Przedszkola bezglutenowe

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Post autor: magdusia »

Jestem intendentką w państwowym przedszkolu.Mam u siebie dzieci uczulone m.in.na gluten,czekoladę,jajka,mleko.
Z nami, jako personelem przedszkola naprawdę można się porozumieć.
Panie pilnują co dziecko może a czego nie;natomiast rodzice przynoszą własne wyżywienie.
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
izasia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 03 lut, 2009 17:16
Lokalizacja: z Warszawy

Przedszkole na Saskiej Kępie w Warszawie ul. Londyńska 10

Post autor: izasia »

Witam:-)
Moja córka od niedawna ma uczulenie na gluten. Mój mąż tak miał,jego brat, nasz syn .Wystarczyło ograniczenie potraw z zawartością glutenu na pół roku.Zobaczymy jak będzie w przypadku córci:-)Zosia chodzi do przedszkola na Londyńską i tu mamy tak cudowna Panią Dyrektor że każdemu życzyłabym spotkać na swojej drodze takiego człowieka.Nie było problemu z dietką bezglutenową, zarówno u syna Filipa( który kiedyś też chodził do tego przedszkola)jak i teraz u córki.Dostaję jadłospis na cały tydzień i dogadujemy z Panią Dyrektor co można podac a czego nie można:-))))Panie kucharki wszystko co przyniosę podgrzeją.Wiedzą że musi być osobny garczek, sztućce itp.W przypadku Zosi nie chciałam robić kłopotu i zaproponowałam że będę zabiarała ją na posiłki do domku( mam blisko) na co Pani Dyrektor stwierdziła że absolutnie nie ma takiej opcji bo jeszcze od tego latania Zosia się spoci i przeziębi.Powiedziała że daliśmy radę z Filipkiem to i poradzimy sobie z Zosi dietką:-)))))
Wiem ze kiedyś było przedszkole z taką dietą na Koszykowej( bliżej Placu Na Rozdrożu).
Pozdrawiam wszystkich
Iza :)
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Ja również chciałam podzielić się informacjami na temat przedszkola.
Od września 2008 r. posłałam swojego synka do przedszkola. Myślałam, że sprawa będzie bardzo trudna. Wysłałam sporo maili z zapytaniem, czy dziecko z dietą bezglutenową bedzie mogło uczęszczać do przedszkola - otrzymałam tylko jedną pozytywną odpowiedź z przedszkola mieszczącego się przy ulicy Witkiewicza 4 w Legnicy.
Bez żadnych problemów dogadałam się z Panią Dyrektor oraz Paniami kucharkami. Otrzymuję jadłospis, przygotowuję żywność na cały tydzień. To ja decyduję, co ewentualne dziecko będzie mogło zjeść z jadłospisu przedszkola. Jestem informowana o imprezach przedszkolnych na tyle wcześniej, abym mogła np przygotować paczkę na Mikołaja dla mojego synka.
Pozdrawiam
chantico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 wrz, 2008 22:17
Lokalizacja: małpolska

Post autor: chantico »

Mojego dziecka nie chcą przyjąć do żadnego przedszkola. Fakt mieszkam w małej miejscowości, ale jest kilka przedszkoli. We wszystkich prócz jednego nie przyjeli nawet podania. W jednym podanie złożyłam niby wszystko miało być ok, ale niestety w końcu nie przyjeli. Zastanawiam się co będzie jak moje dzieco będzie miało iść do zerówki - czy moją mi też odmówić?? Najbiższe przedszkole dla bezglutków mam 1,5 godziny jazdy samochodem od mojego miejsca zamieszkania. Do tej pory nie było żadnych problemów w związku z dietą a teraz widze że zaczynają się schody..
NIKO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 21:41
Lokalizacja: GRUTA

