Grecja

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Mam pytanie czy takie trunki jak Ouzo czy Raki albo Retsina ? tamtejsze alkohole to można wypić ? ktoś może spróbował ? ja jadłem Tzatziki kupione w markecie Tesco napisane bez glutenu ale chwila moment i zapadam w sen mam nadzieję,że tamtejsze będą ok ...
:)
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ouzo teoretycznie jest OK. Teoretycznie, bo każdy destylat teoretycznie jest OK. Reszty nie znam.
Ostatnio zmieniony pn 23 sie, 2010 21:25 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Karta z tłumaczeniem na j. grecki z naszego forum ponoć zawiera zbyt dużo informacji.
W restauracji po przeczytaniu nieco się dziwili i dziwnie na mnie patrzyli.
Ponoć w ostatnim akapicie jest zapis, że wymagam od nich "special tools" w roszczeniowym tonie.
Dopiero po wytłumaczeniu, że nie mam pojęcia co jest napisane, a mam alergie na gluten zrozumieli (szczęśliwie jedym z kelnerów był holender, którego znajomy również ma celiakię.) który pobiegł do kuchni przypilnować, żeby kucharz nie pacnął moim miesem w mąkę. :)

Nie potrafiłem sobie przetłumaczyć, bo wklejonego tekstu (z pdfu ?) nie potrafię przekonwertować do tłumacza, a greckie litery to dla mnie kosmos. :]
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Rafal_tata, dziękuje za pomoc właśnie przekonam się jak tam będę najwyżej na drugi dzień będę się kurował .... właśnie trzeba bedzie uważać na jedzenie pewnie np na takie frytki czy inne w panierkach mięsa bo to pewnie po jednym tłuszczu może być ale zobaczymy przeżyję sery feta czy owoce i warzywa będą więc nie bedzie tak źle :)
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Anwarski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 19 paź, 2004 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Anwarski »

Witam Was ja dopiero w tym roku wybieram sie do Grecji ale myślę że troszkę tutaj poczytałem. Wybieram się na Wyspę KOS Czy ktoś tam był? Pozdrawiam :okulary:
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

na wyspie KOS w sezonie wakacyjnym w wielu knajpach i restauracjach kelnerami/kelnerkami sa Brytyjczycy, Holendrzy, Dunczycy, Niemcy i Bóg wie kto jeszcze ;)
A jak juz trafisz na Szweda to masz 90% pewnosci, ze wie co to jest gluten.
Zakladam, ze podobnie jak 99,9% Polaków nie znasz greckiego, wiec z wyzej wymienionymi na pewno latwiej sie dogadasz.
Kartke z forum wydrukuj zatem najlepiej w kilku jezykach.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
annaburz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn 06 lip, 2009 18:19
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: annaburz »

Byłam w wakacje na Krecie. Wydrukowałam sobie kartkę o diecie bezglut po grecku i pokazałam w knajpie. Kelnerka zawołała właściciela, przeanalizowali co córka może zjeść i zaproponowali spory wachlarz potraw, byłam zaskoczona.
Ania20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 12 kwie, 2011 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Ania20 »

Ja się wybieram w tym roku do grecji na 3 miesiące na staż i chciałam zapytać jak kształtują się ceny takiej żywności bezglutenowej ? :)
fucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 20:11
Lokalizacja: Sosnowiec/Kraków

Post autor: fucja »

Kilka dni temu wróciłam z wakacji w Grecji, konkretnie Olympic Beach i jako takiej żywności bezglutenowej nie spotkałam (na szczęście wyposażyłam się w chlebki i wafle ryżowe na wyjazd). Natomiast udało mi się znaleźć czekoladę bezglutenową marki Frankonia w trzech wariantach smakowych (gorzka, mleczna i z kawałkami orzechów) w jednym sklepie (oznaczoną przekreślonym kłosem) oraz w kilku sklepach żelki marki Fini (różne rodzaje, ale tylko na niektórych jest napis 'gluten free'). Jeśli chodzi o jedzenie w restauracjach to również jest w czym wybierać.
paula_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 08 sie, 2011 15:25
Lokalizacja: Węglówka

Post autor: paula_k »

Dla osób które wybierają się jeszcze w tym roku na piękną Kretę :) nigdzie nie znalazłam pieczywa bezglutenowego, także lepiej wziąść ze sobą chlebki (ja wziełam 3 i jeszcze wafle ryżowe - wystarczyło). W tawernach jest spory wybór sałatek, a także grilowanych potraw. Spotkałam się z dwoma 'sieciówkami' znanymi w Polsce tj. lidl i carrefour. Niestety znalazłam tam tylko bezglutenowe żelki i wafle ryżowe - być może jest to wina tego, że nie spędziłam w sklepach zbyt wiele czasu ( a byc może tego, że etykiety na wielu produktach byly tylko w języku greckim :P ). W każdym razie wyznaczonych stoisk z produktami bg nie było. Mi udało się przetrwać na owocach, potrawach grilowanych i własnym pieczywie :) Udanych wakacji, jeśli ktoś się jeszcze w tym toku wybiera :)
Joanna Struzik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 14:46
Lokalizacja: Pionki

Grecja

Post autor: Joanna Struzik »

Czy Grecja jest przyjazna nam, bezglutenowcom, bo wybieram się na Rodos w maju?
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

tomaszswiatek pisze:-> viewtopic.php?t=671
Pozwoliłam sobie scalić oba tematy. Moderatorka.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Arterius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 23 sie, 2012 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arterius »

Może ktoś polecić konkretne miejsca, hotele gdzie serwują kuchnię bezglutenową? Dzięki
ODPOWIEDZ