Biedronka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Biedronka

Post autor: gnieka »

Też kupuję kupca,ale jakoś przyczepiłam się do sonko.Na stronie mają bardzo ładny opis,dlaczego tak bardzo dbają o produkcję produktów bezglutenowych.Tłumaczą co to celiakia itd.Domyślam się,że może przy produkcji tej partii doszło do zanieczyszczenia :?:
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8152
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Biedronka

Post autor: Leeloo »

zawsze można wyslać do takich firm mejla z zapytaniem. zazwyczaj szybko odpowiadają, z chorymi na tak ostatnio modną chorobę się nie igra ;)
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biedronka

Post autor: Reah »

basiag pisze:
gnieka pisze:Co do firmy Sonko,to trochę mnie zaskoczyli.Wczoraj kupiłam "chipsy"(z kukurydzy popcornowej) ze znakiem przekreślonego kłosa.Kosztowały 2,50 i nawet ciekawa alternatywa tradycyjnych chipsów dla dzieci.Tak mi smakowały,że dzisiaj kupiłam o smaku chili i nie zauważyłam braku znaku kłosa(tylko odruchowo wziełam z półki).W domu przyjrzałam się dokładnie i nie znalazłam znaku przekreślonego kłosa.Na odwrocie dali informację,że produkt może zawierać śladowe ilości glutenu.Więc o co chodzi?sprawdziłam na ich stronie internetowej,te chipsy są w produktach bezglutenowych z naszym znakiem.Dlaczego więc jedna paczka ma znak,a druga już nie?nic z tego nie rozumiem.
ja jak do tej pory to spotkalam sie z paprykowymi i fromage ze znakiem przekreslonego klosa

Być może została jakaś starsza partia produktu?
U mnie z kolei paprykowe i fromage są z przekreślonym kłosem a serowe już nie.
Tak czy inaczej trzeba zawsze dokładnie sprawdzać :)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Biedronka

Post autor: Anula80 »

Kupiłam dziecku Plastociasto Świat Dinozaurów. Coś w typie ciastoliny. Dopiero w domu okazało się, że na opakowaniu jest w opisie, że produkt zawiera pszenicę :galy: Do tej pory nigdy na coś takiego nie trafiłam, wręcz odwrotnie - że produkt nie zawiera glutenu ani pszenicy. I nie wiem, co robić. Czy coś może dziecku z tego powodu grozić? Seba ma 4 lata, nie wkłada żadnych kawałków do buzi, nie oblizuje rąk. Zwyczajnie bawi się tym, tworzy figurki, wycina foremkami. Nie chcę popadać w paranoję. Chyba w celiakii nie jest zabronione dotykanie produktów z pszenicą? Będę wdzięczna za pomoc w tej sprawie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Biedronka

Post autor: basiag »

Anula80 pisze:Kupiłam dziecku Plastociasto Świat Dinozaurów. Coś w typie ciastoliny. Dopiero w domu okazało się, że na opakowaniu jest w opisie, że produkt zawiera pszenicę :galy: Do tej pory nigdy na coś takiego nie trafiłam, wręcz odwrotnie - że produkt nie zawiera glutenu ani pszenicy. I nie wiem, co robić. Czy coś może dziecku z tego powodu grozić? Seba ma 4 lata, nie wkłada żadnych kawałków do buzi, nie oblizuje rąk. Zwyczajnie bawi się tym, tworzy figurki, wycina foremkami. Nie chcę popadać w paranoję. Chyba w celiakii nie jest zabronione dotykanie produktów z pszenicą? Będę wdzięczna za pomoc w tej sprawie
Nie wiem każdy organizm jest inny, ja pracowałam w gastronomii i lepilam pierogi z maki pszennej bedąc na diecie ale nie zauważyłam żeby mi to szkodziło. Może inne osoby mają jakieś doświadczenia, napewno napiszą ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8152
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Biedronka

Post autor: Leeloo »

Jeśli Seba nie wkłada zabawek do buzi, nie nalezy też chyba do alergików skórnych, to myślę, że nie ma co wariować.
owszem są zwolennicy by nie dotykać niczego z glutenem, w tym kosmetyków itd., ale zabawka, która ląduje tylko w dłoniach..może myć ręce po zabawie?
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Biedronka

