Anglia

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Anglia

Post autor: dmx »

Wybieram się do Anglii, więc jak tylko przekonam się na własne oczy (i język :wink: ) jak wyglada tamtejszy rynek produktów bezglutenowych, opiszę to tutaj.

Tymczasem proszę wszystkich którzy w Anglii byli lub są, by pisali co można kupić (konkretne produkty, firmy, itd.)

pozdrowiam (jeszcze z Polski).
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Kilka dni temu do firmy moje męża przyjechał na jakieś szkolenie angielski bezglutek...
Jak się zgadali, że on też na diecie, to zaraz kazałam mojemu mężwoi wypytać co i jak.

Okazuje się, że Anglia jest jednym z tych państw, w których bezglutenowe jedzenie można kupić na receptę.
A pozatym - oczywiśce (tak jak już ktoś pisał) bezglutenowe jedzenie jest znakomicie oznakowane i szeroko dostępne (w Tesco na przykład).
W prezencie dostałam od niego ciastka, które sobie tu przywiózł oraz chleb.
Przy chlebie się popłakałam... ciemny, pachnący, miękki - nie jadłam takeigo dobrego od czasu, gdy przeszłam na dietę. Niestety, chlebki robione przez naszych polskich producentów ani w połowie się nie umywają.... :(
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

ja niestety nie mialem jeszcze do czynienia ze smacznym chlebem made in
UK. Ten z Tesco lub Sainsbury jest okropny w smaku, ble :wink:
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Może przyda się komuś lista produktów bezglutenowych różnych firm wydana przez The Gluten-Free Pantry na rok 2006/2007. Pod każdym produktem jest wypisana lista składników, a obok jakich składników alergennych typu mleko, jajka, soja itp. nie ma i cena. Zamieszczam tutaj:
http://www.glutenfree.com/CatalogReques ... atalog.pdf
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

W tej cwili przebywam w Anglii i faktycznie w zwyklym supermakecie pod tytulem ASDA jest bardzo duzy wybor priduktow bezglutenowych piwo tez jest 2 rodzaje.W ladach chlodniczych leza sobie pizze i jakies jeszcze inne produkty gotowe typu ciasta i jakies szybkie dania .Jest bardzo dobrze wszystko oznakowane .Dodam ze na normalnych produktach ktore z natury uwazane sa za bezglutenowe tez widnieje napis i przekreslony klos .Na wedlinach takich normalnych plasterkowanych tez zauwazylam przekreslony klos.O rany jak to wszystko9 musi ulatwiac zycie aczkolwiek mnie ten temat jako tako juz nie interesuje poniewaz moje dzicie je juz normalnie czego wam wszystkim zycze.Pozdrawiam .
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Awatar użytkownika
brygida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 16 maja, 2005 11:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: brygida »

Jestem w Londynie na stale od ponad roku. Przy zapisie w przychodni zdrowia pokazalam wypis ze szpitala corki, gdzie ma stwierdzoná celiakié, nie potrzebowalam nawet tlumaczenia tego wypisu na jezyk angielski, no i moja corka dostaje wszyskie prokukty bezglutenowe za darmo na recepte do czasu, gdy bedzie sie uczyc. Potem jako juz dorosla osoba bedzie musiala uiscic oplate ryczaltowa ok 100 £ na rok i dalej bedzie dostawac te produkty w aptece. Mysle ze te 100 £ na angielskie warunki to jak za darmo. Och, zycie, czy my w kraju doczekamy kiedys takich czasow?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

brygida pisze:Och, zycie, czy my w kraju doczekamy kiedys takich czasow?
hmmm.... ciekawe jak do tego doszli...
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Rafal_tata pisze:
brygida pisze:Och, zycie, czy my w kraju doczekamy kiedys takich czasow?
hmmm.... ciekawe jak do tego doszli...
Jak to jak! Angielskie stowarzyszenie celiaków ma 70 tysięcy członków. Taka armia robi wrażenie. A my? <mmm>
Awatar użytkownika
k4ja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 01 mar, 2007 21:39
Lokalizacja: Swindon

