Gospoda u Wiedźmy - Pilzno-Lipiny

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gospoda u Wiedźmy - Pilzno-Lipiny

Post autor: Grażyna »

Będąc na południu Polski , postanowiłam sprawdzić osobiście, jakie pierogi robią w Gospodzie u Wiedźmy (chwalą się na stronie, że robią kilkanaście rodzajów bezglutenowych). Rzeczywiście były;) - kilka rodzajów (bardziej egzotyczne smaki trzeba jednak zamawiać). Ja próbowałam ruskie i miks pierogów słodkich. Powiem Wam że rzeczywiście pierogi przepyszne. Ciasto cieniutkie - jak w glutenowych, nadzienia dużo. O niebo lepsze niż moje! Na pewno nie żałuję,że namówiłam męża na "zboczenie" z trasy (jedyne 40 km :D )
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

No nie dziwię się, ja dla pierogów dałabym się poćwiartować. Stronka gospody zachęcająca :)
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Jadłam, polecam. przepyszne. Szkoda tylko, że to 300 km od mojego domu :(
Obrazek
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

Potwierdzam, pierogi z Gospody u Wiedźmy są wybitnie smaczne. Wrażenie robi wybór bezglutenowych nadzień, ciasto delikatne, warto do Gospody zajechać wybierając się na południe Polski.
Obrazek
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

Potwierdzam jakość pierogów w Pilźnie. Zawsze biore 2-3 porcje na wynos zamrożone. Spokojnie dojeżdżaja do Krakowa. Następnym razem wezmę lodówkę turystyczną. Na razie lepic bezglutenowych nie potrafię.
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

Gospoda u Wiedźmy oferuje świąteczne bezglutenowe pierogi i uszka, zamówienia można składać pod numerem 14 672 46 49, http://gospodauwiedzmy.pl/2012/12/05/sw ... i-i-uszka/ :D
Obrazek
Monikaboh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 04 mar, 2013 11:50
Lokalizacja: Pilzno

Post autor: Monikaboh »

W gospodzie można zjeść 2 bezglutenowe zupy pyszny barszczyk czerwony z bezglutenowymi uszkami i rosół z kluseczkami. Pojawiły sie też krokiety z mąki gryczanej zawijane w zieloną sałatę z sosem oczywiście wszystko bezglutenowe.
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

Dla bezglutenowcow jest tez łosos.
Ma byc osobna kartka z menu bezglutenowym aby latwiej dobrac. Moja glutenowa rodzina uwielbia tam robic przerwe w podrozy. Ostatnio zabralam na wynos 5 porcji poierogow .
ODPOWIEDZ