Pizza z gofrownicy

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Pizza z gofrownicy

Post autor: thh-polka »

Ciasto:
500 ml ( 1/2 litra) maki ( gryczana, kukurydziana,ryzowa,ziemniaczana,skrobia kukurydz.) co najmniej dwa rozne rodzaje,
1 lyzeczka cukru
1 lyzeczka drozdzy(suszonych)
1/2 lyzeczki soli
550 ml letniej wody
3 lyzki oliwy/ oleju

Skladniki ciasta wymieszac i pozostawic w cieple aby ruszylo.

Dodatki:
6 plasterkow szynki
4 lyzki utartego sera
kawalek papryki
6 plasterkow suszonych pomidorow (marynowanych w oliwie)
lub 2 lyzeczki pasty pomidorowej
oregano, bazylia i tymianek

Dodatki pokroic b.drobno. Dodac do ciasta. Dokladnie wymieszac. Mozna jeszcze zostawic do ponownego wyrosniecia.

Nagrzac gofrownice. Nie za mocno. Ciasto wymieszac. Nakladac po 3 lyzki. Sa upieczone, gdy z gofrownicy przestaje leciec para. Nie piec za dlugo.
Mozna dodac tez drobno pokrojone usmazone pieczarki, drobno pokrojone oliwki.
Z tego przepisu wychodzi 8 krazkow. Najlepsze sa gorace. Mozna je zamrozic i odgrzac w tosterze. Na zimno tez dobre, moga byc na drugie sniadanie do szkoly czy pracy.

Sa b. latwe w wykonaniu.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Thh-polka, ale Ty masz super pomysły. Wypróbuję na pewno! :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

No nie. Pomysl nie jest moj. Przegladalam instrukcje obslugi gofrownicy, ktora mam juz ze 3 lata. Znalazlam tam przepisy takie klasyczne, ale w opisach po niemiecku i holendersku byly inne przepisy. Np. na pizze, na gofry z serem zoltym czy z utartymi jablkami i cynamonem. Zmienilam przepis na ciasto, bo tam bylo z mlekiem, 4 jajkami i cukrem.
Teraz pomyslalam sobie, ze bede musiala sprobowac z twarogiem na slodko, moze wyjda takie b. leniwe pierogi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Podoba mi się Twoja instrukcja do gofrownicy :D
Moja niestety nigdy instrukcji nie miała, albowiem nabyta została dawno temu od tak zwanych "Ruskich" gdzieś na wakacjach - i wciąż rewelacyjnie służy.

Zrobiłam dziś pizzowe gofry, z połowy składników, wyszło mi pięć kwiatków.
Pyszne! I tak się szybko pieką, jak już ciasto podrośnie.

Mąki miałam trzy: kukurydzianą, ziemniaczaną (najwięcej) i amarantusową, a dodatków niewiele - sucha krakowska, trochę żółtego sera i szczypiorek :D no i bazylia i oregano. W kwestii dodatków myślę zresztą, że dowolność jest ogromna.

Polecam :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

tylko gdzie teraz dostac taka gofrownice ... mhyyy.. :029:
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Gofrownica nie musi byc jakas nadzwyczajna, tylko zeby miala duza moc. Moja ma 1000W, a nazywa sie abc electro.
Dodam jeszcz, ze ostatnio upieklam gofry tylko z samego ciasta ( drozdzowego) bez dodatkow. Uzylam te gofry jako spody do pizzy: nalozylam na nie sosu pom., szynki i sera. Zapiekalam w piekarniku 200*C/10 min. Tez byly dobre.
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

ale smakowity przepis. Mam pytanie czy zamiast mieszac te maki nie mozna dac jakiegos mixu np z bezglutenu?
Co do gofrownicy to ja mam taką badziewną najtańszą i boję się że mi nie wyjdzie ta pizza, musze sprawdzić jej moc. No i koniecznie wyprobowac ten przepis.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

gosia888 pisze:czy zamiast mieszac te maki nie mozna dac jakiegos mixu np z bezglutenu?
Wydaje mi się, że możesz użyć dowolnego mixu. Ja robiłam nieraz gofry (tyle, że na słodko) właśnie z mixu Bezglutenu i wychodziły dobre... jak normalne gofry. Wydaje mi się, że thh-polka używa mieszanek mąk, bo nie ma dostępu do miksów (trochę daleko). Ale taka mieszanka wychodzi chyba również taniej...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Gosia888,
Wszystko tak jak napisala Kabran.
Mozna uzywac gotowych miksow b/g, ale nie trzeba. Gofry z maki bez zagestnikow i tak sie nie krusza.
Mysle, ze wychodza tez taniej. Duzo osob na forum pisze o wysokich cenach produktow b/g.
ODPOWIEDZ