Post autor: gnieka »

basiag pisze:
Anula80 pisze:Kupiłam dziecku Plastociasto Świat Dinozaurów. Coś w typie ciastoliny. Dopiero w domu okazało się, że na opakowaniu jest w opisie, że produkt zawiera pszenicę :galy: Do tej pory nigdy na coś takiego nie trafiłam, wręcz odwrotnie - że produkt nie zawiera glutenu ani pszenicy. I nie wiem, co robić. Czy coś może dziecku z tego powodu grozić? Seba ma 4 lata, nie wkłada żadnych kawałków do buzi, nie oblizuje rąk. Zwyczajnie bawi się tym, tworzy figurki, wycina foremkami. Nie chcę popadać w paranoję. Chyba w celiakii nie jest zabronione dotykanie produktów z pszenicą? Będę wdzięczna za pomoc w tej sprawie
Nie wiem każdy organizm jest inny, ja pracowałam w gastronomii i lepilam pierogi z maki pszennej bedąc na diecie ale nie zauważyłam żeby mi to szkodziło. Może inne osoby mają jakieś doświadczenia, napewno napiszą ;)
Również uważam,że nie powinno się mieć problemów z ugniataniem ciasta z mąki pszennej.Ja w dalszym ciągu piekę ciasta glutenowe dla rodziny.Też pracowałam w gastronomii i było mi ciężko będąc na diecie.Także chylę czoła tym,którzy nadal pracują i muszą wąchać te wszystkie pyszności!
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Biedronka

Post autor: Anula80 »

Napisałam do Lidla i Biedronki w sprawie rozszerzenia oferty na produkty bezglutenowe, szczególnie mąki.
Poniżej odpowiedź z Biedronki:

Szanowna Pani

W imieniu Dyrekcji firmy Jeronimo Martins Polska S.A. pragniemy
podziękować za kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.
Możliwość oferowania naszym Klientom produktów najwyższej jakości w
codziennie niskich cenach zawdzięczamy przede wszystkim wysokiej
efektywności kosztowej, dużej skali naszego działania oraz odpowiedniej
kompozycji oferty specjalnie wyselekcjonowanych produktów. Oczywiście, w
zależności od badań potrzeb i oczekiwań naszych klientów stale
weryfikujemy i wzbogacamy naszą ofertę, poprzez kampanie tematyczne lub
wprowadzając do asortymentu nowe produkty. W odpowiedzi na zgłoszenie
uprzejmie informujemy, iż Pani sugestie odnośnie powiększenia
asortymentu o wymienione produkty zostały przekazane do osób
odpowiedzialnych za asortyment w naszych sklepach. Informacje o naszej
aktualnej ofercie i nowościach można uzyskać na stronie www.biedronka.pl
i w naszych gazetkach promocyjnych.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
--
Z poważaniem
Biuro Obsługi Klienta

Mam propozycję, może wspólnie spróbujemy coś wywalczyć :) Jakby pytania o rozszerzenie oferty produktów wysłało więcej osób, to może odnieślibyśmy mały sukces?
W końcu są to sklepy, w których przeważająca większość z nas stale się zaopatruje. Jakie to by było piękne, jakbym po mąkę mogła pójść do Biedronki albo Lidla, jak mi się skończy. A tak zawsze muszę mieć odpowiedni zapas.
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8152
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Biedronka

Post autor: Leeloo »

jestem NA TAK. na zachodzie supermarkety mają własne produkty bezglutenowe (Asda, Tesco..), a że są 'private labels' czyli markami własnymi- są tańsze (tak jak mąka 'tescowa' jest tańsza od tradycyjnej szymanowskiej).
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Biedronka

Post autor: gnieka »

To ja też się przyłączę,może podpowiemy aby zrobili mały kącik BG dla takich jak my,a na pewno tym wyróżniliby się od konkurencji, podczas zakupów mam niesamowity mętlik w głowie np.:czy ta wędlina była w Lidlu czy biedronce?a może w Kauflandzie?ciekawe ile czasu mi zajmie nauczenie się,że po mąkę tu,a wędlinę tam itd.....no i nie wspomnę o czytaniu etykiety :568:
Mama_Hani
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 17 maja, 2012 21:41
Lokalizacja: Jarosław

Re: Biedronka

Post autor: Mama_Hani »

Właśnie zobaczyłam w gazetce Biedronki, że w przyszłym tygodniu będą makarony BG Sam Mills. Swiderki, rurki, spaghetti. 3.29/500 g.
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Biedronka

Post autor: dorkub »

@Mama_Hani możesz podrzucić linka do tej informacji? sama szukałam ale nic nie mogę znaleźć
celiakia od lutego 1996 ;)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biedronka

Post autor: Adrian »

U mnie w Warszawie nie widziałem jeszcze tego makaronu...
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Biedronka

Post autor: basiag »

Mama_Hani pisze:Właśnie zobaczyłam w gazetce Biedronki, że w przyszłym tygodniu będą makarony BG Sam Mills. Swiderki, rurki, spaghetti. 3.29/500 g.
a dokładnie od kiedy??? ciekawe czy we wszystkich marketach będzie czy tylko w dużych miastach
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Biedronka

Post autor: Anula80 »

Wow, niezła cena. W jakiej to gazetce?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