Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Sheep pisze:Tak sobie myślę, że jest ewentualność, że nie wiedzą, co to gluten... Może myślą, że to np. coś związanego z mlekiem - bywały takie kwiatki.
Ale kto nie kojarzy ? moze ta centrala. Bo ja dopytywałam się w restauracjach o mąkę, skrobię i skład przypraw.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

A zwykłe mięsko z grilla? ( z solą)
( tam nie powinno nic być)
Dochodze do wniosku, że oni naprawdę nie mają pojęcia co to jest GLUTEN :(
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

W Krakowie postała nowa cukiernia
Cupcake Corner Bakery
ul. Michałowskiego 14
31-126, Kraków
http://www.cupcakecorner.pl/pl/meetcupcakes.shtml

Oto kopia mojej korespondencji z nimi:
Jestem chora na celiakię, jestem na diecie bezglutenowej i dlatego zainteresowało mnie, ze w Państwa menu znajduje się pozycja

"Czekoladowy Orzech Nerkowca
Rozkoszne czekoladowe brownie wypiekane bez mąki, zrobione na bazie mielonych migdałów…
A na wierzchu:
okryte orzechami nerkowca i kawałkami czekolady."

Ma pytanie - czy to ciastko jest naprawdę bezglutenowe ? czy jesteście Państwo pewni, że wszystkie składniki są bezglutenowe ? czy wszystkie narzędzia (foremki, stolnice, mieszadła) są odpowiednio dokładnie umyte ? czy ciastka nigdzie nie stykają się ze zwykłymi glutenowymi ciastkami ? nie mogą się zanieczyścić glutenem w piecu ?

I najważniejsze - czy badaliście Państwo czy ostateczny produkt naprawdę jest bezglutenowy ?

Byłoby naprawdę super, gdybym mogła jeść te ciastka, ale moja wiedza na temat kuchni bezglutenowej nakazuje mi wątpić, żeby w zwykłej cukierni dało się upiec bezglutenowe ciastko.
Jest absolutnie bezglutenowe. Jest przygotowywane oddzielnie z bardzo duza dbaloscia o to aby nie dostaly sie tam zadne glutenowe produkty.

Nie jestesmy tez zwykla cukiernia, nasze produkty sa przygotowywane z bardzo duza troska o ich jakosc i wyglad. Takie nasze male arcydziela.
Sami oceńcie na ile im wierzyć.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

korespondencję potwierdza moja wczorajsza rozmowa ze sprzedawcą.
Nie zdążyłem nawet wspomnieć o celiakii i glutenie, a zapytałem jedynie o ciastko czekoladowo orzechowe bez mąki, a miły pan odpowiedział, że owszem mają, że sa to ciastka bezglutenowe przygotowywane oddzielnie od produktów mącznych z myslą o osobach nietolerujących glutenu.
Walorów samkowych nie sprawdziłem, bo tych ciastek już nie było. Była godz. 16:45

Cena 6zł
Rozmiar - średniej wielkości muffin
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

ja chciałam wrócić jeszcze do Sphinksa,byłam wczoraj, dostałam sałatkę z samą oliwą tak jak prosiłam, i zaryzykowałam też frytki, pan powiedział że nie są niczym posypywane, więc mu uwierzyłam, bardziej jednak zastanawia mnie ten kurczak grillowany, bez panierki, podawany z frytkami albo ryżem, więc dlaczego nie można;/ może ktoś zamawiał tam taki zestaw??
Na diecie od kwietnia 2010!!

http://iamglutenfreewoman.blogspot.com/

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Frytki i kurczak bez panierki mogą być przygotowywane w tym samym oleju i w tych samych naczyniach, co dania z panierką.
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

fakt o tym nie pomyslalam:( dziekuje :)
Na diecie od kwietnia 2010!!

http://iamglutenfreewoman.blogspot.com/

Obrazek
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

oto co jeszcze dowiedziałam się od pani ze Sphinxa

W odpowiedzi na zadane pytania wyjaśniamy iż:

