Celiakia i choroba von Willebranta

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Celiakia i choroba von Willebranta

Post autor: Sowa »

Od kilku dni wiem, ze man celiakię, badano mi poziom przeciwciał anty TG , gastroskopii z pobraniem wycinków z dwunastnicy lekarz nie moze mi zrobic bo mam von Willebranta który moze wywołac krwawienia, mam zrobic kolejne badania przeciwciał na Borowskiej we Wrocławiu. Objawy celiaki mam od 14 lat ciagle boli mnie brzuch, mam biegunki, cokolwiek zjem na dodotek od kilku meisicecy mam czerwono biale okropnie swedzonce kropki na skorze, a od 2 tyg zółty jezyk, czy to rowniez objawy tej choroby?ZMieniła diete dwa dni temu i czuje sie znacznie lepiej. Lekarz powiedział mi rowniez ze celiakia mogła wpływac na moje wyniki krwi a szczególnie Aptt, mam tez nieustannie podwyzona bilirubinę i przeciwciała ANTY HCV choć wynik badania na wirusa zapalenia watronby typu C mam ujemny. Czy to wszystko mogła wywołac celikia? Czy badania przeciwcial potwierdza diagnozę? Dotychccas leczono mnie na nadwrazliwosc jelit głownie debridaem ale niewiele pomagał... czy temu wszystkiem winne jest uczuelnie na gluten? Proszę o rady.
Ostatnio zmieniony wt 26 sty, 2010 14:37 przez Sowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

W ocenie objawów najlepiej żeby się wypowiedział dobry lekarz, bo jak przy każdej chorobie immunologicznej ilu pacjentów tyle objawów.
Sama widzisz, że dieta przynosi rezultaty :) ale nie przechodź na dietę przed wykonaniem pełnej diagnostyki, bo mogą nie wyjść przeciwciała.
Organizm wyczerpany niedoborami może manifestować różne choroby, podatność na różnego rodzaju infekcje. Najpierw jest potrzebna możliwie pełna diagnostyka - obyś miała przeciwciała, bo bez gastroskopii ciężko byłoby coś stwierdzić... Powodzenia.
Obrazek
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Bylam dziś u lekarza, który powiedzial mi ze przeciwciała utrzymują się od 3 do 6 miesięcy, ze moge spokojnie robic badania, także jutro się wybieram i zobacze co wyjdzie.
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

Badania zrobiłam, wyników jeszcze nie mam, od 2 tygodni jestem na diecie i niestety po poczatkowym spokoju i braku objawów, od kilku dni znowu mnie boli:((. Nie zmienilam nic w diecie, nie zjadlam nic "zakazanego" Lekarz powiedział mi ze musze czekac na wyniki, i ze to one ostatecznie wykaza czy mam celiakie, tak jak pisałam gastroskopii zrobic mi nie mozna, tylko czy badania krwi dadza ostateczna odpowiedz? Jesli wyjada ujemne tzn, ze mam iBS?, czy to moze jeszcze cos innego? Szczerze mowiac, juz nie mam sily, nie wiem co jesc, jak sie leczyc, jakie zrobic badania, zeby mnie w koncu nie bolao, juz 14 lat mnie to meczy. Doradzcie cos..
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

Wyniki sa ujemne.. czyli nadal ma IBS, któy mimo tez iz nie jem niczego smazonego, tlustego, nie "domowego", mleczne, meczy mnie całymi dniami, co gorsze moj bol sie przemiescił boli mnie nie w na wysokosci pepeka tylko nieco powyzej, cokolwiek zjem... doradzice jakie jeszcz ebadania zrobic..
"Nie widziałem, bylem odwrócony" M.H.
joana22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 19:38
Lokalizacja: poznań

Post autor: joana22 »

Ciezko jest stwierdzic bez biopsji ja np mam 4 stopien zaniku kosmkow a z krwi wszystko ujemne i tez przestaje wierzyc w celiakie bo mam wrazenie ze to jakas bakteria tam siedzi no ale na diecie jestem celiakia to dziwna choroba ciezko jednoznacznie ja stwierdzic nie wiem ale chyba musza ci gastro zrobic
ania_sb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008 09:55
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: ania_sb »

