Kluski śląskie

Wszystko co można wyczarować z ziemniaka - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Re: Kluski śląskie

Postprzez Celiak w podróży » So 19 wrz, 2015 20:07

Chciałam dodać zdjęcie, bo właśnie zjadłam "nowe" kluski, ale wyskakuje mi taki komunikat: Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki.

Zatem wrzucam kluseczki na fejsa i można je zobaczyć tutaj:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Dzisiaj były jeszcze lepsze :)
Celiak w podróży
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Justyna1982 » Pn 21 wrz, 2015 06:39

U mnie rodzina z dziada pradziada śląska i u nas robi się bez jaja. Grunt to dobre ziemniaki. Jeżeli trafią się suche to wtedy można poratować się jajem ale to rzedkość. Ugotowane ziemniaki przecisnąć dodać szczyptę soli podzielić na równe 4 części jedną część zastąpić skrobią. Zagnieść, uformować kluski i oprószyć skrobią. Ugotować w lekko osolonej wodzie.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez Celiak w podróży » Pn 21 wrz, 2015 22:57

Justyna1982 napisał(a):U mnie rodzina z dziada pradziada śląska i u nas robi się bez jaja. Grunt to dobre ziemniaki. Jeżeli trafią się suche to wtedy można poratować się jajem ale to rzedkość. Ugotowane ziemniaki przecisnąć dodać szczyptę soli podzielić na równe 4 części jedną część zastąpić skrobią. Zagnieść, uformować kluski i oprószyć skrobią. Ugotować w lekko osolonej wodzie.

No i tak właśnie robi mój chłopak :D
Celiak w podróży
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Ziemniaki