z

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Witaj Marcinie- sama jestem w kropce. U mnie dopiero 7 m-cy temu zdiagnozowano chorobę czuję się skrępowana iść po pomoc ale odczuwam braki pieniążków.
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Ja mam 19 lat(rocznikiem) i w wieku 17 zabrali mi zasiłek. Odwoływałam sie, ale nic z tego.Na jednej z komisji lekarz powiedział mi, że zasiłek mi sie nie należy i nie mam, co sie odwoływać. Żeby dostać zasiłek musiałabym być niepełnosprawna i potrzebować stałej opieki.
Ostatnio zmieniony śr 09 lip, 2008 07:04 przez Młoda_17, łącznie zmieniany 1 raz.
Niunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Niunia »

Witajcie

Mam bardzo podobną sytuację do was zdiagnozowano u mnie celiakie w wieku 20 lat dokladnie rok temu dziś mam 21 składałam wniosek do powiatowego zespołu ds niepełnosprawności i przyznano mi lekki stopien niepełnosprawności moja Pani doktor gastrolog kazała się odwołac i odwołałam się do wojewódzkiego zespołu tam decyzje o lekkim stopniu niepełnosprawności potrzymali i znów Pani doktor powiedziała ze ona by spróbowała do sądu jak mam siłe spróbowałam sprawa ciągnie się rok wczoraj otrzymałam opinie biegłego gastrologa który uznał ze od lipca 2007 do czerwca 2009 uznaję mnie za osobę o umiarkowanym stopniu niepełnosprawnosci ponieważ narazie nie rokuję na poprawę stanu zdrowia fakt u mnie celiakia przebiega dosyć dramatycznie mimo diety objawy nie dokońca ustępują więc teraz reszta w rękach sądu jaki wyda wyrok. Nie poddawajcie się i walczcie do końca sama wiem jak dieta narusz budzet :-)
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

I znów iskierka nadziei :) Dzięki za wiadomość , rozumiem, że na 2 lata został Ci przyznany zasiłek...
Obrazek
Niunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 14:55
Lokalizacja: Warszawa

:-)

Post autor: Niunia »

Narazie nie mam wyroku sądu więc pozostaje mi czekać lekarz biegły gastrolog napisał mi w swojej opini , którą wczoraj wysyłałam ze uwaza ze nalezy mi sie umiarkowany stopien niepełnosprawnosci oczywiscie na 2 lata teraz czekam na sprawe i wyrok zobaczymy
jezeli to co gastrolog napisał jest wiązace to jednak warto do końca walczyć:-)

a ty na jakim etapie jestes?
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Z tą sprawą to u mnie jak z rakiem "krok do przodu, dwa w tył" :) . Są chwile, że myślę iż dlaczego nie walczyć o swoje a za chwilę po głębszym zastanowieniu przychodzi myśl.... czy nie brak ludzi bardziej potrzebujących ??? i znów moje działania stają w martwym punkcie.
Obrazek
ODPOWIEDZ