Casa Fiesta - nachos etc

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Casa Fiesta - nachos etc

Post autor: miszczPZ »

Ostatnio w Piotrze i Pawle, oraz w Auchan znalazłem produkty tego producenta. Z tego co się orientuję to produkty te są importowane do Polski. Jednka na opakowaniu każdego produktu jest dokładny spis składników, wraz z zaznaczeniem co dany produkt może zawierać(laktozę, gluten itd.).

Ja próbowałem już Nachos serowe i naturalne(solone). Są one robione tylko z mąki kukurydzianej bez dodatku innych mąk. Są też Nachos Barbeque (czy jak to się pisze :P ) ale jest zaznaczone, że mogą zawierać pszenicę więc te dla nas odpadają.

W ofercie tej firmy są też dipy do Nachos i ich także próbowałem :) Dip Serowy i Hot Salsa mi bardzo smakowały..polecam gorąco... Tym bardziej, że od 4 lat jadłem tylko chipsy solone, a tu po raz pierwszy mogłem wrócić do chipsów smakowych, czyli Nachos serowych..:) <jupi> <lala>
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

My też kupujemy Nachosy tej firmy (tylko te naturalne, solone). Wydają się być okey. Dipom na razie tylko się przyglądałam :)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Uwielbiam naczosy Casa Fiesta! Aczkolwiek zawsze szukam cenowej promocji, bo tak to one nie są zbyt tanie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Sheep pisze:Uwielbiam naczosy Casa Fiesta! Aczkolwiek zawsze szukam cenowej promocji, bo tak to one nie są zbyt tanie :P
W Piotrze i Pawle w Poznaniu te Nachos są po około 9 zł. Natomaist w Auchan sa po 6,50..więc różnica w cenie jest spora. Poza tym jest też inna firma produkująca tańsze Nachos(Wanted http://www.wantedfoods.com/site/299 ), ale to jest producent z Belgii i nie mam pojęcia jak do nich napisać z zapytaniem o ich produkty:)
Ostatnio zmieniony ndz 13 maja, 2007 21:50 przez miszczPZ, łącznie zmieniany 1 raz.
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Siłaczka200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt 27 kwie, 2007 12:02
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: Siłaczka200 »

Dzień dobry! Jestem z Wami od niedawna. Sympatycznie przywitał mnie Rafał_tata oraz lucka, z którą nawet teraz trochę piszę prywatnie. Jestem pełna uznania dla kabran za jej wiedzę (dotyczącą celiakii i in. chorób p. pokarm.), udzielanie pomocy innym, aktywny udział na forum! Zanim ośmieliłam się tu napisać poczytała Wasze posty. Moja córka jest na diecie b.g. od września 2006. Wciąż uzupełniam wiedzę na temat tej choroby. Najwięcej wątpliwości budzi we mnie określanie produktów jako bezglutenowych! I tak np. napiszcie mi proszę czy mogę podawać córce produkty z syropem glukozowo - fruktozowym? Bo z syropem skrobiowym, to jednak nie daję.

Proszę, zanim zadasz pytanie, użyj opcji Szukaj ( topics31/instrukcja-obslugi-funkcji-szukaj-vt1629.htm ) i sprawdź, czy już o tym nie było na forum. Ewentualne pytania zadaj w wątku o właściwym temacie. Ten wątek jest o Casa Fiesta, a o syropach mnóstwo już było na forum, wystarczy poszukać. Polecam np. wątek: topics3/syrop-glukozowo-fruktozowy-vt82 ... lukozow%2A

Moderator
Ostatnio zmieniony pn 14 maja, 2007 21:13 przez Siłaczka200, łącznie zmieniany 1 raz.
CO CIĘ NIE ZABIJE, TO CIĘ WZMOCNI!
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Własnie znalazlem te nachosy we Wrocławiu w Almie (w arkadach wrocławskich) Wprawdzie cena troche odstrasza - 9zł za 200g i 12zł za 400g, ale po pół roku pełnej abstynencji nie mogłem się powstrzymać :diabelek: Nawet na tych barbeque napisane jest, że zawierają gluten ale w ilości < 200ppm czyli dla nas (teoretycznie) bezpieczne.
Tym razem nie miałem czasu, ale następnym razem postaram się poczytać skład pozostałych produktów tego producenta bo była tego cała półka.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

mr.kwiatek pisze:znalazlem te nachosy we Wrocławiu w Almie (w arkadach wrocławskich)
Mówisz o tej nowej Galerii naprzeciwko EPI?
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Tak - o tej naprzeciwko EPI.
Dzisiaj spędziłem troche więcej czasu nad półką z produktami z CasaFiesta - oprócz nachos serowych i solonych które wogóle nie mają glutenu i barbeque które mają poniżej 200ppm znalazlem też przyprawy do potraw - fajita, chili i taco (jest jeszcze przyprawa do burito ale jest zaznaczone zawiera pszenice). Poza tym bezpieczna są dipy - serowy, guacamole i salsa oraz sos guacamole.
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze samego placka tortilli, ale niestety jest robiony z pszenicy.
Przy okazji na tej półce znalazłem książeczkę reklamową z przepisami kuchni meksykańskiej z pomysłami jak wykożystać ich produkty - postaram się ją zeskanować i umieścić w dziale przepisy (pewnie jak tylko znajde jeszcze jakiś "sensowny" przepis na tortille ;))

Co do samej Almy to powiem szczerze, że jest to jeden z najlepiej zaopatrzonych sklepów spożywczych we Wrocławiu (nie miało to zabrzmieć jak reklama...). Znalazłem tam nawet Smakusie i duuużo innych "bezglutenowych produktów z życia codziennego".
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Jakiś czas temu pisałam do Casa Fiesta, aby upewnić się, czy Nachosy rzeczywiście nie zawierają glutenu, ale niestety odpowiedzi nie otrzymałam. Poszperałam trochę w necie i znalazłam blog zdaje się celiaczki hiszpanki-zdaje się bo hiszpańskiego nie znam :D, ale z tego co udało mi się rozszyfrować, z informacji podanej 18 października 2006 przez Stowarzyszenie Konsumentów na podstawie przeprowadzonych badań CASA FIESTA. Tortillas chips (Nachos): zawierają 12 ppm glutenu. Oto link: http://singluten.wordpress.com/2006/10/ ... a-rediris/
Obrazek
ODPOWIEDZ