Gdzie kupić gumę guar lub ksantan?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mamamaria3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 03 lip, 2007 13:23
Lokalizacja: Skierniewice

Gdzie kupić gumę guar lub ksantan?

Post autor: mamamaria3 »

Jest w przepisach dla bezglutenowców, a nie mogę nigdzie jej kupić! W sklepie ze zdrową żywnością nie ma (Skierniewice), może w sklepie internetowym? Zamówiłam w "Małym alergiku", ale chyba się nie doczekam. Dziewczyny, gdzie kupujecie? Maria
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Gumę guar możesz zamówić bezpośrednio z Glutenexu http://www.glutenex.com.pl/
Ja kupuję w sklepie ze zdrową żywnością. Zapytaj w tym sklepie, czy istnieje możliwość zamówienia- jeśli sprowadzają wyroby Glutenexu, to nie powinien to być dla nich problem.
A do czasu aż przybędzie guma guar, proponuję użyć do zlepienia ciasta zmielonego siemienia lnianego- rozrobić w gorącej wodzie uzyskując konsystencję jajka.
Ostatnio zmieniony wt 03 lip, 2007 14:21 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
mamamaria3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 03 lip, 2007 13:23
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: mamamaria3 »

Dziękuję!!!!!!
Malwina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 18:15
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Malwina »

JA zawsze kupuję ja w sklepie eko kącik
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Pamiętaj, że kupne mieszanki mączne już zawierają gumę guar, i jeśli ich używasz, to nie ma potrzeby nic już dodawać. Ja używam gumy guar , gdy sama mieszam różne mąki.
Awatar użytkownika
Janis_J
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz 18 cze, 2006 11:25
Lokalizacja: ..

Post autor: Janis_J »

a ja również w Glutenexie kupiłam gumę guar :-) tyle, że niestety kurier zniszczył moją przesyłke i wszystko było rozsypane... i muszę jeszcze raz zamówić (same problemy) tylko czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wyglądają jakieś proporcje jej używania ? ew. na priv. THX
..::forgive and forget and you will never regret::..
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Gumę guar (ew. gumę ksantan) dodaje się do mąk bezglutenowych, tych robionych na bazie różnych rodzajów skrobi. Ja na 1 szklankę takiej mieszanki dodaję około pół łyżeczki gumy guar (dawniej dodawałam 1 łyżeczkę, ale to stanowczo za dużo, wystarczy pół).
Po co samemu robić mix? Na przykład jeśli nie możesz ani skrobi kukurydzianej, ani pszennej bezglutenowej (a te kupne zawierają jedną lub drugą). Czy samodzielnie zrobiony mix jest tańszy? Czasem - to zależy jakich mąk użyjesz.
Przykład: 1/2 szklanki mąki ryżowej + 1/2 szklanki skrobi ziemniaczanej + 1/2 szklanki skrobi z tapioki. Na każdą szklankę takiej mieszanki należy dodać pół łyżeczki gumy guar. Dobrze wymieszać.
ODPOWIEDZ