Post autor: k4ja »

Ja sprowadzam sobie jedzenie z marketu Sainsbury's. Mają po prostu wszystko całe regały z jedzeniem. A do tego zwykłe jedzenie jest bardzo dobrze oznaczone a co za tym idzie po prostu dużo większy wybór. W zasadzie brak problemu ze znalezieniem czego kolwiek;)
Po prostu celiaczka;)
Tas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 21:56
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Tas »

Podsumowując moje obserwacje i namierzone źródła pożywienia:
- każdy większy supermarket (np. ASDA, Tesco, Sainsbury, Sommerfield, Costcutter)
- sieć sklepów Holland&Barret
- Marks&Spencer Food
- apteki

Przy czym te źródła pożywienia są obfite we wszystko: począwszy od sosu serowego w proszku, przez makarony, gotowe dania, chleby, bułki, wszelkiego rodzaju słodycze na różnego rodzaju dodatkach do mleka skończywszy.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

k4ja pisze:Ja sprowadzam sobie jedzenie z marketu Sainsbury's. Mają po prostu wszystko całe regały z jedzeniem. A do tego zwykłe jedzenie jest bardzo dobrze oznaczone a co za tym idzie po prostu dużo większy wybór. W zasadzie brak problemu ze znalezieniem czego kolwiek;)
Mnie bardzo smakował makaron kukurydziany z sieci Sainsbury... mniam mniam :)
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Niektóre sosy były całkiem zjadliwe, paluszki rybne, słodycze, nawet te najtańsze czekolady...
Sheep pisze:Ekhem, sorry za oftopik, ale zainteresował mnie Damian twój podpis - chociaż podejrzewam, że nie ma ze mną nic wspólnego? :027:
Zapewniam Cię, że nie tylko z Tobą :D

//uprzedzam, że stosowanie taga YOU wywołuje zamieszanie na forum i sztuczne tworzenie off-ów... - mod Rafał_tata
Ostatnio zmieniony śr 12 gru, 2007 21:05 przez dmx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Dzięki Rafał, bo już myślałam, że coś, gdzieś, komuś...i że nie pamiętam.
Na diecie od 15.03.2011
katarzynak81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt 15 maja, 2007 13:54
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: katarzynak81 »

Witam! Od pierwszego dnia świąt ( w tym roku :D ) jestem w Angli ( Chorly ) jak znajdę coś ciekawego dla nas celiaczków - napiszę. papatki

[ Dodano: Sro 02 Sty, 2008 23:06 ]
Byłam w sklepie ASDA i narazie spróbawałam 3 rodzaje ciastek - delicje są świetne zdecydowanie lepsze niż polskie, reszta nie bardzo mi podeszła ale wybór produktów całkiem całkiem. Jak na sklep dla "wszystkich" to wybór jest spory. Znalazłam też różne sosy i zupki gotowe (tylko zalać wodą) - jak dla mnie to raj, bo tych zupek to mi najbardziej brakuje w polsce. Nic tylko się przeprowadzić, co nie?
Tas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 21:56
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Tas »

robiłam dziś te zdjęcia - pochodzą one z mojego lokalnego supermarketu (mieszkam w północnym Londynie w 3 strefie).. chciałabym, żeby za parę lat, kiedy to zamierzam wrócić do Polski, nasze lokalne sklepy były tak samo zaopatrzone...

półka z łakociami:
Obrazek

półka z chlebami, bułkami, makaronami:
Obrazek

lodówka z produktami gotowymi (mrożonki):
Obrazek

Mam nadzieję, że rozwiałam wszelkie obawy wybierających się do Anglii :)
Pod względem diety, tu jest naprawdę bardzo, bardzo dobrze :)

PS. Nie jestem pewna, czy mogę tu te zdjęcia tak zostawić? Jeśli jest to jakiś problem, to proszę o informację, a zamiast zdjęć wkleję zwykłe linki.
Ostatnio zmieniony śr 23 sty, 2008 14:42 przez Tas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