LIDL

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: LIDL

Post autor: agnisia7 »

czy widział ktoś u siebie w Lidlu kiełbasę szynkową bg?? Ja kupiłam ją jak była w promocji za 1,99, córce zasmakowała, a teraz jej nie ma:(
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LIDL

Post autor: Anula80 »

Jeżeli jest nadal w promocji, to tak się zdarza, że wykupią. A jeśli w normalnej cenie, to nie wiem, musiałabyś zapytać kogoś z pracowników, czy przypadkiem nie wycofali jej ze sprzedaży
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: LIDL

Post autor: rzenka21 »

U mnie jest jej pod dostatkiem. Czasem w promocji przenoszą ją gdzie indziej. Przynajmniej u mnie. A tak normalnie jest na swoim stałym miejscu. Czasem też jest tak, że dają w promocji wędlinę, której termin ważności się kończy i trzeba poczekać na nową dostawę.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: LIDL

Post autor: agnisia7 »

U mnie jest kiełbasa szynkowa ale wygląda inaczej niż tamta poza tym nie ma napisu produkt bezglutenowy http://fanlidla.pl/gazetka/2014.01.01.s ... a,szynkowa a to nie o tą mi chodzi tylko o tą większą i ciemniejszą...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LIDL

Post autor: Anula80 »

W Lidlu pojawiły się wafle ryżowe w czekoladzie. Stąd wiem:
http://bezglutenowy.blog.pl/2014/06/30/ ... e-w-lidlu/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: LIDL

Post autor: rzenka21 »

agnisia7 masz rację.. Właśnie kilka dni temu wzięłam tę wędlinę, nie przyglądając jej się, bo wyglądała identycznie. Robiłam dziś śniadanie chłopakowi, otworzyłam i zauważyłam, że ta jest inna. Mniejsze plasterki i w ogóle, mimo, że wygląd, zapach, opakowanie to samo! Na etykiecie faktycznie występuje gluten. Dobrze, że nie kupowałam jej dla siebie. Dziś będę w lidlu to się rozejrzę dokładnie.

Sprawdziłam, nie ma już tej BG u mnie.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: LIDL

Post autor: Adrian »

Czy ten sosy hiszpańskie w Lidlu są bezglutenowe :?: Z okazji tygodnia hiszpańskiego...w składzie nie ma nic nie po kojącego...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: LIDL

Post autor: Adrian »

Dobra wiadomość od Lidla:

"Szanowny Panie,

uprzejmie dziękujemy za kontakt z naszą firmą oraz za zwrócenie uwagi na nasz asortyment.

W odniesieniu do Pańskiego zgłoszenia chcielibyśmy poinformować, iż zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 lipca 2007 r. w sprawie znakowania środków spożywczych / Dz.U. 2007 nr 137 poz. 966) zboża zawierające gluten są zaliczane do składników alergennych. Jeżeli zatem jakikolwiek składnik wchodzący w skład środka spożywczego zawiera gluten, należy go koniecznie we właściwy sposób podać w liście składników, podając za każdym razem odniesienie do nazwy składnika alergennego – np. „skrobia pszenna” czy „syrop glukozowy (z pszenicy)” lub „płatki jęczmienne”. Od dnia 13.12.2014 r. składniki alergenne zgodnie z wymogami Rozporządzenia (UE) nr 1169/2011 będą musiały być dodatkowo wyróżnione na liście składników.

W przypadku gdy produkt może potencjalnie zawierać składnik alergenny w wyniki nieuniknionego, minimalizowanego zanieczyszczenia krzyżowego (np. pochodzącego z linii produkcyjnej), wówczas w oznakowaniu tego produktu pojawia się informacja „Może zawierać... / Może zawierać śladowe ilości…”.

W celu stwierdzenia i dokonania właściwego wyboru produktu zawierającego lub niezawierającego gluten, prosimy zatem o dokładne zapoznanie się z etykietą danego artykułu.

Z poważaniem

Magdalena Saracen

Lidl Polska"
Awatar użytkownika
DonPedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 30 lip, 2014 00:12

Re: LIDL

Post autor: DonPedro »

często w lidlu są mocno przecenione płaty z łososia sałatkowego, nawet do 40%
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: LIDL

Post autor: rzenka21 »

Zauważyliście, że batonik sojowy z lidla "stracił" napis "produkt bezglutenowy"? Dziś kupiłam, spojrzałam na skład i napisu nie ma :( Ale skład w sumie nie jest podejrzany, dlatego kupiłam. Ciekawa jestem tylko czemu tak.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LIDL

Post autor: Anula80 »

To niedobrze rokuje chyba. Ostatnio się nie przyglądałam. Ciekawe, czy skład jest identyczny, jak wcześniej
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8137
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: LIDL

Post autor: Leeloo »

ciekawe, sprawdzę.
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: LIDL

Post autor: rzenka21 »

Ok, podziel się informacjami ;)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LIDL

Post autor: Anula80 »

Planuję zakup gofrownicy, tylko nie wiedziałam, czy wybrać prostokąty czy serduszka. A tu proszę bardzo, w Lidlu takie cudo ma być w przyszłym tygodniu:
http://gazetka.lidl.pl/820d59a0-ee51-4d ... 00747/#/22
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Re: LIDL

Post autor: pentlik »

Chciałbym się zapytać czy u was w Lidlu też zniknęły z pułek śmietany bezglutenowe Pilos i jogurty Fruit Jumbo?:0
ODPOWIEDZ