Biedronka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

U mnie też, ale dostawę już zrobili i kupiłem... :)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

W Biedronce od poniedziałku do środy jest promocja 20% taniej na wszystkie bakalie. Czy kupujecie bakalie w biedrze? Są bezpieczne?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Kasia7874
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: śr 14 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Poznań

bakalie

Post autor: Kasia7874 »

Kupilam dziś wiórki kokosowe. Niczego podejrzanego nie znalazłam. Alergeny były wypisane, gluten nie był wymieniony.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

O, to super. Ciekawe jak z innymi bakaliami. Może też są bezpieczne?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Anula80 pisze:O, to super. Ciekawe jak z innymi bakaliami. Może też są bezpieczne?
Właśnie też zastanawiałam się nad innymi produktami,zwłaszcza że od wczoraj do jutra jest -20% bakalie i orzechy na wagę,ale z tego co wiem....na wagę suszone owoce są dla nas bezglutenowców niebezpieczne,ponieważ gdzieś wyczytałam że są podsypywane mąką pszenna aby sie nie sklejały :/
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Anula80, jeśli ta sama marka, to myślę, że tak.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Kasia7874, jakiej firmy kupiłaś te wiórki? Właśnie wróciłam z biedronki i ,niestety, wiórki firmy Bakallino (bo taka jest w biedronce) mają napis, że mogą zawierać gluten :/
Swoją drogą zauważyłam ciekawą rzecz. Część bakalii Bakallino jest produkowana przez Helio, a część przez Atlantę z Gdańska. Mam koleżankę, która pracuje w Atlancie i mówiła mi, że u nich w zakładzie nie ma w ogóle glutenu, a na opakowaniu wiórków kokosowych i śliwek suszonych znalazłam informację, że mogą zawierać gluten. I sprawdziłam, że producentem ich jest na pewno Atlanta. Muszę jej dopytać o ten gluten, bo trochę mnie to zaniepokoiło :( Tym bardziej, że na opakowaniu jest napisane nie że mogą zawierać śladowe ilości, tylko że mogą zawierać gluten.
Na szczęście na wielu bakaliach Bakallino wśród alergenów nie ma glutenu :)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

idealna81, raczej te bakalie na wagę w biedronce nie są posypywane mąką. To wiem od tej koleżanki z Atlanty. Ale jak opakowanie zostało już otwarte i mnóstwo ludzi tam "grzebie", to niestety taki produkt nie spełnia już naszych wymagań :(
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Anula80, idealna81, ja na wagę nic nie biorę. i to nie od czasu diety BG, studiuję żywienie i technologie żywności- to co ludzie wyprawiają (klienci i pracownicy) z otwartym towarem..czasem włos się jeży. i nie ma pewnosci czy w sklepie w nocy coś po półkach nie harcuje..
poza tym nigdy nie wiadomo, czy nie podsypali mąką..orzechy są ok, ale owoce mocno się kleją
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Anula80 pisze:idealna81, raczej te bakalie na wagę w biedronce nie są posypywane mąką. To wiem od tej koleżanki z Atlanty. Ale jak opakowanie zostało już otwarte i mnóstwo ludzi tam "grzebie", to niestety taki produkt nie spełnia już naszych wymagań :(
Ja do Biedronki wybieram się w piątek na zakupy.Zgodzę się ,że otwarte opakowania nie spełnia naszych kryteriów,ja od lipca jestem bardziej ostrożna niż byłam po tym jak trafiłam z ostrymi bólami brzucha do szpitala:/ Dlatego teraz częściej bywam na Forum i czerpie wiedze od Was za co dziękuje.

Dręczy mnie jeszcze jedna rzecz,otóż w piątek chce piec pierniczki świąteczne,i dręczy mnie czy znajdę SODĘ OCZYSZCZONA która nie zawiera glutenu ???
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Leeloo Ja również nie biorę nic na wagę oprócz warzyw i owoców i kapusty kiszonej,ale z tego co napisałaś teraz zastanowię się czy ta kapustę na wagę brać czy szukać w hermetycznie zapakowanym opakowaniu :/
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Soda bezpieczna to Dr Oetker. Napisałam w wątku o sodzie oczyszczonej
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Anula80 pisze:Soda bezpieczna to Dr Oetker. Napisałam w wątku o sodzie oczyszczonej
Dziękuje :)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Biedronka

Post autor: Anula80 »

Czy kupujecie salami w Biedronce? Ostatnio szukałam dla męża i salami delikatesowe nie ma informacji ani o zawartości, ani o śladowych ilościach glutenu. Jak dorwę opakowanie, to napiszę dokładny skład. Natomiast drugi typ, chyba pieprzowe ma napis o śladowych ilościach
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re: Biedronka

Post autor: idealna81 »

Anula80 Ja bym nie ryzykowała i nie kupowała tego salami z Biedronki,tym bardziej że na jednej z nich jest napisane ,że napisane jest coś o śladowych ilościach...glutenu domyślam się?
Proponuje Salami Peperoni z balvitinu w dostępnej cenie: http://www.balviten.com/produkt,77,883- ... e_80g.html , będziesz miała 100% gwarancje,że bezpieczne.
ODPOWIEDZ