zobaczymy, jak nam pójdzie z naszym Programem cukrzycowym, chociaż od razu mówię, że nie jest łatwo, bo firmy raczej słabo chcą uczestniczyć w oznakowaniu swoich produktów. Ale jeżeli nam pójdzie, to siłą rzeczy łatwiej Ci będzie – i Wam rodzicom – walczyć także o oznakowanie, które Wam ułatwi życie.
Serdecznie pozdrawiam! Sie ma!!!

Jurek
ODPOWIEDZ