Post autor: NIKO »

moj synek tez ma celiakie,ale z przedszkolem nie bylo zadnego problemu.Chodzi do normalnego przedszkola zabiera ze soba swoje pierwsze i drugie sniadanko.Na swieta mial takze paczki jak reszta dzieci z tym wyjatkiem ze jego byla bezglutenowa.I chce podkreslic ze mieszkam rowniez w malej miejscowosci.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Ja też mieszkam w małej miejscowości i o specjalnej diecie w przedszkolu dla mojego synka nie było mowy. Wszystkie posiłki dla niego (śniadanie, obiad i podwieczorek) przygotowałam przed wyjściem i zanosiłam w pojemnikach. Tam ciepły posiłek był podbrzewany w kuchence mikrofalowej.
Na diecie od 15.03.2011
chantico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 wrz, 2008 22:17
Lokalizacja: małpolska

Post autor: chantico »

u mnie nie ma mowy o przyjęciu dzieka do przedszkola! Byłam przygotowana na to że wszystko będę musiał przynieść swioje ale niestety...Pewnie gdybym wyłożyła na "remont dachu" było by inaczdej...
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Accipiter »

A czy ktoś byłby zainteresowany zapisaniem dziecka do przedszkola z gwarantowaną dietą bg na Zaciszu (Targówek, Warszawa)?
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Przy takim przepełnieniu w przedszkolach jakie jest w Warszawie nie powinnyście mieć problemów z rekrutacją dzieci, zwłaszcza jeśli zapewnicie im dietę (może warto się też zastanowić dodatkowo nad wariantem bezmlecznym i innymi??).
Ostatnio zmieniony ndz 17 maja, 2009 12:52 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Accipiter »

Myślałyśmy. Marzyło nam się takie miejsce, gdzie rodzice będą mogli oddać dziecko bez strachu, że zje coś niewłaściwego, gdzie dla dzieci będzie normalne, że jedno je tak, inne inaczej i to jest normalne, gdzie - oprócz normalnych zajęć przedszkolnych - będą warsztaty o gotowaniu i o poczuciu własnej wartości. Żeby jak najbardziej zniwelować kłopoty małych celiaczków (i innych dzieci na dietach) i ich rodzin...
Ale chyba w tym roku nie wyjdzie... Nie możemy znaleźć lokalu, który by spelniał wymagane warunki, a zarazem był na miarę naszych możliwości finansowych. Jeszcze trochę powalczymy, ale nie wiem czy się uda :(
Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Post autor: magdusia »

Accipiter pisze:Marzyło nam się takie miejsce, gdzie rodzice będą mogli oddać dziecko bez strachu, że zje coś niewłaściwego
A kto w waszym przedszkolu miałby się zajmować wyżywieniem tych dzieci?
W państwowym przedszkolu jest od tego intendent,który układa dekadowe jadłospisy na podstawie norm,odpowiada za zaopatrzenie m.in.też w produkty żywnościowe itd.
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
olej22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 24 sie, 2009 00:34
Lokalizacja: warszawa

Post autor: olej22 »

WItam,

Własnie otwieramy przedszkole w wilanowie. Firma kateringowa z którą współpracujemy dobrze zna zasady przygotowania posiłków bezglutenowych i bezmlecznych, i dostarczaja nam oddzielne naczynia dla diet specjalnych.
Zapraszamy www.teczowy-domek.pl

Paweł
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Przedszkole w Dąbrowie Górniczej.

Post autor: salcia »

Witajcie.
Znajoma szuka przedszkola dla swojej córeczki która jest na diecie bezglutenowej,niestety większość jej odmówiła przyjęcia dziecka.Bardzo proszę napiszcie czy jest gdzieś w tych okolicach przedszkole które jest przyjaźnie nastawione do takiej diety.Z góry dzięki za podpowiedź.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedszkole w Dąbrowie Górniczej.

Post autor: Magdalaena »

salcia pisze:czy jest gdzieś w tych okolicach przedszkole
w jakich okolicach ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Ooo faktycznie zrobiłam skrót myślowy-Dąbrowa Górnicza i okolice.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
ODPOWIEDZ