Prosze o rade

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Prosze o rade

Post autor: Manga »

Witam wszystkich
Mam nadzieje,że pomożecie mi.
Mam syna 11 lat oraz z zD.
Od kiedy pamiętam nie jada potraw mącznych.Mówiono mi,że widocznie taka "jego natura".Jednak dwa lata temu zrobiono mu badania w kierunku celiakii.Wyniki były "okropne" tak to ujęła pani gastolog - potwierdzały chorobe.Skierowano nas na endoskopie,która..........wykluczyła celiakie.Lekarka powiedziała,że "no nie wiem teraz co mu jest" - to jej słowa.Dodam,że miał niedowage.Nie zalecono nam żadnej diety!!! Prosiłam lekarke aby powiedziała mi co mam dawać synowi aby choć troche przytył.Ale niestety nie udzieliła mi żadnej informacji.
Szukałam informacji jak i co mam zrobić aż trafiłam na taki oto opis:
Celiakia potencjalna
Za potencjalne są uważane przypadki, gdy w surowicy występują markery pozytywne, a biopsja jelit jest normalna.
U pacjentów z celiakią potencjalną może z czasem powstać rozpoznawalne uszkodzenie układu trawiennego. Często celiakia w postaci ukrytej pojawia się u osób cierpiących na patologie autoimmunologiczne, takie jak cukrzyca insulinozależna i zapalenie tarczycy, zespoły Downa, Turnera i Williamsa, oraz niedobór IgA.
To dokładnie opisuje "nasz" przypadek.Tylko dlaczego lekarka mi nic o tym nie powiedziała :/

Mam więc pytanie
Czy ktoś z Was ma podobne "doświadczenia" jak my?
Poradzcie co mam robić?

Z góry dziękuje za wszelkie rady
Małgorzata
rose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 05:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rose »

Manga, prawdopodobie lekarka nic Ci nie powiedziała, bo jest nieodpowiedzialną lekarką. niestety takie przypadki zdarzają się często. :( radzę zmienić lekarza jak najszybciej.
Ostatnio zmieniony pt 11 lip, 2008 18:38 przez rose, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: mlobko »

Jeśli jesteś z okolicy Warszawy to polecam Ci szpital Na ul. Działdowskiej i doktora Dziechciarza. Rewelacyjny lekarz i człowiek. Nie wyjdziecie bez porady. Ponadto mają tam dietetyka wiedzącego nieco więcej o celiakii.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

Niestety mieszkam koło Szczecina :( a szpital przy ul Działdowskiej znam dobrze - szczególnie oddział kardiochirurgii
bogusia1958_58
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 27 sie, 2008 19:58
Lokalizacja: lublin

Proszę o radę

Post autor: bogusia1958_58 »

Proszę ,niech mi odpowie ktoś kto ma ten sam problem! Otóż pobierano mi wycinek z pośladka w celu potwierdzenia choroby Durhinga ! Wynik wyszedl negatywny! Z tej radości zjadlam kawalek mojego ulubionego wędzonego dorsza ! Pomimo ,że nie wykryto u mnie nietolerancji jodu- calą noc przesiedzialam w WC.Sama już nie wiem , co o tych wynikach myśleć ? Przecież nie mam uczulenia na jod -więc skąd te problemy ? Proszę o jakąś radę ! Nie wiem czy mogę jeść morskie ryby czy nie? Pozdrawiam! <mmm>
ODPOWIEDZ