Dietetycy.

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Dietetycy.

Post autor: salcia »

Witajcie.Szukam dietetyka (nie prywatnie,na kasę chorych),-ciekawe czy jeszcze tacy istnieją??Chciałabym się dostać do takiej osoby aby pomogła w dopasowaniu diety najlepiej okolice Sosnowca.Może macie jakieś doświadczenia w tym względzie?Zaznaczę ,że to chodzi o mnie a nie o córkę.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

O, a ja właśnie tez szukam dietetyka, z tym, że z Warszawy, ew. okolic. Także najchętniej na NFZ.
Zatem podpinam się do prośby salci o namiary na dietetyka:)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dietetycy.

Post autor: Magdalaena »

salcia pisze:Witajcie.Szukam dietetyka (nie prywatnie,na kasę chorych),-ciekawe czy jeszcze tacy istnieją??Chciałabym się dostać do takiej osoby aby pomogła w dopasowaniu diety najlepiej okolice Sosnowca.Może macie jakieś doświadczenia w tym względzie?Zaznaczę ,że to chodzi o mnie a nie o córkę.
Korzystałam z usług dietetyków prywatnie i jestem o nich jak najgorszego zdania jako całej grupie zawodowej.

Po pierwsze nie znają tak dobrze zasad stosowania diety bezglutenowej w praktyce jak my. Jedna z pań polecała mi piwo Karmi, inna kawę zbożową. Uważała, że w komunikancie jest tak mało glutenu, że nie ma się czym przejmować.

Po drugie - dieta bezglutenowa, to ma być dieta na całe życie, która umożliwia normalne funkcjonowanie (tylko bez glutenu). Dla dietetyków większość dostępnych w handlu produktów była jakoś tak ogólnie "niezdrowa". To co polecali strasznie mi nie smakowało (baranina) a oni nie widzieli w tym problemu. Nie byli w stanie odnieść diety bg do rzeczywistości (co jeść "na mieście").

I na koniec - mam wrażenie, że to przez dietetyczki i ich nikła wiedzę o celiakii tak gwałtowanie przytyłam po przejściu na dietę. Bo zabronili mi większości rzeczy, które lubię, udzieili mylnych informacji, nie ostrzegli przed wilczym głodem.

Jeśli ktoś zna innego dietetyka to chętnie go spotkam, także dlatego, że ciągle próbuję się odchudzać i nie za dobrze mi to wychodzi.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Ja niestety zgadzam się z opinią Magdalaeny. Również początkowo zasięgnęłam rady dietetyczki, ale szybko przekonałam się, że była osoba niezbyt kompetentną, pozwoliła na spożywanie kilku produktów, które de facto okazały się niedozwolone. Może potrafiłaby podtuczyć moje dziecko, które wtedy wyglądało jak chodząca anoreksja, ale niekoniecznie bezglutenowo.
Ostatnio zmieniony śr 26 mar, 2008 14:41 przez asiar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Słuchajcie, a co z tym badaniem przygotowywanym przez dietetyków z SGGW dla osób z Warszawy i okolic? Miała być zebrana grupa do końca marca, ja się zgłosiłam, ale do tej pory nic się nie dzieje.
Szkoda trochę, bo myślałam że uda mi się wypracować jakiś swój schemat żywienia. Ostatnio niestety mam wrażenie, że niestety przez dietę zaczynam się odżywiać raczej śmieciowo-resztkowo ;) a nie odżywczo. Ciężko mi przychodzi, żeby sobie coś nowego wymyślać :(
Jeśli ktoś wie coś na ten temat, to proszę żeby się podzielił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja się zgłosiłam od razu wtedy w listopadzie po konferencji, ale pani mi odpisała, że póki co byłam jedna jedyna...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Mi pani odpisała 25.10.07. : "dziekuje za zgloszenie sie do projektu. na razie wpisze Pania na liste osob zainteresowanych (na razie jest Pani 3 osoba)" I do tej pory cisza, a szkoda, bo wiązałam duże nadzieje z tym programem, bo tak jak pisały dziewczyny, że panie dietetyczki mają bardzo nieaktualną wiedzę na temat diety bezglutenowej, jeśli w ogóle :( Jest to smutne bardzo, bo ktoś kto nie ma zupełnie dostępu do internetu i obecnych wyników badań, albo uważać pomoc dietetyczki za wystarczającą itd. może sam nieświadom robić sobie wielką krzywdę, co najgorsze przy pomocy kompetentej wydawałoby się osoby. Wiadomo też że osoby mające celiakię jedne chciałyby schudnąć, inne przytyć, i najlepsza byłaby dieta profilowana. Może jednak coś jeszcze wyniknie z tego programu, chyba trzeba się pani przypomnieć? Miejmy tylko nadzieję, że nie skończyły się pieniądze na projekt :D
Ostatnio zmieniony czw 27 mar, 2008 00:03 przez Kasinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ja też się zgłosiłam i też mam czekać na większą grupę
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Też się zgłosiłam, ale w ogóle nie dostałam odpowiedzi. :/
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

A co do dietetyka, to ja idę w przyszłym tygodniu do jednej podobno dobrej pani - zdam relację po wizycie. Postaram się ją wymaglować, bo wizyta płatna.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Ponoć we Wrocławiu jest dobra pani dietetyk... słyszałam pozytywne opinie od dwóch dorosłych bezglutenowców. W jednym przypadku to akurat ona zaleciła stosowanie diety bg, więc chyba jakieś pojęcie na temat naszej diety faktycznie ma.
ODPOWIEDZ