- same frytki nie zawierają glutenu, ale mogą być smażone na tłuszczu
gdzie
smażono wcześniej danie w panierce zawierającej gluten
- kurczak grillowany w przyprawie zawarta jest niewielka ilość mąki
pszennej
może Pani poprosić o grillowanie fileta bez przyprawy
- creme brule zawiera śladowe ilości orzecha i mleka, producent
deklaruje w
składnikach mąkę kukurydzianą
Na diecie od kwietnia 2010!!

http://iamglutenfreewoman.blogspot.com/

Obrazek
Awatar użytkownika
skierka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 18:51
Lokalizacja: województwo lubuskie

Post autor: skierka »

a znacie jakieś knajpki w gorzowie wlkp lub okolicach???
ja ciągle się stołuje w sfinksie lub w sofrze (choć nie do końca jestem pewna tego jedzonka)
z góry dziękuje za odpowiedź :)
Obrazek
didusia8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 14:32
Lokalizacja: Rzeszów

Rzeszów

Post autor: didusia8 »

Była już Warszawa, Poznań i inne miasta, a ja chciałabym się dowiedzieć jak sytuacja wygląda w Rzeszowie. Jestem na diecie niewiele ponad miesiąc i jak na razie mogę polecić jedynie:
- Sphinxa: pomocna i kompetentna obsługa
- McDonald's: z tabeli dostępnej w każdym oddziale wynika, że frytki, shake & McFlurry nie zawierają glutenu
- Grand Club: podczas imprezy firmowej kelnerka zdobyła dla mnie wszelkie niezbędne informacje dot. serwowanych przystawek i wyjaśniła co mogę jeść bezpiecznie, a z czego lepiej zrezygnować

- Saigon: chociaż obsługa niezbyt miła, to można zamówić przeróżne dania, jak np. kurczaka z pieczarkami/warzywami i zrezygnować z przypraw innych niż sól i pieprz; z nimi trzeba być upartym i konsekwentnym, ale uda się osiągnąć cel :)
- Antico (Łańcut): oferują m.in. gyrosa, miła Pani kelnerka sprawdziła dokładnie wszystko, co chciałam wiedzieć
Czy ktoś ma informacje odnośnie innych miejsc w Rzeszowie?
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony śr 11 sie, 2010 15:02 przez didusia8, łącznie zmieniany 2 razy.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

didusia8 pisze:- McDonald's: z tabeli dostępnej w każdym oddziale wynika, że frytki, shake & McFlurry nie zawierają glutenu
lody owszem BG, ale McFlurry to niekoniecznie, szczególnie te z Lionem. Ja bym nie ryzykowal.
Osttanio wrzucili w menu salatke z kurczakiem grillowanym, tj. bez panierki i bez buly.
Calkiem dobre. Dzieki temu przezylem 2 doby na Wegrzech, bo zapomnialem zabrac wydrukowanej formulki dla kucharzy ;)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
didusia8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 14:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: didusia8 »

pawelski pisze:lody owszem BG, ale McFlurry to niekoniecznie, szczególnie te z Lionem. Ja bym nie ryzykowal.
A McFlurry to nie lody? W tabeli sa wyraźnie zaznaczone jako bezglutenowe - wzięłam ją sobie do domu :D A dodatki można wybrać, albo z nich zrezygnować. I dzięki za info o sałatce, nie zauważyłam jej.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

didusia8 pisze:A McFlurry to nie lody?
oczywiscie, ze lody. Chodzilo mi o dodatki jakie sa do nich mielone w przypadku batona Lion. I tabela, na która ja patrze wyraznie mówi, ze lody McFlurry Lion zawieraja gluten.
Ostatnio zmieniony czw 24 lut, 2011 19:32 przez pawelski, łącznie zmieniany 1 raz.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
didusia8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 14:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: didusia8 »

pawelski, mieliśmy się domyślić, że chodzi Ci konkretnie o McFlurry Lion? :D teraz na szczęście mają większy wybór dodatków, polewy np. są bezglutenowe
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

didusia8 pisze:pawelski, mieliśmy się domyślić, że chodzi Ci konkretnie o McFlurry Lion?
po co sie domyslac? Wystarczylo przeczytac:
pawelski pisze:lody owszem BG, ale McFlurry to niekoniecznie, szczególnie te z Lionem.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
ODPOWIEDZ