OBJAWY celiakii u niemowlęcia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

3xmama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 16 lut, 2006 09:33

Post autor: 3xmama »

witam. Moja córcia tez preżyla sie przy piersi i byla ogolnie bardzo niespokojnym dzieckiem od 2 do 8 tyg życia, chodzila coraz pozniej spac, w jej przypadku byla to nietolerancja laktozy , jest ona zawarta w mleku "niestety" rowniez kobiecym i w takich przypadkach bardzo czesto konczy sie rezygnacja z karmienia piersia, mozna sprobowac odciagnac pokarm na poczatku karmienia , gdyz w nim jest jej zawarte najwiecej, ale nie musi to pomoc. My musielismy przestawic mala na mieszanke mlekozastepcza Bebilon Pepti i po 3 dniach wszystko sie uspokoilo. W piatym mies. życia rowniez normalne mleko nie podeszlo a dotego dolaczyla sie alergia na bilaka mleka i astma i jestesmy na Nutramigenie.
Z jednym wyjatkiem moje dziecko robilo duzo wodnistych i pienistych kupek, ale bylo slychac bulgotanie w brzuszku, w prasie okreslane jest to jako slyszalne przelewanie sie tresci jelitowej co u tak malego dziecka ma swiadczyc o tym ,że szkodza ma produkty mleczne z diety mamy.
Gosiula372
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 19 paź, 2007 12:12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: Gosiula372 »

Witam forumiczki!

Mój 14m synek od 4m jest na Nutramigenie, podejrzewa sie skaze białkowa objawiającą sie wysypka ,czerwonym drobnymi krostkami , skaza nie jest zdiagnozowana na podstawie badań.
Od bodajze 8 m wprowadzilismy do diety gluten i od tej pory zaczeły sie problemy z skórką które na jakis czas zanikły! Przez cały ten czas podawałam gluten,myslac iż nie jest to główny winowajca wysypki, odkad zaczął jadac wiecej produktów glutenowych dała o sobie dac skóra i kupki o konsystencji masy z pasmami sluzu, !
W nocy mały jest niespokojny, przebudza sie,kreci oddaje duze ilosci gazów!
Waga jest prawidłowa 50Cnt, natomiast wzrost 10 Cnt., dosc duzy brzuszek
Pod koniec m-ca mamy pierwszą wizyte w poradni gastrologcznej, badane krwi itp. ale czytajac wiele wypowiedzi, nie jestem do konca przekonana do ich wiarygodnosci!!!!
Czy opisane przezemnie spostrzeżenia świadczą o celakii?????
Jest to pierwsze doswiadczenie z tego typu problemami, prosze o rade!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Gosiula372 pisze:Pod koniec m-ca mamy pierwszą wizyte w poradni gastrologcznej, badane krwi itp. ale czytajac wiele wypowiedzi, nie jestem do konca przekonana do ich wiarygodnosci!!!!
Testy robione w laboratorium są absolutnie wiarygodne. Pewnie masz na myśli testy do domowego użytku (kupujesz w aptece i sama robisz sobie w domu) - o tych rzeczywiście dużo na forum dyskutowaliśmy i nie do końca im wierzymy.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Moja panienka 7 tygodni jest córka celiakczki alergiczki i tatusia uczulonego na sporo rzeczy (mamy także krzyżowe)staram największe alergeny eliminować z jej diety ostatnio wprowadziłam ser żółty podobno najmniej uczula i na razie nie widzę żeby cos złego sie działo a po jogurcie działo sie wzdęcia brak kup ...
polecam lacidiofil baby rewelacyjny probiotyk z prebiotykiem wskazany przy takich problemach - Poli ładnie wyregulował działanie brzuszka (tfu tfu)
co do diety tak właśnie powoli i po jednym 2 powinno sie wprowadzać nowe produkty do diety (bo zdrowie mamy też jest ważne) i nie powiedziane ze np truskawki czy pomidory uczulą, a np wieprz nie - właśnie tak jest u nas :027:
pamiętajmy także, że dzieci maja niedojrzały układ pokarmowy i stad wzdęcia prężenia sie i przelewania z wiekiem to ustępuje ale warto dmuchać na zimne i np podać by sprawdzić czy to nie to np krople sab simplex lub polskie espumisan itp ...tylko nie za bardzo
ODPOWIEDZ