Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Może jedź do Włoch :D
Ich stowarzyszenie uruchomiło właśnie infolinię - można zadzwonić i zapytać gdzie w okolicy jest najbliższa knajpka z jedzeniem bezglutenowym. Nabliższa z około tysiąca istniejących w całych Włoszech...
:D
Poczytajcie sobie, co możemy mieć:
http://www.aoecs.org/news/news.php?id=34

Nie namawiam, ale zamiast narzekać może Ty, Magdalaeno też mogłabyś do nas dołączyć i mieć własny udział w polepszaniu jakości życia bezglutenowców? ;)
Obrazek
milenka20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 03 sie, 2007 00:57
Lokalizacja: Miłakowo

proszę o adres restauracji bezglutynowej w Angli, Coventry

Post autor: milenka20 »

Apsiii pisze:Hmmm... A wiecie cos o "knajpkach bezglutenowych" w Krakowie? Jesli tak, to dajcie siakies namiary.. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Restauracja Zagroda Bamberska w Poznaniu na swojej stronie podaje przepis na bezglutenowe i bezmleczne potrawy. Oto link: http://www.zagrodabamberska.pl/index.ph ... 2ed79b45fd
Może w menu też się coś znajdzie..
Ostatnio zmieniony wt 21 sie, 2007 04:09 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

Witam-w październiku byłam w Oliwce, która jest polecana w broszurce naszego stowarzyszenia. Powiem tak-ceny mogłabym przełknąć, ale pierogi z jagodami-matko, po prostu gorzej niż ohyda!Krochmal chyba smakuje lepiej. Reszta, ok, choć przyznam,że jak na knajpę bezglut. mogliby się bardziej postarać.
Pozdrawiam-Aha, Oliwka jest na Ursynowie
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja pierogów nigdy nie zamawiam ;)
Zawsze pizzę, albo normalne danie z karty, po upewnieniu się, czy aby na pewno bezglutenowe - skonsumowałam tak w zeszłym roku chyba sandacza z grilla.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Tydzień temu byłyśmy z córką w Oliwce (już po raz trzeci). Jak zwykle zamówiła pizzę. Wg mnie jest bardzo dobra. Według Kingi (7 lat) chyba też, bo zawsze zjada całą. Ale rzeczywiście cena jest spora. Dlatego traktujemy to jako nagrodę. ;)
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Latino Brasserie - Warszawa

Post autor: mr.kwiatek »

Przypadkiem znalazłem taką oto stronke :
http://www.ferdys.com.pl/_pol/ - trafiłem do niej bo wpadło mi w ręce ich menu: http://www.sasgroup.pl/docs/menu.pdf wszystkie dania są oznaczone czy zawierają gluten - zaznaczone znaczkiem przekreślonego kłosa :D Chyba będę musiał się w końcu wybrać do stolicy ;)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Generalnie super, tylko cholera cenyyyyy... znaczy jak dla mnie to raczej na większe wyjście, a nie na obiad na mieście :galy:
Ale tendencja chwalebna i chyba normalnie zasilę im kieszeń przy jakiejś okazji :D
Obrazek
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Ceny wcale nie są moim zdaniem aż tak strasznie wygórowane - fakt nie jest to tania knajpka na codzień ale we wrocławiu w rynku ceny za glutenowe jedzenie w dobrych restauracjach są podobne. Jakbym miał okazje bankowo wybrałbym się na jakiś niedzielny obiadek z rodzinką zaszalec ;)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

mr.kwiatek pisze:Ceny wcale nie są moim zdaniem aż tak strasznie wygórowane - fakt nie jest to tania knajpka na codzień ale we wrocławiu w rynku ceny za glutenowe jedzenie w dobrych restauracjach są podobne.
Obawiam się, że zarabiam za mało, żeby bywać w "dobrych restauracjach" bez uszczerbku dla budżetu. A jakoś nie jestem gotowa zrezygnować z kupna np. żakietu, żeby za te pieniądze iść na taki wytworny obiad.

W moim kręgu zainteresowań leżą raczej "tanie knajpki na co dzień"
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Ceny są raczej wysoki - ale nie jest to jakiś kosmos. Ale zdecydowanie miejsce żeby iść uczcić jakąś okazję, a nie wpaść na obiadek.
A idea genialna - echh... żeby tak wszędzie było. Nie lubię chodzić do knajp właśnie z tego powodu, że za każdym razem muszę przeprowadzać dyskusję z kelnerem. A tu co za ulga - otwierasz menu i od razu wiadomo co można.
Zastanawiam się czy Stowarzyszenie mogłoby promować takie inicjatywy? Skoro promuje się Oliwkę, to czemu nie tego typu miejsca. Wyobraźcie sobie jakby było pięknie gdyby sieciowe restauracje (w rodzaju sfinks-a) wprowadziły tego typu oznaczenia.
Ostatnio zmieniony ndz 02 gru, 2007 13:53 przez Ola*, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Agniesia pisze: Czasem jadłam w Ali Babie i wiem od Nastki że można iść na kebab w pasażu na św. Marcinie/Marcinkowskiego, oczywiście wybierając danie na talerzu :P
Czy można dowiedzieć się czegoś więcej o Alibabie i o kebabach? Czy ten producent Wam odpowiedział(Alibaba ma własną produkcję)? Ponieważ ja pisałem do nich kilka razy, ale odpowiedzi brak...
A jeśli uważacie, że jedzenie tam jest bezpieczne, to od razu jeśli można to zapytam co tam jadacie? :) 5 lat już nie jadłem kebabu i nie powiem, żebym za nim nie tęsknił :) Czy sam kebab jest w porządku? Czy może jakieś sosy też...proszę o wszelkie dostępne info :)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

IMHO kebab / gyros to z zasady bezpieczne jedzenie. Dopytuję się o skład sosów
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
zielonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zielonka »

ja tez uważam że kebaby sa ok, mozna zamowic danie na talerzu z ryzem, gdzie nie daja buły
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Magdalaena pisze:IMHO kebab / gyros to z zasady bezpieczne jedzenie. Dopytuję się o skład sosów
zielonka pisze:ja tez uważam że kebaby sa ok, mozna zamowic danie na talerzu z ryzem, gdzie nie daja buły
Słuchajcie, nie wszystkie kebaby są ok! Znajomy, który prowadzi restaurację i sprzedaje kebaby mówił mi, że do kebabów jest dodawana mąka pszenna. Jest to informacja sprzed kilku dni. Większość knajp bierze gotowe kebaby z fabryki, gdzie po dodaniu wszystkich potrzebnych składników są one formowane. A więc zawsze pytajcie, a jak oni nie są na 100 % pewni- nie bierzcie.
Obrazek
ODPOWIEDZ