Czasem bywa i tak że trzeba jeść owoce tylko gotowane,warzywa również.Po prostu spróbuj,na wszystkim musimy się uczyć.
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

Ja tez jestem na diecie cały czas, ale niestety nie pomaga ciagle bole, wzdecia wlasciwie non stop czuje:(, warzywa jem tylko gotowane, a owocow malo głowie ryz z jabłkami ( gotowanymi), i nie wiem od czego mama objawy. Najgorsze jest to ze przez von Wilebranda nie moga mi zrobic ani kolonoskopii ani gastroskopii z pobraniem wycinka, a wszelkie inne badania nawet helicobractera sa ok i tak sie mecze non stop na lekach co mi nie pomagaja..
"Nie widziałem, bylem odwrócony" M.H.
joana22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 19:38
Lokalizacja: poznań

Post autor: joana22 »

Ja np mam helikobactera i sie z nim bujam i sama nie wiem czy to on jest powodem tego zaniku i tych boli brzucha ,ale pamietaj ze musi minac troche czasu zeby bylo ci lepiej ,nie wiem co to za choroba przez ktora nie moga ci pobrac wycinkow ale moze cos wymysla lekarze.pozdr
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Proponuję posiew kału, grzybica lub przerost bakterii w przewodzie pokarmowym jest bardzo częstą przyczyną wzdęć. Lekarze niestety to badanie kompletnie ignorują mówiąc , że bakterie i grzyby są zawsze. Owszem są, ale muszą być też w odpowiedniej ilośći i jeżeli tak jest to na wyniku posiewu jest napisane flora fizjologiczna
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

von Willebrand to lagodniejsza postac hemofili, wycinka nie moga mi pobrac bo moge dostac krwotoku. Basiu posiew kału zamierzam sobie zrobic, z tym ze 10 dni temu skonczylam brac antybiotyk na gronkowca w ukl. moczowym, sadz ze po dwóch tyg mozna bedzie juz robic wyniki?
"Nie widziałem, bylem odwrócony" M.H.
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Sowa, zainteresuj się jeszcze badaniem kapsułkami endoskopowymi, w niektórych przypadkach zastępuje to gastroskopię i daje podobne możliwości jak wycinek , jest o tyle lepsze od gastroskopii że zdjęcia są calego jelita, a nie tylko początkowego jego fragmentu, no i jest badaniem nieinwazyjnym :)
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

Witaj Basiu dziekuje CI za informacje, ale niestety nie robia tego badania we Wrocławiu:(, jutro ide do gastrologa sprobuje z nim porozmaiwac na ten temat.
"Nie widziałem, bylem odwrócony" M.H.
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

Odwiedziłam dzis gastrologa i dowiedziałam sie ze moje bole, które teraz lokalizuja sie powyzej pepka to zoladke i dwunastnica, choć powiem, ze bol przechodzi po debridacie polaczonym z mieta. dostałam prócz debridatu nolpaze.. Gastroskopii nadal nie bede miała, a badanie kapsułkami jest wg. mojego lekarza, mniej efektywne i droższe. Takze, juz nie wiem co dalej robic, meczyc kolejnego lekarza o skierowanie na gastro? na dodatek mam strasznie kwasno-gorzki smak w ustach..Znacznie w ogole dobrego gastrologa we Wrocławiu?
"Nie widziałem, bylem odwrócony" M.H.
Sowa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: pt 12 cze, 2009 19:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sowa »

Jeszcze chciałabym dodac do moich objawów nieustajacy gorzki smak w ustach i zolty nalot na jezyku. Ponadto od 2 lat mmm stale podwyzszona bilirubine i przez 1,5 roku mialam znacznie podwyzszpne przeciwciala anty HCv\V- obecnie ich poziom jest w normie , wirusa typu C nie mam, od czego moge miec te bole zoladek, watroba, jelita? tabletki nie pomagaja i juz nie wiem co robic, doradzcie prosze...
"Nie widziałem, bylem odwrócony" M.H.
ODPOWIEDZ